robin9739 robin9739 komentáře u knih

Nejposlednější z nadějí Nejposlednější z nadějí Una McCormack

Není to klasická kniha ze světa Star Treku, je trochu jiná. Není tu objevovaní nových světu, není tu navazovaní styku s neznámými rasami. Nikdo s nikým nebojuje… to, ale není úplně tak pravda, je tu boj uvnitř samotné Hvězdné flotily. Boj mezí hodnotami Federace a planet co jsou její součástí. Federace dává všechny zdroje na záchranu obyvatel světa, se kterýma ještě nedávno válčily.
Hvězdna flotila musí zachránit miliardy Romulanu a to je další věc… Romulané stále cítí odpor k Hvězdné flotile, takže je těžké pomoc někomu, kdo vlastně ani pomoc nechce. Picard ale nezachraňuje Romuly, zachraňuje lidské bytosti, protože pomáhat těm co to potřebují je jedno z nejdůležitějších zákonu Federace. Mocenské boje politiků ho nezajímají. V rámci pomoci porušuje vepsaná pravidla, překračuje svou pravomoc, snaží se za každou cenu pomoci. A to je problém. Problém, který rozdělil lidi na dva tábory. Stačí jedno neštěstí, jedna chyba a je konec……

Kniha se čte dobře, příběh o pomoci ubíhá stránku za stránkou tak jako čas Picardovi. Tohle dílo doplňuje seriálové universum a krásně dokresluje postavu Picarda. Navíc si díky knize rozšiřují obzory a proto zčásti měním pohled na Federaci …
Kniha mě bavila, byl to jiný Star Trek než na, který jsem byl zvyklý.

17.10.2020 4 z 5

Tesla noir Tesla noir Lukáš Vavrečka

Na tuhle knihu jsem se moc těšil, a nakonec moje očekávaní vcelku naplnila. Thriller z alternativní historie, světa plného Teslových vynálezu s Panem Teslou v hlavní roli.
Jako člověk, co miluje historií a viděl nespočet dokumentu a četl spousty článku o tomhle období a geniálních lidech co v něm žily, jsem nemohl tuhle knihu minout.
Přebal knihy se mi moc líbí ta lesklá přední strana na vás působí elektrizujícím dojmem, a o to tady jde – o elektřinu o čistou energií.
Díky za to, že v naší malé zemi se najde autor, který se nebojí vymyslet fiktivní svět a v něm fiktivní příběh, do kterého dal dohromady reálné historické událostí a postavy. Na téhle knize mě osobně nejvíce bavila ta práce, kterou si autor s tímhle dílem dal. Každá značka ať už alkoholu či automobilu je reálná. Názvy skladeb a jména herců se kterými se v příběhu setkáváme jsou opravdová. Když si je zadáte do googlu, tak se vám zobrazí člověk, který v této době opravdu žil a nese toto jméno. Za to velké plus. Navíc zmínky o Tunguské události z roku 1908, anebo narážka na Filadelfský experiment dokonale dokresloval to propojení skutečných událostí fikce a různých konspiračních teorií.

Samotný příběh je zajímavý, není moc komplikovaný, ale pro člověka, co se vůbec nevyzná v období, ve kterém se kniha odehrává muže byt spousta jmen a názvu matoucích. Příběh solidně plyne, kniha se čte lehce, atmosféra je místy hodně detektivní a dostatečně noiar. Každých sto stran na nás čeká nějaký zvrat, takže vás to nutí neustále číst. Konec knihy nebyl špatný, ale čekal jsem něco trochu jiného. Moje hodnocení je takové, že příběh není to nejsilnější na téhle knize ale to co knihu děla výbornou jsou ty reálie a to propojenost a celistvost z skutečným světem a fantazie autora postavena na základech Teslových vynálezu. Jak by dnešní svět mohl vypadat, kdyby se tenhle geniální člověk mohl dožít třeba 150 let….

