Krumpáč a motyky – Smrťáček aneb Cesta za smrtí a zase zpátky

Krumpáč a motyky – Smrťáček aneb Cesta za smrtí a zase zpátky https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22767/bmid_krumpac-a-motyky-smrtacek-aneb-cest-p5s-22767.jpg 4 51 7

Asterion série

< 3. díl >

Krumpáč a motyky série

1. díl

3. kniha série Asterion. Kniha je v pořadí již třetím svazkem z prostředí Asterionu. Příběhem volně navazuje na stejnojmennou povídku z Kaat. Svérázné hrobníky z albirejského hřbitova čeká prapodivné dobrodružství. Ragli, Uřvanej chlíst, Jednooký rum a Tichý oheň odkládají půllitry s Černým skřetem, aby zjistili, co se točí jinde. Namísto zaslouženého odpočinku však vyrážejí na nebezpečnou výpravu za smrtí…... celý text

Přidat komentář

VANDAE
05.09.2022 5 z 5

Svět Asterionu se mi líbí,každý autor má trochu jiný náhled, ale Holub je perfektní. Česká fantatika začíná světovým špičkám hodně šlapat na paty.

Malarkey
01.11.2019 4 z 5

Vydavatelství Straky na vrbě opět na výbornou. Fantasy svět Asterion jsem, přiznám se, do té doby neznal. A to i přesto, že Dračí doupě a společnost Altar mi samozřejmě něco říká. Jen jsem nejspíš neměl nikdy nikoho, kdo by se do takového světa se mnou podíval a tak jsem si ty cesty k fantasy světům hledal sám. Ostatně stejně jako v případě této knihy, ke které jsem se dostal náhodou a nemohl se od ní následně odtrhnout. Příběhově vlastně není nic složitého a pochopil jsem, že do vydání tohoto kousku vycházely z tohoto světa spíše jen povídky. Jedná se tedy o první ucelený román, u kterého autor poskládal partu vypitek, kteří chlastají jak duha, což mi je sympatické, mluví jako dlaždiči, což mi je taktéž sympatické a navíc mají nadpozemskou sílu, což je v případě epické cesty za spravedlností v pořádku. Já měl při čtení skoro až pocit, jak kdyby se rozjížděla nějaká RPG hra po vzoru Brány Skeldalu. Jednoduché vyprávění mi občas ztěžovala změna prostředí v rámci kapitol a odvyprávění více příběhových linek naráz. Nicméně mě překvapila vtipnost, zábavnost a díky své jednoduchosti i čtivost. Musím tedy dodat, že se rozhodně jedná o kousek, který stojí za zapamatování a pro mě i vstupenkou do originálního světa vzniklého v českých luzích a hájích.


Trijan
14.09.2019 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Sleng skřídka Sifa mě doháněl k slzám, jak jsem se smál. Celkově zajímavé postavy a poutavý příběh.

LaCucaracha
22.04.2019 4 z 5

Moc jsem si od knížky neslibovala a nikdy bych si ji nekoupila, kdyby nebyla v Levných knihách asi za 30 Kč. A tak jsem byla nakonec mile překvapena. Příběh je jednodušší a po pravdě řečeno konec se tak nějak rozplizne v nic, celá cesta vlastně pozbude smysl, ale to nevadí. Svět, v němž se to odehrává, i postavy, i cesta, je to zajímavé a zábavné. Najdete tu snad všechno: ducha, upíra, kanibala, obří opici, jakéhosi dinosaura, prostě autor se opravdu nežinýroval. Občas na začátku kapitoly jsem se trochu ztrácela, protože se často mění prostředí, a třeba zrovna hned mi nenaskočilo, kde že to zrovna jsem a co tomu předcházelo. Ale nic hrozného. Měla jsem obavu, jestli knížka nepředpokládá znalost něčeho předchozího, ale i když asi trochu ano, ničemu neznalost nevadila. Možná kdybych znala prostředí fantasy světa Asterion, věděla bych víc o postavách hrobníků aj., ale to je tak asi vše. Čte se to prostě dobře - pokud jde o obsah. Horší je jazyk. Postavy tu samozřejmě povětšinou promlouvají hovorovou češtinou, a to dost drsně. To vážně nemusím, ale OK, skousnu to. Co jsem však neskousla, je takřka neustálé zaměňování zájmen ji/jí. Z toho naprosto šílím, asi že je to teď vidět skoro všude, i v médiích, skoro nikdo už je neumí správně používat, čemuž vůbec nerozumím. Nevím, jestli to měla být záměrná součást hovorového jazyka, ale bylo to jak pěst na oko. Navíc s hovorovou češtinou jsem se samozřejmě v knihách už setkala, ale že by zahrnovala i tuhle gramatickou prasárnu, to ne. A navíc se to objevilo i u postavy, která mluvila spisovně. Takže co - umí spisovatel správně česky, nebo ne? Pochybovala bych i s ohledem na další úkazy ("otvor po zničené studně"; záměna předložky díky/kvůli...). Číst zkrátka perly jako "Je neponaučitelná. Jednou jí tam vážně něco sežere." vyžaduje nebetyčnou shovívavost. V tiráži jsou sice uvedeny hned dvě korektorky, ale už jsem si zvykla, že v nakladatelstvích je to v dnešní době jen formální funkce. Jen se divím, že někomu se chce takto "schopné" pracovníky vyplácet.

Svářeč
02.01.2018 4 z 5

Četl jsem to na začátku prázdnin, ale stejně si na to moc dobře vzpomínám. