robin9739 robin9739 komentáře u knih

Ydris: kniha druhá Ydris: kniha druhá Květoslav Hönig

Tento autorův opus obsahuje rodové boje o moc plné intrik a zrady. Války, ve kterých velcí pánové nechávají pole poseté tisícovkami mrtvých a jejich krev mění půdu ve směs krve, vnitřnosti a lidské lhostejnosti. Jen aby získali to, po čem touží. Máme tu temné démony a krvežíznivá monstra, jež se nebojí vraždit nevinné lidi. Jsou tu hrdinové, kteří proti nim bojují pomoci meče i mocné magie a pokládají své životy za lepší svět. Příběhu ale vévodí osobní boje, některé hrdiny vede jen meč pomsty, jiní hledají pravdu, své blízké nebo mocné artefakty. Každá postava má svůj cíl, a jde si za ním.

Kniha se čte dobře. Autorův styl psaní se mi líbil. Dokázal mě při četbě udržet a já se v myšlenkách plně věnovat příběhu i přes slušnou délku knihy (540 stran) a hodně dějových linek jsem po celou dobu byl do příběhu ponořen. Jedná se o velmi propracované a komplikované fantasy dílo, které se svým stylem dá přirovnat k americkým high fantasy. Je tu docela dost prvotřídně napsané akce, díky své délce a vícero různým příběhům, které se různě proplétají a některé spojí ve velké finále mi přišlo všechno tak akorát dávkované. Jsem s druhým dílem spokojen a líbil se mi o trochu víc než první díl. Jsem zvědavý, jak tento rozvrstvený příběh autor uzavře...

19.03.2022 5 z 5

Otrok megaměsta Otrok megaměsta Tomáš Sekerka

Jedná se o zajímavou knihu, která se dobře čte, nešetří akcí, krví a nalezneme zde několik velmi povedených zvratů. Dostali jsme zajímavý svět s hlavní postavou, která je na hraně černé a bílé, a tváří se jako krvežíznivé monstrum. Přitom se snaží zachránit svět a vlastním životem chrání jedinou osobu, která mu ještě zbyla. Máme tu konec ne konec při kterém mě autor nechal trochu na pochybách jestli to takhle bylo správně...

17.03.2022 3 z 5

Odvrhnutí Odvrhnutí Ján Gálik

Autor si toho pro čtenáře připravil hodně. Je tu válka, osobní boje, pomsta, věštba, magie, draci, a to vše na 232 stranách. Je tu spousta zajímavých nápadů i pár přešlapu, bohužel mi tu osobně chybí ucelenost a větší ponoření do tohoto světa. Chtěl bych sním více splynout a lépe ho poznat. Navíc hodně mi tam chyběla mapa světa, která dle mě k fantasy patří.

Závěrem bych řekl, že se jedná o příjemnou a nápaditou fantasy jednohubku, kde autor dokázal na malý počet stran vměstnat spoustu akce, krve, bojů a zajímavé magie. Bohužel, se jedná o akční fantasy, které má sice zajímavý základ příběhu, ale nemá pro mě až takovou hloubku. Je tu příběh o lásce, nejen k bližnímu ale také ke své domovině a jejím obyvatelům, ale je to všechno rychlé a krátké. Rád bych to chtěl více a lépe poznat. Celkově jsem byl s knihou spokojen a jsem rád, že jsem mohl poznat práci dalšího slovenského autora.

12.03.2022 3 z 5

Super čtenářský deník Dobrá práce

07.03.2022 5 z 5

Rjómen Sukuna Rjómen Sukuna Gege Akutami

Jedná se o zábavnou akční mangu, která mě překvapila svým nápaditým světem a jeho celkovým fungováním. Vše zde působí přirozeně a dva různé světy se tu naprosto uvěřitelně prolínají a kooperují. Navíc hlavní postavy jsou vtipné, zajímavé a osobité. Dost často se mi stává, že u mang se najde nějaká až moc přehnaná a vyumělkovaná postava, která působí afektovaně až úsměvně. Tady se zatím nic takového nestalo, všechny postavy působí věrně. Líbí se mi střídání vážných a zábavných pasáží. Nechybí zde dost vtipných hlášek a různých popkulturních narážek

Závěrem bych řekl, že mě tato manga překvapila svou nápaditostí a dobře fungujícím světem. Kresba a celkové vzezření mangy je kvalitní a příběh má zajímavý námět a spád. Jsem zvědavý na pokračování tohoto příběhu.