11.10.2020 4 z 5

Nehodni Nehodni Kirsten Beyer

Po přečtení této knihy, jsem opět naprosto propadl universu Hvězdné flotily. Star Trek je fenomén a tahle kniha je přesně o tom, o čem by měly být příběhy lodí Hvězdné flotily. Máme tady posádku, kterou známé z minulostí například (Sedmá z devíti, Chakotay, B'Elanna Toress) ale také úplné nováčky. Kteří jsou vyslání, aby prozkoumali málo známý kvadrant vesmíru pod názvem Delta.
Je vyslána celá flotila pod vedením lodě Voyager. Při cestě musí posádka řešit nejeden problém, ať už se samotnými členy posádky nebo s neznámými plavidly a celou soustavu planet s několika druhy živých organismů na povrchu.

Kniha je psaná čtivě úplně vás pohltí a přejete si být součástí posádky a objevovat neobjevené. Navazovat nové vztahy a řešit různorodé problémy. Knihu doporučuji všem, co miluji sci-fi a pro fanoušky Star Treku je toto dílo povinnost. Jediné, co bych asi vytkl, je že tenhle díl je hlavně o osobách na palubě a hodně o komunikaci a kontaktu, jak už na palubě, tak na jiných planetách…. Proto kniha, muže být pro někoho málo akční a některé dialogové pasáže jsou moc dlouhé. Ale jako celek je kniha fajn a moc mně bavila.

04.10.2020 5 z 5

Záhada run Záhada run Janina Ramirez

Hlavní postava, 12 léta Alva je dívka, která miluje dobrodružství a její největší hrdinka a vzor je Štítonoška Lagerta. Nejlepší přítel je Vlk, o nějž se stará od štěněte. Pohání ji touha objevovat a řešit záhady, podnikat výpravy do vzdálených zemí jako její otec. Ten ale jednoho dne odjede na výpravu a už se s ní nevrátí a nikdo neví co se mu stalo. Potom, jednoho deštivého večera přijde do vesnice cizinec a ten má u sebe záhadné pouzdro a na něm jsou runy, které umí rozluštit jenom ona, její Matka a strýc. Ty runy totiž napsal její otec. Alva se sama snaží přijít na tu záhadu, kterou tu zanechal. Po čase přijde na to, že záhadu vyřeší jediné za pomocí svého strýce Magnuse a matky Briannny. Příběh nás zavede k žhnoucí ohňům Jarlova příbytku k vzdáleným horám, nebezpečným útesům a temným jeskyním. Poslechneme si tajemné příběhy, ve kterých se objevuje Alvin otec.
Hlavní hrdinka bude postupně dávat všechny střípky a indicie dohromady. Dokud nezjistí pravdu, pravdu o tom, co se ukrývá za záhadnými runami.

Tahle kniha je sice pro mladší čtenáře ale podle mě to je kniha pro celou rodinu. Protože rodina a vzájemná důvěra je to hlavní ponaučení, které je skryté za příběhem téhle knihy. Kniha je psaná čtivě. Příběh nám krásně plyne, navíc je proložen spoustou úžasných ilustrací, které nám dokonale navozují tu správnou severskou atmosféru. Být zpátky ve svých dětských letech kdy jsem chodil do skautů a objevoval krásy přírody a různých tajemství, určitě by tahle kniha byla má oblíbená. Navíc drsné a mrazivé prostředí z dob Vikingů se dokonale hodí pro tento příběh.

03.10.2020 4 z 5

Dračí Hlídka: Příručka pro hráče Dračí Hlídka: Příručka pro hráče Pavel Ondrusz

Zatím naprostá spokojenost. Budoucí Legenda a velmi kvalitní nástupce DRD.... Později přidám plnohodnotnou recenzí ale zatím hrajeme a hrajeme a nemůžeme přestat.....

03.10.2020 5 z 5

Kapry bijem Kapry bijem Andrzej Pilipiuk

Moc děkujeme e-shopu @booktook.cz , který nám zaslal tuto knihu v rámci spolupráce k recenze

Tato kniha už podle názvu vybízí k násilí na zvířatech, ale není tomu tak. Jedná se spíš o encyklopedii alkoholu, historie a exorcismu pro pokročilé čtenáře, které trochu ostrého a neslušného humoru nechá klidnými. Tahle kniha není pro každého, a proto je zábavná.

Hlavní hrdina je Jakub Vandrovec, exorcista, lovec lebek, ochrance země a dobrého jména své rodné vísky Vojslavic. Bojovník proti střízlivosti. Hrdina, kterému dává sílu pořádná dávka domácího šnapsu. Na jeho odvážných akcích ho doprovází jeho kumpán Semen.

Kniha je psaná velmi zvláštním stylem, ale chápu, že k hlavním postavám a ke knize to patří. Tahle kniha je složená ze 17 povídek, některé jsou výborné jiné excelentní. Ovšem najde se pár průměrných, to ale většinou u povídkových knih bývá.
Nejvíce se mi líbila povídka "Nejlepší samohonka na světě". Kapitán Nemo a jeho ponorka Nautilus zmizely před dávnou dobou, ale někdo ji objevil a s ní i její výrobnu samohonky na palubě. Samohonka, která pohání motory téhle bájné ponorky Nautilus, je nejlepší na celém světě. A jelikož se objeví u Jakuba ve vesnici, tak to Jakub nemůže nechat jenom tak.Protože nikdo nemůže mít lepší šnaps než Vandrovec. Tahle povídka je super.

Kniha srší humorem. Humor, který nikdy nebude světový, ale je náš evropský, spíše východoevropský, a proto se nám líbí. Jakub likviduje Bardaky, komunisty a nacisty, a to velmi neortodoxním způsobem. A však jen u nich nezůstane, nebojí se různorodých monster ani dvojníku z různých časových sfér a dimenzi. Jakub nenechá niť suchou ani na Harrym Potterovi, Vetřelci, Terminátorovi jeho hněvu neunikne ani Narnie, Bába jaga, nebo Tyranosaurus Rex.
Jakub Vandrovec je prostě svůj a jeho příběhy jsou bláznivé jako tahle kniha.

Kniha mě bavila je to super oddechovka, ale kvůli některým slabším povídkám se kniha řadí mezi lepší průměr.

28.09.2020 4 z 5

Před bouří Před bouří Zuzana Hartmanová

Kniha člověka hned upoutá svou obálkou, je na ní krásná ilustrace okřídleného démona chcete-li boha.
Název tohohle dílu "Před bouří", krásně vystihuje, co se v knize odehrává. Svět, který bičují magické bouře. Pro některé jsou životní energii, pro jiné zárukou mutací v lepším případě smrtí. Líbí se mi ta symbióza, bouře zabíjí i dává obyčejným lidem tolik potřebnou energii. Energii k životu, ale i k tomu, aby byly schopní porazit a zajmout okřídlené démony.
Svět je to nejlepší na téhle knize. Je naprosto originální, jak už samotnými bouřemi, které ovlivňují vlastně celý svět. Ne jenom ekosystém, cestování, lidi ale i samotné démony.
Démoni s božskou mocí, jsou hlavním postavami příběhu, jelikož jsou největší silou. I když pár lidských postav tam má také své zastoupení, hlavně Vesper.
Tahle kniha má všechno, co potřebuje… silné a propracované postavy. Záporák, který je inteligentní a bestiální najednou. Skupinu povstalců ale i jedince s osobními problémy a motivacemi. Vše se to nádherně prolíná a pomálu utahuje v jeden celek.
Je krásné i zákeřné, že tahle knížka je ukončena tak jaký název nese. Což znamená těsně před bouří, dílo nás celou dobou bičuje blesky, nabíjí nás očekáváním a provázaným příběhem, aby nakonec skončila tak, že už teďka nebudeme moc dospat do dalšího dílu. Už teď můžu říct, že budeme nadšeně vyhledávat na obloze, kdy přijde nějaká bouře a sní okřídlený démoni v své plné kráse.

Hodnocení 4,5⭐ /5⭐ tu půl hvězdu si nechávám na další díly ????????.
Opět jsem byl překvapen a říkám si česká fantasy a její autoři se můžou směle rovnat těm světovým.
________________________________________

24.09.2020 5 z 5

Úsvit rebelů Úsvit rebelů Ann Carol Crispin

Jako velký fanoušek Star Wars, mám přečteno několik knih z tohole neuvěřitelného světa. Takže mě nemohla minout trilogie o Hanu Solovi.
Tuhle trilogii bych doporučil určitě všem fanouškům Star Wars ale jestli se moc neorientujete v tomhle obrovském vesmíru tak vám ta spousta jmen může dělat problém.
V téhle sérii se dozvíte, jak Han vyrůstal a kde se naučil pilotovat. Proč byl Han vyhozen z imperiální akademie a Chewaca se stal jeho nejlepší přítel. Kdo byla první Hanova láska a věřte tahle slečna je velice zajímavá postava, která Hanovi motá hlavu po celou trilogií.
Objeví se tady Jabba Hutt, i příběh o tom jak Han vyhrál Milénium Falcon na Landovi.
Velmi mně překvapil Boba Fett je to dokonalá postava, která změní průběh nejedné mise a naruší mnoho plánu. Přitom zůstává svůj a nehraje ani na jednu stranu jenom dodržuje svůj kodex. Nakonec se dozvíme proč Jabba nechal vypsat odměnu na Hana a jak se Han přidal na stranu rebelů. Moc se mi líbily zmínky na Lorda Vadera a na to, že Impérium chystá obrovskou zbraň, která je schopna ničit celé planety ( my víme o kterou zbraň jde ????????). Knižní trilogie krásně končí tam kde začíná filmová epizoda IV Nová Naděje

14.09.2020 4 z 5

Čtyři strany mince Čtyři strany mince Lukáš Záleský

Co dokáže pouhopouhá tma a neznámé prostředí? Začíná v nás hlodat strach… ze tmy. Z toho, že se v ní něco ukrývá, něco neznámého. Máme strach z toho, že nevíme, kam jdeme. Díky tomu miluji hororové knížky. U kterých nejvíce funguje má představivost a fantazie.
Tato kniha s velmi povedenou obálkou, obsahuje 4 krátké povídky, od začínajícího spisovatele. Sice se jedna spíše o psychologické příběhy s kapkou hororové atmosféry, ale to vůbec nevadí. Knihu jsme přečetl za dva dny, díky tomu, že každá povídka má úplně jiný příběh a to vás nutí jí přečíst až do konce.
Povídky mně bavili, byli velmi přirozené. Autor má velice zajímavý druh psaní, není to sice žádná světová literatura, ale k jeho příběhům se tento druh psaní hodí. Moc se mi líbilo, že postavy v jeho povídkách nejsou jak z bulváru nebo dokonalého amerického sitkomu. Mají své problémy a vnitřní démony. Jejich myšlenky, které nejsou zrovna dvakrát normální a někdy až zvrácené.
Všechny 4 povídky – „Šedé sako“, „Vítejte v Brownviille“, „Děvčátko“ byli kvalitativně na stejné úrovni, akorát bych vypíchl „Doktora“. Tam je psychologie hlavní postavy dokonalá a zasloužila by si vlastní knihu o 300 stránkách.
Jsem rád, že jsem poznal dalšího nadaného českého spisovatelé. V budoucnu bych si rád ještě něco od něho přečetl. Knížka je super jednohubka před spaním, ale je škoda, že povídky jsou krátké. Každopádně na navázání atmosféry strachu třeba někde pod stanem je to zajímavé.

