Město přízraků přehled

Město přízraků
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22768/bmid_mesto-prizraku-nJv-22768.jpg 4 34 34

Asterion série

< 4. díl >

Kniha ze světa Asterion. Dlouho ležel Targent pohřbený pod nánosy pouštního písku… Na věky měl střežit tajemství těch, které svět dávno zapomněl. Teď znovu ožívá. Nové obyvatelé odkrývají jeho poklady a věří v lepší budoucnost. Někteří však pochybují. Jaké nebezpečí skrývá prastaré město? Stane se jim novým domovem, nebo smrtelnou pastí? Šest autorů se sešlo u bran Targentu, aby společně hledali jeho odkaz. Výsledkem je tento povídkový román. Vstupte spolu s nimi a odhalte dědictví škorpióna…... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Město přízraků. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (5)

Toriel1
20.04.2019 4 z 5

Cože? To už je deset let, co jsem tuhle skvělou sbírku četla? To je neuvěřitelné. Každopádně moc doporučuji, všechny povídky (až na jednu výjimku, kterou nechci jmenovat) jsou super.

adlattt
26.12.2018 5 z 5

Asi nejlepší Asterionská knížka vůbec :D Skvělá na to s tím světem začít!


Svářeč
02.01.2018 4 z 5

Vladimír Šlechta: Prokletá dýka - dobrá povídka, ale od Vladimíra Šlechty bych čekal ještě něco krapet zábavnějšího a promakanějšího. V kontextu celého sborníku spíš podprůměr.

Jan Šlechta: Cena dohody - nenáročná oddychovka, trochu řezničina, jedna z lepších věcí ve sborníku.

Z. Holub: Zvěstovatelé konce - Opět taková krátká oddychovka, nemám co bych vytknul, ale ani co bych vyzdvihl. Průměr sborníku.

J. Čenis Galeta? Oživlá minulost - Jo, tak tohle se mi líbilo a to tak, že hodně. Opět spíše "oddechovka". Po Antonínově závěrečné novele asi nejlepší povídka ve sborníku.

L. Lukačivičová: Co uči nevidí - Není to špatná povídka, ale... Problém téhle povídky je v tom, že zatímco u předchozích věcí v románu nemusíte moc přemýšlet, tak tady už musíte. Na několika místech jsem se musel dokonce vrátit. Velký podíl na tom má to, že hlavní postava v povídce je tak trochu blázen. Neříkám, že je to špatné, ale po čtyřech oddechovkách jsem čekal další oddechovku a dostal tohle... Podle mě asi nejhorší práce ve sborníku, čímž nechci říct špatná.

M. D. Antonín: Druhá věta - tak tady je celkem zbytečné něco psát, jedním slovem prostě nářez. Přečet jsem to skoro na jeden zátah a dočetl jsem to až ve tři v noci. Jediné co mi to trochu zkazilo jsou ty otevřené konce, co se týče všech postav. Otevřené konce nesnáším, ale to je můj subjektivní problém. Hrozně mě zajímají další osudy postav... Vadí mi to ale zvlášť u jedné z postav, u které by se ještě hodila nějaká povídka, která by nám řekla jak to s ní nakonec dopadlo. Kdo knihu přečetl, zřejmě bude vědět koho tím myslím...

Celkově mohu označit město přízraků za velmi povedenou knihu a zatím asi nejlepší z celé řady...

Kdybych měl texty seřadit od nejlepšího k nejhoršímu, asi bych to udělal takto:
1.- M. D. Antonín - Druhá věta
2.- Jan Čenis Galeta - Oživlá minulost
3.- Jan Šlechta - Cena Dohody
4.- Zbyněk Holub - Zvěstovatelé konce
5.- Vladimír Šlechta - Prokletá dýka
6.- Lucie Lukačovičová - Co oči nevidí

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Město přízraků v seznamech

v Přečtených42x
v Knihotéce60x
v Chystám se číst15x
v Chci si koupit7x
v dalších seznamech1x