07.03.2022 4 z 5

Akira 2 Akira 2 Katsuhiro Otomo

Největší silou pro mě je grafická stránka mangy. Přes svoje stáří na mě kresba a její propracovanost působí moderně. Je tu spousta detailů a emocí, které dodávají celému příběhu mnohem vyšší úroveň. Líbí se mi, že si Japonci pohlídali toto své dědictví a každé nové vydání musí být co nejvíce podobné tomu prvnímu. Mám rád moderní věci a inovaci, jsou ale díla, která jsou dokonalá ve své původní podobě a Akira je bezesporu jedno z nich.

Závěrem tady není moc co psát. Jedná se o mistrovské dílo s dobrým příběhem a úžasným vizuálem. Navíc, když k tomu přičtu datum vzniku nezbývá mi nic jiného než dát plný počet hvězdiček a mangu všem doporučit. Netrpělivě očekávám pokračování příběhu, který mě velmi učaroval.

18.02.2022 5 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Radek Sterakdary Starý (p)

Druhý díl nám nabízí více magie, mytologie a poznávání možnosti svých schopností. Líbí se mi, že Arila se stále učí, a nejen ona ale také většina postav stále přemýšlí, jak nejlépe využít to co mají a co jim jejich síly nabízí.

Děj plynule přechází mezi poznáváním postav, bojem a vyprávěním důležitých informací. Kniha se četla lépe než první díl, autor se za mě v technice psaní a vedení příběhu neustále zlepšuje. Jedinou mou výtkou je přímá lineárnost děje. Takto promyšlený otevřený svět by si zasloužil vícero dějových linek. Tady se vše odehrává v přítomnosti Arily nebo aspoň na její dohled. Jsou tu maximálně velmi krátké odbočky, vzpomínky nebo vyprávění jiných postav, ale nejsou to plnohodnotné dějové linky.

Závěrem bych opět vyzdvihnu to, jak Radek Starý dokáže vcucnout diváka do akce, já si většinu bojových scén v hlavě představoval jako velmi epickou RPG hru, akce je psána hodně na efekt... Což je za mě dobře. Celkově hodnotím knihu jako povedenou s úžasným světem a příjemnou hlavní hrdinkou .

13.02.2022 4 z 5

Warhammer 40,000: Marneus Calgar Warhammer 40,000: Marneus Calgar Kieron Gillen

Po vizuální stránce není co vytknout. Svět Warhammeru má úžasný vizuál, můžeme ho znát z počítačových her, nebo také deskových. Tvůrci komiksu tento potenciál využili na sto procent a servírují nám dechberoucí krvavou a velmi explicitní podívanou. Obrovské zbroje Ultramariňáků jsou úchvatné a jejich výzbroj je smrtící. Je radost si jen tak prohlížet tu krvavou spoušť co za sebou tito vesmírní mariňáci zanechávají. Samotný hlavní představitel vypadá stylově má takový drsňácký devadesátkový vzhled.

Samotný příběh je zajímavý, máme zde dvě dějové linky – přítomnost, kde Marneus Calgar řeší současnou krizi a vzpomínkovou linku, kde výpravy svůj příběh o zrození sebe sama a odhaluje svou brutální minulost. Líbí se mi, že komiks spoustu věci vysvětluje, například geografickou a geopolitickou situaci v galaxií, seznamuje nás s kodexem Ultramarináků. Navíc se dozvídáme také o tréninku a způsobu přijímání nových mariňáků, takže se jedná o komplexní dílo.

Závěrem bych chtěl říct, že tento komiks určitě doporučuji. Zarytí fanoušci Warhammeru 40000 budou spokojení a nováčci se dozví vše potřebné pro to, aby mohli začít objevovat krásy tohoto světa a objevit spoustu nových brutálních výzev. Navíc je toto dílo zaobalené v úchvatné a drsné kresbě, na kterou je radost pohledět.

13.02.2022 4 z 5

Warcraft: Legendy 1 Warcraft: Legendy 1 Richard A. Knaak

Warcraft Legendy: Svazek jedna – Nabízí něco jiného, než jsme zvyklí z většiny komiksu ze světa Warcraft. Jedna se o kombinaci komiksu a černobílé kresby, kterou mají povětšinou na svědomí asijští kreslíři. Svazek jedna, obsahuje 4 krátké grafické povídky, každou povídku má na svědomí jiná dvojice/trojice autorů, což dodává každé povídce originální vzhled a příběh. Tento velikostí malý komiks nám ukáže svět Warcraftu, tak jak ho máme rádi. Je plny dobrodružství, zrad, humoru i odvahy, jsou zde příběhy vyprávěné jak z pohledu Aliance, tak Hordy.

Závěrem se jedná o povedenou sbírku povídek v originálním grafickém zpracování. Dle mě by Warcraftu více slušelo barevné provedení, některé části povídek byly dosti nepřehledné, a někdy jsem měl problém i s textovými okny. Oceňuji originalitu a různorodost jak kreseb, tak příběhu, bohužel tak jak u většiny povídkových knih/komiksu trpí povídky na délku, některé by si určitě zasloužily delší zpracování. Jako celek hodnotím první díl této pětidílné volné série ze světa Warcraftu kladně. Velmi rád si přečtu další díl, minimálně abych ho porovnal s dílem prvním...

25.01.2022 3 z 5

Tajemství síly Tajemství síly ONE (p)

Závěrem, druhý díl nás posunula v příběhu o krůček dále není v něm sice tolik emocí a kulturních či sociálních otázek a témat jako v jiných mangách ale je to ryzí zábava . Navíc jsme dostali několik nových postav a zajímavých nepřátel. Jedná se o zábavnou manga jednohubku, u které jsem se bavil a zpříjemnil si den solidní zábavou a akcí na první dobrou. Saitama je zábavný týpek co se chce posunout dále, a to také očekávám v nadcházejících dílech. Pokud máte rádi svižné příběhy, nevadí vám přemíra akce a nějaká ta krev a vtípek, tak One - Punch Man je přímo pro vás .

21.01.2022 4 z 5

Hřbitov trpaslíků Hřbitov trpaslíků Petr Boček

Závěrem chci říci, že Petr Boček stvořil zábavné dílko, ke kterému se budu rád vracet. Už teď má své čestné místo v knihovničce na chatě, kde po ní určitě ještě rád sáhnu. Knihu doporučuji všem, co mají rádi ojedinělí horor s temnou atmosféru a zajímavým dějem, ve kterém hrají hlavní roli trpaslíci.

Hodnocení 4⭐/5⭐

21.01.2022 4 z 5

Onero Onero Jiří Kos

Kniha se čte dobře, ale ze začátku jsem si chvíli zvykal na autorův styl. Jiří Kos dokáže čtenáře zaujmout a nadchnout pro objevování skrytých krás jeho díla. Silnou stránkou jeho knihy je celkový svět a vše co na něm žije. Každé zvíře, každá rostlina je originální a horko těžko bych ji přirovnal k něčemu známému. Autor má obrovskou, až strašidelnou představivost. Vdechl duši živočichům tak děsivým, tak fantaskně nadpřirozeným. Většina jeho fauny i flóry nejen, že je dokonale popsána ale dohromady mají jistou sounáležitost, jsou si v něčem podobné přitom jsou na hony vzdálené klasickým tvorům z klasických fantasy.

Závěrem musím říct, že se mi svět Onero hodně líbil. Mám velmi rád originalitu a osobní pohled na to, jak psát fantasy. Líbí se mi ilustrace, které doprovází čtenáře po většinu knihy a dodávají příběhu tu správnou atmosféru. Knihu určitě doporučuji a již teď se těším na další pokračování.

21.01.2022 5 z 5

Zášť z Údolí středu Zášť z Údolí středu David Sharrock

Prvních 50 stran knihy je zasvěcení do pravidel a herního systému tohoto gamebooku. Musím konstatovat, že obtížnost je zde trochu vyšší, neřekl bych, že se jedná o gamebook pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti s roll-play hrami na hrdiny, nebo s jinými podobnými knihami. Je tu spousta herních mechanismů, podrobný soubojový systém a další maličkosti, které ještě více prohlubují požitek ze hry (zbraně, zbroje, kameny duše a jiné).

Co se týká příběhu a celkového světa, jsem z něho unešený. Dostal jsem velmi originální svět, jeho universum je velmi fantaskní a neuvěřitelný. Svět Vlákna je vystavěn od úplného základu a vše co v něm najdeme má své pevné místo. Nalezneme zde klasická i originální monstra, jež jsou tak zvláštní a neobvyklá, že boj proti nim je zábavný a dobře dokresluje celkový pohled na svět. Navíc potkáme spoustu zajímavých, inteligentních nepřátel a charakterů. Příběh je protkán tkaninou osudu, a vy jste ten kdo bude tvořit další nitky děje. Osud má v tomto příběhu velkou roli ale i osud se dá jemně ohýbat a můžeme se snažit naklonit misky vah na naši stranu.