14.09.2020 4 z 5

Hawking Hawking Jim Ottaviani

Lidská fantazie je nekonečná tak jako vesmír, tyto dvě věci k sobě patří od nepaměti. A Sthepen Hawking byl jeden z největších vědců zabývajících se vesmírem. Jeho odborné knihy především "Stručná historie času" přispěla k přiblížení kosmologie nejširší veřejnosti. Jeho práce dopomohla spoustě autorů Science fiction jak už knižních tak i filmovych, aby lépe porozuměli podstatě vesmíru.
Samotný Hawking byl člověk, který miloval vesmír a jeho tajemnou neprobadanou část. Zasvětil svůj život tomu, aby aspoň nějaké věci nebyly úplně neznámé. Samo sebou byly některé jeho výroky až příliš futuristické a u jiných vědců se nesetkal s pochopením. Přes svůj fyzický hendikep byl velmi aktivní i díky tomu se stal celebritou, a popkulturní ikonou. Objevil se nebo o něm byla zminka v několika seriálech např. Teorie velkého třesku, Star Trek: Nová generace nebo Simpsonovi.
A o tomhle géniovi je tenhle Grafický román. Díky tomu, že se jedná o "komiks" se dá vklidu zkousnout, že je tam hodně věcí, které člověk musí číst několikrát a nebo to googlit. Kdyby to byla klasická kniha, byla by četba o dost těžší. Takhle to celé působí zábavně je tam spousta grafů a obrázku, které nutí to člověka číst a zkoumat to.
Navíc byl i přes svůj hendikep pan Hawking velice vtipný člověk a tahle vlastnost se odráží i v knize. Nečekejte žádnej příběh je to autobiografie o člověku, pro kterého byl vesmír vším.
Pokud máte aspoň trochou rádi vesmír nebo vás zajímá jak funguje tak tuhle knihu vám vřele doporučuji.

09.09.2020 4 z 5

Vězení Vězení Anna Šuláková

Co když víte, že svět se blíží ke svému konci a jediný kdo za to může jsme my lidé???
Co když, je možnost, aby se lidé poučili se svých chyb a neopakovaly je....
A právě Vy a Váš projekt Labyrint, byste mohli dokázat napravovat lidi. Ty lidi, co dělají chyby. Díky tomu dokázat zachránit nejen svou budoucnost ale budoucnost všech.

Po přečtení prologu jsem si říkal, že to bude mix Labyrintu a Ready Player One. Jednoduše řečeno labyrint ve virtuální realitě, akorát tady se probudíte, až tehdy, když se stanete lepším. Ovšem ale nikdo neřekl, v jakém slova smyslu, jestli lepší jako moudřejší a uvědomělejší anebo jako lepší zlo....
Tahle e-kniha o které jsem vůbec nevěděl, že vyšla mě absolutně dostala. Nevím, jak napsat tuhle recenzi, aniž bych vás nepřipravil o to zjištění, o tu logičnost, o to překvapení, proč hlavní hrdina dělá věci, které dělá. Kniha se čte pěkně, je to psané jednoduše, žádné zbytečně komplikovaná slova a vědecké pasáže. Při čtení si říkáte, jestli je kniha o vědci nebo o jeho výzkumu. Možná dokonce o samotných lidech, na kterých se pokus provádí.
A v tom je ta krása, celou dobu Vás kniha drží a vy čekáte co se stane. Pomalu odhaluje střípky kousek po kousku, hlavní hrdina se stává obětí vlastního přesvědčeni o důležitosti svého projektu. Dokonce ztrácí kontrolu nad svým životem a vědomě ohrožuje životy lidí i kolegů, kteří jsou mu blízcí. Poučí se ze svých chyb???
Poslední stránku knihy jsem si přečetl třikrát, potom jsem se vrátil na začátek. Zavřel knihu, a s pocitem překvapení a nadšení jsem si řekl „A sakra“...

Takhle jsem byl překvapen třeba u filmu 6 smysl s Brucem Willisem.

Za mě geniální kniha, která se občas až moc dlouho zabývá osobním životem hlavního hrdiny, ale na konci to všechno dává smysl. Nevím co dál napsat, všem vřele doporučuji si ji přečíst…. Stojí to za to!

4,5⭐/5⭐

Už teď se těším na nepřímé pokračovaní v podobě knihy Fialová.

