Zákon Azylu přehled

Zákon Azylu
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479408/bmid_zakon-azylu-bft-479408.jpg 4 108 108

Zákon Azylu série

1. díl >

Kde jsou monstra, jsou i lovci. A náš svět je jich plný – monster i těch, kdo je loví. Heslo každého v téhle válce zní: „Použij cokoli, co funguje, a přežij!“ V současné Praze to platí dvojnásob. Jestli to někdo poznal na vlastní kůži, je to Benedikt. Zbavený ochrany organizace lovců se může spolehnout jen na pomoc výstředního antikváře a dívku, která je někdy děsivější než všechna monstra. Vypravěčský styl Lucie Lukačovičové je svižný, dovedně proložený akcí i chvilkami oddechu. Její příběhy plynou bez zádrhelů a hluchých míst. – Monika Hrňová, Sarden.cz... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zákon Azylu. Přihlašte se a napište ho.

Pepa0216
03.07.2024 3 z 5

Příjemná fantasy oddechovka. Skvělé jsou různá Pražská strašidla a báje. Kniha je jich plná a autorka umí různé příběhy skvěle zapojit do knihy a děje. To samé platí o pro mě neznámých legend a bájí Argentiny. Dotud je to fajn, ale to jen do chvíle, kdy se kniha začne tvářit jako detektivka a řešíme napadení Pražských duchů. Vysvětlení tohoto případu je totiž vyloženě nepochopitelné a je škoda že si s detektivní zápletkou autorka nedala více práce. Indicie podle kterých poznali o koho se jedná, by totiž z logické stránky nepoznal vůbec nikdo a celé to odbyté vyšetřování kazí dojem z rozsáhlé části knihy.

Fantasy s cestopisnými prvky a spoustou našich a Argentinských duchů a strašidel je rozhodně dobrou volbou, ale bez detektivní zápletky, nezápletky by se kniha v pohodě obešla a naopak by byla daleko lepší. Tímto padá do průměru.

barbora4816
02.07.2024 5 z 5

Přiznám se, že pro mě kniha úplně nebyla, ani témata ani postavy. Ale nemůžu rozhodně říct, že byla špatná. Hodně dobrodružství, bojů a odkazů na náboženství (to říkám jako absolutní ignorant v tomto oboru), díky kterým se pro mě kniha zpočátku stala dost velkou intelektuální výzvou :D Jediné, co bych za sebe vytkla, bylo předávání informací čtenáři, které se dělo v dialogu, což je super, ale místy mi přišlo poněkud vynucené, že by postava zrovna tohle řekla, třeba až tak obsáhle. Jinak to byla fajn výpravná fantasy vyšetřovačka s příšerami, promyšlenou magií a zajímavými settingy. Přečíst druhý díl mě to nemotivovalo, ale přesto jsem ráda, že jsem se s tímhle českým fantasy dílem seznámila.

LiLOn
28.06.2024 3 z 5

Nepřidám se k místnímu fan klubu. Mohla bych o tom psát hodně dlouho, ale nakonec se moje dojmy dají shrnout do jednoho slova - nuda. Od první stránky do poslední, s výjimkou několika málo replik, jsem jenom protáčela oči v sloup a říkala si: "Samozřejmě, že se musí stát zrovna tohle."

Samozřejmě, že ten záhadný týpek na začátku má dlouhé vlasy a magický meč.
Samozřejmě, že hlavní hrdina najde golemku, které může vysvětlovat úplné základy, zatímco zapomene, že není člověk, protože vypadá a chová se úplně jako člověk.
Samozřejmě, že se hlavní hrdina opije a vyspí s jedinou ženskou v okolí, která je k dispozici a samozřejmě, že ona je... pardon, to by byl spoiler.
Spoustu "samozřejmě" později se pak dostáváme k tomu, že kniha samozřejmě musí mít happy end a všichni jsou šťastní až do smrti. Nebo i po smrti.

Kromě těch několika vtipných replik to tak zachraňuje pouze to, že autorka je očividně vypsaná a alespoň stylisticky knize nelze nic vytknout. Tři hvězdy přesně a víc ani ťuk.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (38. týden)

19.09.2021

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Zákon Azylu v seznamech

ve Čtenářské výzvě13x