Závěrem bych řekl, že hra a celkový prožitek z příběhů jsem si dost užil. Po pomalejším rozjezdu díky velkému množství pravidel a fungování světa jsem přešel k samotnému příběhu, který mě ihned pohltil. Příběh je od prvních stránek svižný a má spad, děj otevřel přede mnou překážky, na které jsem musel reagovat. Nitky osudu se neustále rozpojují a spojují a ukazují nové cesty. Každá cesta je jiná, každá volba má své vlastní následky. Příběh o pomstě mě ale hnal dál a já jsem kosil nepřátele, dokud jsem nedošel do svého cíle a příběh neuzavřel. Krása gamebooku je v tom, že ho můžete hrát několikrát, zkoušet nové postupy a zajistit si lepší či zajímavější cestu ke konci.

09.01.2022 5 z 5

Rogenovo oko Rogenovo oko Jarmila Mlčoušková

Příběh byl ze začátku docela nudný a moc jsem se nechytal. Dvě mladé studentky a jejích problémy s dospíváním a studiem (největší trofej jsou spoďáry vedoucího katedry) , ano jsem si jistý, že nejsem cílová skupina, pro kterou byla tato kniha napsaná, ale já rád objevuji nové fantasy světy, knižní postavy a hlavně tuzemské autory. Naštěstí kniha se četla dobře byla pěkně napsaná a stránky ubíhaly jedna za druhou. Navíc jsem neustále objevoval nové zajímavosti, jenž nám nabízí Tir Erath. Po půlce knihy jsem se naplno ponořil do příběhu a byl jsem mile překvapen, jak dobrou knihu Jarmila Mlčoušková napsala.

Příběh ve druhé půli nabere spád a hlavní protagonisté budou muset nejen spojit své schopnosti ale také zajít za hranicí svých fyzických sil i etických bariér. Musí totiž uspět jak u zkoušek univerzitních, tak ukázat i osobní sílu, jelikož univerzita a lidé, jenž jí obývají ukrývají více tajemství než si naši hrdinové, kdy uměli představit.

Závěrem – jedná se o příjemnou, zábavnou a magií protkanou knihu. Příběh má své kouzlo a svět je vážně povedený. Sice na můj vkus tam bylo až moc mladistvého vztahového odbočování ale vztahy k YA knihám patří. Určitě tuto knihu hodnotím pozitivně, hlavně díky krásné psané formě a zábavné, ojedinělé fantasií.

02.01.2022 4 z 5

Oko čarodějnice Oko čarodějnice Nelly Černohorská

Jedná o kvalitní hororovou jednohubku s mrazivou atmosférou a dobrým příběhem. Určitě tuto knihu doporučuji a těším se na další novely z edice Zrnka Temnoty.

02.01.2022 5 z 5

Posmrtná predace Posmrtná predace Vilém Koubek

Musím říct, že příběh a svět ve kterém se děj odehrává (alternativní budoucnost) mě ihned zaujal a pohltil. Základní dějová linka je jednoduchá, přímočará ale všechno okolo už tak jednoznačné není. Hlavní protagonista musí najít otce jednoho gangstera, který je v důchodovém věku a zjistit co se mu stalo. To zní jednoduše, bohužel to jednoduché není, jelikož starý otec žije v Odpočinku. Ve městě, kde žijí důchodci, kterým se nechce zemřít, jsou víceméně nesmrtelní a ti jsou vládci svého města. Aby toho nebylo málo je hlavní postava při vyšetřování neustále vystavována velmi bizardním a těžce řešitelným situacím. Velmi častý a oblíbené recept, jak oné situace zvládat bylo nechat si dát nakládačku, nebo zažít nějaké to mučeníčko. Dobrou metodou, jak zvládat mučení je recept na krutě ostré kimčchi . Příběh má spád a líbí se mi přechody mezi noiar atmosférou a velmi svérázným humorem.

Velké plus vidím v hlavní postavě Vincenta Krhavého ten se přinejmenším tváří jako nejostřejší tužka v penále a jeho břitký a sarkastický humor je někdy drsný jako hladká mouka. Vincek je schopný přežít fakt všechno a jeho nezdolné nutkání si zapálit cígo či zalít alkoholem své vnitřní i vnější zranění, která by poslali většinu lidí do kytek je záviděníhodné.

