robin9739 robin9739 komentáře u knih

Mágové a šarlatáni Mágové a šarlatáni Jiří J. Linhart

Jedná se o originální fantasy, které mi po dlouhé době ukázalo i jinou tvář tohoto žánru. Kniha je to zábavná, jednoduchá a určitě nenudí. Máme tu jen pár postav, ale za to zajímavý příběh se spoustu magických rostlin, mýtických zvířat a boje za zachování magie v její ryzí podobě.

26.12.2022 4 z 5

Odkaz lidské mysli Odkaz lidské mysli Radek Sterakdary Starý (p)

Odkaz lidské mysli je zábavná akční scifárna, která si nehraje na žádnou space operu a příběhově si jde jednoduše za svým. Máme tu doslova pár hlavních postav a vymazlené emzáky. Chválím autorův přesah a myšlenku, kterou se snaží pomoci knihy předat. Je pravda, že by se každý z nás měl občas zastavit a popřemýšlet jaký odkaz po sobě zanechá, jak na něho budou lidé vzpomínat.

Do skonání věků Do skonání věků Žaneta Neužilová

Do skonání věku je zábavná fantasy jednohubka, která bohužel nemá tu správnou atmosféru a chybí jí například pořádný záporák nebo větší budování světa. Ústřední dvojice má potenciál a věřím, že by se s nimi dalo pracovat pro další příběhy. Bohužel, já jako těžký fantasák očekávám od knih, kde si autor/ka může dovolit takřka vše, něco nového, něco jiného a něco neznámého. Zde jsme dostali průměrnou zábavnou knihu plnou nadpřirozených bytosti a magie, která nenudí ale nijak neohromí.

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Louise Simonson

Povedený komiks, který sice není žádným majstrštykem, ale je zábavný. Já mám osobně radši dospělejší Dianu ale je to jen můj osobní pohled. Radši si znovu přečtu Mrtvou zemi ze série DC Black Label.

Zelené dveře Zelené dveře Al Ewing

Druhý Immortal Hulk je povedený komiks, který má zajímavý příběh s mysteriózní až hororovou atmosféru. Je to sice jiný Hulk než známe, ale vše funguje dobře. Kresba je dobrá a já se těším na další díl.

Bouřný úsvit Bouřný úsvit Zuzana Hartmanová

Je to výborná kniha, sice nebude mou nejoblíbenější z trilogie, ale drží si vysoký standard předchozí dílů. Upřímně jsem očekával něco trochu jiného. Nejsem zklamaný jsem spíše překvapený z toho, jak to autorka ukončila/neukončila. Nakonec musím říct, že má tento otevřený konec něco do sebe. Vypadá to, že se v Leru blízká na lepší časy a bohové budou jejich zdárnou součástí. To se snad někdy dozvím v další knize?

Dračí dcera Dračí dcera Liz Flanagan

Kniha je to povedená, s dobrým příběhem, klasickou kladnou hlavní postavou a povedeným záporákem. Příběh není výjimečný, ale nenudí. Na můj vkus je kniha nekonzistentní, podstatným věcem se věnuje krátce a těm nepodstatným dává až moc zbytečného prostoru. Jedná se o jednoduchou jednohubkou, která kdyby tam nebyly draci, tak vlastně ani není fantasy.

Idea. Lid Idea. Lid F. Burdych

Idea. Lid je momiks, který nebude pro každého, ale najde si své publikum. Velký palec nahoru za kresbu, vizuál, atmosféru a celkový pohled na budoucnost, která je pro někoho velmi vzdálená a někomu zřejmě už skoro klepe na dveře. Jedná se o ojedinělý kousek, který si budu rád prohlížet, ale čtení nechám na někom jiném .

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Povedená, ale ničím výjimečná postapokalyptická jednohubka.

28.10.2022 3 z 5

Úhrada Úhrada Mark Waid

Druhý díl Nejvyššího Čaroděje je zábavná ale ničím neohromující komiksová jednohubka. Nosnou silou jsou zajímavé příběhy a pár osobitých záporáku. První díl mě zatím bavil nejvíc, avšak jsem velmi zvědav, jaké další příběhy nám tento hrdina nabídne. Doctor Strange je pro mě jeden z nejzajímavějších hrdinů a jeho příběhy si čtu rád.

Invaze Invaze Roman Bureš

Jedná se o zábavnou, brutální a akční jízdu, která i přes svou délku nenudí a přináší zajímavý pohled na věčný souboj Pekla a Nebe. Inferium i Eden mají své osobní krasy a jsou velmi originálně vystavěny, jejich fungovaní má logiku. Důvod boje mezi nebem a peklem je jasný a přes to velice zábavný. Postava Ronana a jeho osobní pohled na vše dodává příběhu šmrnc. Velmi by mě potěšila kniha jen o Ronanovi a jeho životě, bylo by to dle mě velmi zajímavé.

Akira 3 Akira 3 Katsuhiro Otomo

Třetí Akira je opět mistrovské dílo. Katsuhiro Otomo rozehrál příběh, jež udivuje milióny fanoušků po celém světě a já patřím mezi ně. Už teď se nemůžu dočkat dalšího pokračování a toho kam se příběh bude vyvíjet dál. Jak to dopadne s hrdiny tohoto příběhu.