13.08.2020 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Mám rád jakoukoliv mytologii a ta severská je po řecké moje nejoblíbenější.
Sám jsem se nechal hodně ovlivnit fantasy knihami a seriály. V neposlední řadě také hry i filmy na tom nesou svou zásluhu.
Tak jsem si řekl, že si v tom udělám trochu pořádek a přečtu si něco podrobnějšího o Severské mytologií. Jak Thor přišel k Mjolniru, co je přesně Ragnarok a co bude po něm a spousty dalších zajímavých povídek.
Nebudu tady přesně popisovat děj a různé příběhy je jich v knize vícero, některé jsou lepší, některé horší.
Neil píše knihu čtivě a moderně. Příběhy i když se drží co nejvěrněji mytologické předlohy, jsou pro laika, který si chce rozšířit obzory jednoduše pochopitelné a zábavné. Šlo my o to zjistit, které ty příběhy a prvky jsou pravda a co nám jen servírují nové hry a filmy aby to vypadalo na obrazovkách dobře.
Zjistíme, že severští bohové nejsou žádní svatoušci a že většina příběhu staví na Lokim, který je důležitou součástí většiny z nich.
Za mně mužů tuhle knihu vřele doporučit, bohatě stačí k tomu abychom pochopily severské Bohy a jejich mytologii.
Určitě jsou podrobnější díla a spousty dokumentů, které by nám to vysvětlily lépe, ale určitě by to nebylo tak zábavné a lehce stravitelné. Navíc kniha má jen 256 stránek a krásný přebal, takže upoutá i ne čtenáře kteří se chtějí dozvědět něco navíc.

04.08.2020 5 z 5

Prokletá pevnost Prokletá pevnost Markéta Prášková

V první řadě děkujeme spisovatelce Martině Práškové za zaslání své krásné knížky a za možnost si jí přečíst a podělit se o ní s vámi.

Samotna kniha je krásna v kvalitním přebalu s pevnými stránkami jako celek působí velmi precizně.

Začátek knihy nám představí hlavního hrdinu, který má své vlastní problémy. Ovšem jeho čest a královna ho donutí konat to co je potřebné pro království.
Líbilo se mi, že v knize nejde o jednu věc (ůkol), ale setkává se tu povinnost s osobní problémy hlavního hrdiny.
Spisovatelka píše velmi pěkně, kniha se čte sama a stránky ubíhají jedna za druhou. Zatim co vy se dostáváte hlouběji a hlouběji do příběhu.
Mě osobně se líbil uvěřitelný svět, který je výborně propracovaný. Má moc pěkné názvy měst, a také jména hrdinu jsou velmi zajímavé a originální. Malé plus za velmi zajímavé jízdní prostředky, jak už ve vzduchu tak na zemi, které pomohly hlavním hrdinům v cestě za jejich cílem.
Hrdinové jsou různorodí, každý má své dobré i špatné vlastnosti až teda na Kenrika, který je až moc dokonalý ????????. Knihu děla zajímavější, že hrdinové nejsou nepřemožitélní a ani nesmrtelní.
Boje ve kterých většinou figuruje magie jsou tak akorát podrobné, žádné komplikované vysvětlovaní jak magie funguje ani žádné šílené variace kouzel. Funguje tu aspekt zkušenosti a rychlosti, každý nepřítel je pro naše hrdiny nebezpečný a proto jim to více věříte a přejete si aby uspěly.
Mám jen jednu výtku, kniha by si zasloužila více stránek ????????.????Vztahy mezi postavami by mohly být více rozvinuty. Přijdou mi až moc urychlené, přitom vztah Siran/Heroben má neuvěřitelný potenciál, jak už samotné zjíštění kdo oba jsou, tak jejich odlišné úmysly do budoucna. Chtělo by to více jejich pocitů a vzájemných bojů, získávání přízně k zlomení samotné Siran. Věřim, že pro spisovatelku by to nebyl žadný problém, jelikož píše velmi pěkně.
To platí i pro vztah Kenrik/Nomi.
Konec nebudu podrobněji popisovat, akorát nápíšu, že všechno dopadne tak jak má. Ovšem prostor pro budoucí pokračování je tam viditelný a my se na něj těšíme.