Závěrem bych chtěl dodat, že Posmrtná Predace je zábavná noir detektivka, která nemusí sedět všem. Já jsem se u četby velmi bavil a určitě budu více sledovat autorovu tvorbu. Knihu doporučuji všem, co mají rádi drsný týpky, krvavou akci a slevové akce v obchoďácích.

19.12.2021 4 z 5

Vagíny a vetřelci: Pulp stories (limitované vydání 01) Vagíny a vetřelci: Pulp stories (limitované vydání 01) * antologie

V této sbírce najdeme i s úvodem a závěrem celkem 19 povídek, což je pěkné číslo. Kniha má také 600 stránek a to není málo, ale v tomto případě to nevadí. Povídky mají příjemnou délku a díky své nápaditosti a různorodosti mě kniha neustále bavila a měl jsem ji přečtenou během pár dní. Antologie mají své kouzlo, pro mě osobně to je možnost, jak poznat nové autory a ti zaběhlí mají možnost prezentovat příběhy, které by normálně nikde nevyšli. Většina antologií trpí na velký rozsah kvality povídek, ani zde tomu není jinak. Většina povídek je zábavných a originálních, to ano ale co se týká kvality zpracování a vypravěčského umu, tam už jsou rozdíly markantnější.

Velmi mile mě potěšilo, že někteří autoři se vrátily do svých zaběhlých světu, nebo minimálně použili známé postavy z jiných knih.

Závěrem se jedná o zajímavou a zábavnou antologií, ve které jsme dostali průřez žánry od sci-fi přes fantasy až po krimi a horor. Najdeme zde spousty vtipných a popkulutrnich narážek nejen na minulost, ale i současnost. Autoři se při tvorbě těchto povídek neutrhli ze řetězu, oni rovnou skočili do černé díry lidské fantazie a tahají z ní ty největší bizarnosti, na které je vůbec člověk schopný přijít a to mě bavilo.

19.12.2021 4 z 5

Východní království Východní království Christie Golden

Na první pohled se jedná o vizuálně a technický úžasnou knihu. Obálka musí každého zaujmout hned na první pohled (já si jí hned zamiloval ). Kombinace tmavě modré a ve zlaté barvě vyvedeného zdobení a kaligrafie je naprosto perfektní. Kniha má pevnou vazbu, která je mohutná a velmi dobře se drží. Vysokou kvalitu mají i samotné stránky, ty jsou na dobrém papíru s vysokou gramáží. Za nás se bude určitě vyjímat v každé knihovně.

Příběh tu nehledejme. Hlavní protagonisté Mathias Shaw mistr špeh a kapitán Flynn Fairwind, cestují po východním Azerothu a formou deníkových zpráv zaznamenávají informace o tomto magickém kontinentě a provází nás touto knihou. Jedná se vlastně o knihu faktu z tohoto fikčního světa. Je to takový atlas a učebnice historie dohromady. Tento průvodce je psán zábavnou formou i přes velké množství ilustrací se čtenář při četbě nenudí. Sice fandové si listování tímto dílem užiju určitě o dost více.

15.12.2021 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Rozhodně povedená kniha. Roberta Bryndza prostě umí a jeho knihy většinou nezklamou. Velké plus za zajímavý a nečekaný konec

14.12.2021 5 z 5

S pokorou a nadějí S pokorou a nadějí Becky Chambers (p)

Kniha je pomalejšího a mírnějšího rázu. Nečekejte, zde žádné boje ani žádná setkání s nebezpečnými zástupci cizích ras. V této knize jde o radost ze zkoumání něčeho nového. Posádka je tvořena z vědců a inženýrů, jež celý svůj dosavadní život zasvětili vědě a objevování. Autorka krásně popisuje tu část člověka, která je ukryta v každém z nás, člověka objevitele. My lidé jsme zvídává rasa, která touží neustále bádat, objevovat a posádka této výpravy netouží po ničem jiném.

Závěrem, kdo má rád komornější knihy nebo má rád bádání a objevování něčeho nového, ať už živého či smyslného, určitě při četbě této knihy bude vrnět blahem. Je to příjemná jednohubka se spoustou věcí k přemýšlení a sám jsem na sobě sledoval, že jsem se občas v myšlenkách vzdálil od knihy a přemýšlel o tom, co všechno může žít ve vzdáleném vesmíru.

09.12.2021 4 z 5