PS: Konec mě fakt dostal, čekal jsem spoustu věcí ale tohle ne. Posledních několik stran jsem otáčel pomalu a nevěřil tomu co tam vidím.

28.10.2022 5 z 5

Smrdutý kojot Smrdutý kojot Rosana Zvelebilová

Jestli máte rádi drsné kovboje, jež skrývají svou romantickou duši a nebojí se své city dát najevo. Nebo silné ženy, které ví, co chtějí a jdou si tvrdě za tím. Jestli se vám líbí příběhy plně zábavných dialogu ve stylu Quentina Tarantina a nebojíte se krve a násilí páchaného snad na úplně všem, je Smrdutý Kojot dobrá volba.

Hrůzy v Michiganu Hrůzy v Michiganu Pavel Bartáček

Jedná se o brutální horor, ve kterém nic nezůstane dlouho na živu a má dechberoucí mrazivou atmosféru, která čtenáře vtáhne do děje takovým způsobem, že příběh na čtenáře působí až reálným dějem. Říkal jsem si, jestli se to náhodou někde doopravdy nestalo, fakt dobře napsáno! Není to jen krvavá lázeň, většina postav ať už lidských nebo ne má svou povahu, svou mysl a každý se chová jinak. Díky tomu na mě i ono zlo působilo realisticky. Určitě by to byl výborný námět na film. Taková kombinace filmů Návratu do Cold Mountain a Vlkodlaka. Knihu doporučuji všem, co mají rádi horory, vlkodlaky a procházky po zasněžených lesích .

28.10.2022 5 z 5

Hrdinové Domoviny: Dáma z Agor-Nhat Hrdinové Domoviny: Dáma z Agor-Nhat Eva Lassler

Dáma z Agor - Nhat je zábavný a napínavý gamebook postavený na základech Dračí Hlídky s příjemnou obtížností a zajímavým příběhem. Pokud neočekáváte epické zachraňování planety, ale máte radši trochu toho vyšetřování, kouzel a nadpřirozena. Je tato kniha/gamebook přímo pro vás.

05.10.2022 4 z 5

Nejtemnější noc Nejtemnější noc Geoff Johns

Jedná se o vynikající komiks, který mě dostal nejen příběhem a celkovou nápaditostí, ale také množstvím hrdinů, kteří v něm figurují. Nejtemnější noc má výbornou atmosférou a celkový vizuál je na té nejvyšší úrovni. Tento komiks doporučuji.

Thor: Zabiják bohů Thor: Zabiják bohů Jason Aaron

Jason Aaron stvořil dechberoucí, epický komiks s výborným a velmi promyšleným příběhem. Představil mi takového Thora, jakého jsem chtěl. Navíc stvořil výborného záporáka, o kterém se bude ještě dlouho mluvit. Třešničkou na dortu je úžasná práce kreslířů. Nejlepší komiks s Thorem, co jsem četl a horký favorit na komiks roku .

Propast Propast Donny Cates

Toto dílo nabízí spoustu překvapení a nečekaných událostí. Pro mnoho z nás se buď Eddie stane ještě větším nezmarem nebo ho díky tomuto komiksu lépe poznáme a více si ho oblíbíme. Já jsem se opět přesvědčil, že dnešní autoři mají radši komornější depresivnější díla, ve kterých se snaží přiblížit hlavní protagonisty a ukázat čtenářům, že jsou to také jen lidé a lidé dělají chyby a Brock jich udělal spoustu.

Přečíst si tento komiks určitě nebyla chyba. Právě naopak není to sice dokonalý komiks, ale je jiný, a to mě na něm bavilo. Je jiný tak jak je jiný Venom bez Brocka a Brock bez Venoma. Osobně vidím v tomto díle velkou chuť autora ukázat, že komiks jako medium je velmi vše komplexní a Venom – Propast tuto vše komplexnost dokazuje.

05.10.2022 4 z 5

Nářek čarodějnice Nářek čarodějnice Bartosz Sztybor

Řekl bych, že se jedná se o dobrý příběh, který není ani černý ani bílý, je šedý, je pochmurný a hodně deprimující. Kresba je velmi osobitá a dle mě ne moc líbivá. Tudíž to hodnotím jako průměrný díl z této komiksové série o řezníkovi z Blavikenu .

05.10.2022 3 z 5

Batman, který se směje Batman, který se směje Scott Snyder

Komiks krásně ukazuje, jak život a životní rozhodnutí dokáží změnit samotnou podstatu každého z nás i samotného Batmana. Nový nepřátelé jsou výjimeční, a přitom v jádru stejní, akorát se každý kvůli svým problémům a zážitkům, i malým rozhodnutím vydal po jiné cestě. Někdo po cestě šílenství, někdo po cestě konečného zúčtování.

Batman je číslo jedna mezi komiksovými hrdiny. Batman dokáže i přes své stáří stále zaujmout a překvapit, a to díky takovým lidem jako je Scott Snyder. Jeho sláva trvá už desítky let a další desítky bude určitě trvat.

Já ho určitě neopustím .