Nevyzpytatelné jsou cesty osudu

Rozmarní bohové usedli opět ke stolu, aby rozehráli další ze svých tragikomických her. Osudy tří smrtelníků se nečekaně protnou na území Danrijského království. Jedné z největších říší v západní části Estellského kontinentu, kde vedle sebe po dlouhá staletí žijí lidé, nelidé i bytosti, pro něž v dnešním jazyce již nemáme jmen. Pipin, prostoduchý elfí kouzelník, odchází s důležitým posláním do drsného světa, rozprostírajícího se za hranicemi rodné vesnice. Cestou potkává Eiri, zlodějku toužící zažít opravdové dobrodružství a Sebase, hraničáře ženoucího se pouze za pomstou a penězi. Nesourodá trojice dostává nabídku, která se prostě neodmítá. Blyštivé zlaťáky jsou koneckonců nejenom potěchou oka všech hrabivců, ale je jich zapotřebí i pro každodenní přežití. Získat je, už tak snadné ovšem není a čím více po nich srdce jednoho prahne, tím vyšší cenu za to musí zaplatit. Nevyzpytatelné jsou cesty osudu… A stejně tak neexistují hranice zlomyslnosti bohů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440064/nevyzpytatelne-jsou-cesty-osudujell-lbP-.jpg 4.231

Kniha Nevyzpytatelné jsou cesty osudu

Adele02
28.04.2021

Je z toho cítit, že jde o prvotinu, je to dosti krkolomné a mohlo to být klidně o půlku kratší. Ale jako oddechové fantasy to slouží dobře.

petuzla5591
04.03.2021

Osud spojí dohromady tři smrtelníky, kteří se vydávají na nebezpečnou výpravu s vidinou blyštivých zlaťáků. A je to opravdu nesourodá trojice.
Pipin, prostoduchý "elfí" kouzelník, se vydává do drsného světa za hranicemi jeho rodné vesnice. Cestou potkává Eiri, která věří, že být zlodějem je dobrodružství a Sebase, nepříjemného hraničáře, který se žene za penězi.

Kniha mi byla nabídnuta autory za upřímnou recenzi. Autoři si ji vydali samonákladem. Když jsem si přečetla anotaci, hned jsem si vzpomněla na Pána Prstenů, o to více jsem se na knihu těšila. Moc mi sepisování recenzí nejde, ale budu se snažit.

Začnu tím, co se mi nelíbilo:
* chvíli mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla a než se začala dít nějaká akce
* občas mi to přišlo trochu zdlouhavé

Klady:
* bohatý jazyk, autoři mají skvělou slovní zásobu
* originální ilustrace, pěkně zpracované názvy kapitol
* zajímavě napsané postavy, které mě bavily
* Pipova naivita byla někdy dost zábavná
* hodně akční závěr, který mě ve výsledku dost překvapil

Ve výsledku mě kniha bavila. Styl vyprávění a bohatý jazyk skvěle popisuje prostředí světa a zároveň dodává život zajímavým postavám. Pipin je hodně naivní a situace, do kterých se dostává jsou opravdu k smíchu. Nedá mi to ho nepřirovnat k pandě Po z filmu Kung Fu Panda, kde Po taky netušil, že jeho kachní otec není jeho skutečný otec. Protože Pipin není elfům vůbec podobný, je malý a na bradě mi raší vousy, které si holí. On se však za elfa považuje. Eiri jsem si hned oblíbila. Dívka, toužící po dobrodružství a proto se přidá k cechu zlodějů, kde plní jednodušší úkoly. Drobné krádeže, shání vybavení a podobně. Sebas mi k srdíčku ale moc nepřirostl. Je to tak trochu narcis, bych řekla. ???? Ale zajímavé byly i další postavy. Hlavně bratři Malletové, jsou skvěle napsané postavy. Ač příběh vypadá na milou fantasy, nachází se zde spousta akce a nechybí ani drsné scény a zabíjení. Takže to máme elfy, trpaslíky, cechy, zloděje, kouzla, dobrodružné výpravy, propracovaný příběh....No prostě fantasy se vším všudy. Myslím, že autoři rozjeli super sérii a přeju jim mnoho úspěchů na poli literatury.
Hodnotím 4/5 *
Moc děkuji za možnost si knihu přečíst.

Dragell
06.02.2021

Když bohové hráli šachy s lidskými osudy, museli se na Pipinovi notně vyřádit. Ačkoliv se narodil uprostřed elfského lesa, elfským rodičům, vychováván jako elf, jeho vzezření, chování i nadání odkazuje na úplně jinou rasu. Předně je tak odlišný svou tělesnou konstitucí a nemluvě ani o vousu, který mu každé ráno raší na bradě, ačkoliv jeho vrstevníci takové věci neznají. Naštěstí bere život takový, jaký je, snaží se dosáhnout toho nejlepšího a hlavně má velké srdce.

No prostě jednoduše a stručně jde tenhle spíše trpaslík než elf do světa učit ostatní magii, kterou ani sám moc dobře neovládá. Tento naivní hrdina dokáže způsobit nevědomky spoustu trablí všem lidem kolem sebe a přesto po jeho boku stanou dva další dobrodruhové, ačkoliv z lásky k bližnímu to rozhodně nebude. Komedii střídá akce a kromě ostrých vtípků zde lítá i rudá krev. Netradiční kombinace, kterou si doslova zamilujete a knihu slupnete na jedno posezení.

Co vám tohle čtení trochu naruší, je zákeřný šotek, který si pohrál s překlepy, hrubkami, čárkami, takže vás občas od čteného slova vytrhne. Ráda bych se vyjádřila i k závěru, který se mi zdá nějak neukončený, je zde nutnost pokračovat na další díl a dynamika se vytrácí popisováním jedné scény z různých pohledů, ačkoliv závěrečný zamýšlený zmatek pobaví.

Cavernicola
18.12.2020

Boží čtení, lék na nudu!

Lenhod
18.12.2020

Kniha je naprosto perfektní, zhltla jsem ji za pár hodin. Určitě ji doporučuji i těm pro které tenhle žánr není šálek kávy.

Evi070
18.12.2020

Docela pěkně fantasy, a hodně dobře se čte.

lydie3693
04.12.2020

Pro tuhle sérii mám zvláštní místo v srdci už jen pro to, že jsem si ji sama prožila. Byl to vzrušující rok strávený v tomto drsném světě kde se našlo i místo pro smích, a Nathaniel dokázal to vše skvěle vystihnout svým autorským uměním. Nemůžu se dočkat dalších dílů, které mi ty chvíle znovu připomenou...a že nás čekají opravdu napjaté chvíle :).

Amapolaroja
01.12.2020

Fantazie není zrovna můj žánr , ale tahle kniha mě dost mile překvapila, začíná trochu pohádkově, ale pak se rozjíždí v napínavý příběh plný dobrodružství a nechybí ani humor. Malý Pipin je úplně nemožný a Eiri se ho přirozeně snaží chránit od nástrah okolního světa i když ji občas zamrzí jeho nevděk a hamižnost, kterou by u tak prostoduchého tvora nečekala. To Sebas, který je sice odvážný, ale jinak zhrzený svým dosavadním životem a vedený jen touhou po pomstě, se jí vůbec nelíbí....
Kniha se dobře čte, dokáže vtáhnout do děje a donutí člověka k zamyšlení. Obálka mi připadá výstižná, přesně o tom to je, touha po penězích, láká každého z hrdinů a nakonec je lapí do svých chapadel... Tak nějak je to i v životě.... Doufám, že brzy přijde pokračování....