24.07.2020 4 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty Theodora Stonewall

Ano, Ano to je přesně ono co očekávám od českých autorů.
Hned jsem si vzpomněl na Koniáše a nebo Baklyho od Pana Žambocha.
Jeden hrdina, jeden svět, jeden osobní příběh, ale spousty smrti, krve a démonů jak už skutečných tak i těch osobních.
Na téhle knize mě dostala ta osobní stránka věci, žádné přehnané fantasy klišé, žádné bitvy obřích armád a kouzla, která mění cely svět ale příběh jednoho člověka.
Zakhar, prožil nešťastné dětství a kruté zacházení, které ho vymodelovalo do dokonalého psychopata a asociála s postranímy úmysly. Pomocí temného artefaktu, Necronomikonu (hned jsem si vzpomněl na Lovcrafta, kde je tahle kniha spjatá z většinou povídek tohohle mistra horroru). Chce se stát nejmocnějším čarodějem a pomstít se každému člověku na světě.
Má to ale jeden háček, nikdo přesně neví kde se kniha nachází. Navíc není jediný kdo po ní pátra, démoni mají také své tajné plány s tímhle mocným předmětem. Velmi se těším, jak dopadne tahle temná cesta strachem a smrtí za znovu získáním moci a sebe kontroly nad strachem z méně cennosti.

09.07.2020 4 z 5

Nevyzpytatelné jsou cesty osudu Nevyzpytatelné jsou cesty osudu Theodora Stonewall

Než se pustíme k hodnocení samotné knihy, chtěly by jsme nejdříve poděkovat za spolupráci a možnost si tuto knihu přečíst. Náš výtisk má číslo 59/100
Navíc bychom chtěli podotknout, že si moc vážíme lidí, co se nebojí jít si za svým cílem.
Vydat knihu a dělat díky ní radost ostatním je strašně super a určitě i naplňujicí.
Sami se už nějakou dobu pokoušíme něco napsat, ale nemáme na to dost odvahy. Takže klobouk dolů @nathanielwonderfull a Theodora Stonewall !
Robin - Teď k samotné knize, nebudu popisovat děj, jen moje pocity z knihy samotné. Kniha je psaná čtivě je tam spousta pěkných slovních obratu.
U autoru je viditělná zkušenost a propojenost s Dračím doupětem (stále ho hrajeme i my sami).
Při čtení máte chuť zasednout k táboráku uprostřed tichého a černého lesa, a poslouchat temné a málo úvěřitélné příběhy.
U třech hlavních postav se mi libí jejich osobitost a krásně popsána historie, hlavně teda Pip je dokonalý, takový prostoduchý blázen.????????
Kniha mně bavila po celou dobu, ale jakmile se tam objevilo trio bratrů Malletů (hlavní záporáci), tak se kniha stala ještě o něco lepší. Jejich život byl přesně takový, aby jim člověk věřil, že jejich motivace k tomu co dělají je dokonalá. Osobní sváry mezi bratry a vnitřní démoni každého z nich mně nutily čist dál, a čekat jak to s nimi a po střetu z hlavní trojicí hrdinu dopadne.
Moc by mně zajímala kniha, která by byla o tom jak se stali bratři Malletovi těmi pověstnými hrdlořezy.
Konec knihy byl přesně takový jaký měl byt, zábavný a překvapivý.
Celkově má za mně kniha hodnocení 8/10, moc se my líbila kombinace temné a komorní atmosféry, s elementem vtipu a neustálé nepředvídatelnosti Pipina

27.06.2020 4 z 5

Dluh Dluh Dmitrij Rus

Pokud máte rádi fantasy a hry na hrdiny tak je to přesně pro vás .....
Kostění draci, Baziliščí a tankový kanón místo palcátu nebudou chybět....

20.09.2019 4 z 5

Z masa a ohně Z masa a ohně Aleksandra Motyka

Hodně obrázku málo oproti ostatním komiksům textu. Zatím nejslabší díl z komiksové série.

31.08.2019 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Nejzamotanější uzlík který musel Pan Sherlock Holmes kdy rozmotat. Hlavně díky tomu že se tu setkával jeho logicky a chirurgicky přesný mozek s temnými a nadpřirozenými pověrami místních lidí. Pro mně nejlepší z příběhu Londýnského detektiva ...

03.05.2017 5 z 5

Deníky Deníky Leonardo Da Vinci

Velice zajímavá knížka plná, velice zajímavých myšlenek jednoho neuvěřitelného génia.....

03.05.2017 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Moje první kniha od Pana Kotlety.
Musím říct že kniha mně bavila přečetl sem ji za dva dny.
Tak jak se kniha jmenuje tak se také čte má SPAD ....

19.02.2017 4 z 5