Kapry bijem

Kapry bijem https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435294/bmid_kapry-bijem-dK6-435294.jpg 4 32 32

Kroniky Jakuba Vandrovce série

< 9. díl

POZOR! Kniha obsahuje drastické scény, které mohou zničit víru čtenářů v zapřisáhlou nenávist mezi rody Vandrovců a Bardaků. To je on, Terminátor poháněný šnapsem! Kdyby chtěl, byl by jediným skutečně polským superhrdinou. Jenže zachraňování světa má na háku, když zrovna kape destilátek… Zprávy z Vojslavic: Baba Jaga se změnila ve zbraň hromadného ničení, v Dubince probíhá konvergence kultur, samohonka teče proudem a osikové kolíky hrají zlověstné staccato na víka rakví. Dovíte se rovněž, zda stojí za to riskovat život ve Světový den osteoporózy a co má stockholmský syndrom společného s alkoholem. SENZACE! Poznáte jedinou osobu na světě, které se Jakub Vandrovec bojí.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

Karpie bijem , 2019


více info...

Přidat komentář

Lele61
15.04.2023 4 z 5

Domnívám se, že Jakub Vandrovec z Vojslavic musí čtenáře bavit jako takový typ velmi netradičního hrdiny. Určitě nadprůměrná knížka :-)

orson
27.05.2022 5 z 5

Ten Vandrovec je snad čím dál lepší! Myslel jsem, že po druhé třetí knize už se bude opakovat a bude to nuda, ale rozhodně není. Ty nápady a myšlenky a hlavně to propojení s aktuálními trendy (Harry Potter a další). Prostě paráda!!!


robin9739
28.09.2020 4 z 5

Moc děkujeme e-shopu @booktook.cz , který nám zaslal tuto knihu v rámci spolupráce k recenze

Tato kniha už podle názvu vybízí k násilí na zvířatech, ale není tomu tak. Jedná se spíš o encyklopedii alkoholu, historie a exorcismu pro pokročilé čtenáře, které trochu ostrého a neslušného humoru nechá klidnými. Tahle kniha není pro každého, a proto je zábavná.

Hlavní hrdina je Jakub Vandrovec, exorcista, lovec lebek, ochrance země a dobrého jména své rodné vísky Vojslavic. Bojovník proti střízlivosti. Hrdina, kterému dává sílu pořádná dávka domácího šnapsu. Na jeho odvážných akcích ho doprovází jeho kumpán Semen.

Kniha je psaná velmi zvláštním stylem, ale chápu, že k hlavním postavám a ke knize to patří. Tahle kniha je složená ze 17 povídek, některé jsou výborné jiné excelentní. Ovšem najde se pár průměrných, to ale většinou u povídkových knih bývá.
Nejvíce se mi líbila povídka "Nejlepší samohonka na světě". Kapitán Nemo a jeho ponorka Nautilus zmizely před dávnou dobou, ale někdo ji objevil a s ní i její výrobnu samohonky na palubě. Samohonka, která pohání motory téhle bájné ponorky Nautilus, je nejlepší na celém světě. A jelikož se objeví u Jakuba ve vesnici, tak to Jakub nemůže nechat jenom tak.Protože nikdo nemůže mít lepší šnaps než Vandrovec. Tahle povídka je super.

Kniha srší humorem. Humor, který nikdy nebude světový, ale je náš evropský, spíše východoevropský, a proto se nám líbí. Jakub likviduje Bardaky, komunisty a nacisty, a to velmi neortodoxním způsobem. A však jen u nich nezůstane, nebojí se různorodých monster ani dvojníku z různých časových sfér a dimenzi. Jakub nenechá niť suchou ani na Harrym Potterovi, Vetřelci, Terminátorovi jeho hněvu neunikne ani Narnie, Bába jaga, nebo Tyranosaurus Rex.
Jakub Vandrovec je prostě svůj a jeho příběhy jsou bláznivé jako tahle kniha.

Kniha mě bavila je to super oddechovka, ale kvůli některým slabším povídkám se kniha řadí mezi lepší průměr.

kaffa
26.09.2020 5 z 5

vandrovec a semen mě pořád baví.... člověk může aspoň na chvíli uniknout z městského ruchu, dát si panáka něčeho ostřejšího, vyvalit se pod hrušeň a sledovat, jak zraje ovoce :-))) v povídkách nechybí humor, retrospektiva a zamyšlení se nad dnešním světem, možná i trochu vizionářství, historie našich předků a ani překvapivé pointy.... asi nejvíce se mi tentokrát líbila povídka polák umí ;-) neodpustím si jeden citát, který je jako šitý na míru letošnímu roku:
"Miluju ten náš prostej, pracovitej, užitečnej vesnickej život, liboval si často Vandrovec, když se pohodlně opíral o plot a bloudil zrakem po okolí. Člověku je na pendrek všechna ta elektronika, počítače, telefony. Proč si kazit oči civěním na televizi a dovídat se z ní různý špatný zprávy? Ať se ten velkej zlej svět žene k sebezničení beze mě."

cori
12.09.2020 3 z 5

Tato sbírka je poněkud slabší, příběhy se opakují. Nejvíc se mi líbila Chaloupka a Zakázka, ve kterých Jakub a Semen zachraňují své spoluobčany.

mot33
31.08.2020 5 z 5

Další super kousek vaťák a staré Jakubovy ponožky,zábava od začátku do koncehlavně ta návštěva je super.

kolacky
29.07.2020 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že jsem při čtení řvala smíchy!

wiedzmin88
24.07.2020 3 z 5

Klasický Vandrovce. Oddechové čtení u kterého se člověk pobaví.
Osobně se mi zdá, že se s každým dalším díle Kuba Vandovec ztrácí lehce dech. Možná je to ale způsobeno dlouhou pauzou mezi vydáním jednotlivých dílů v českém jazyce.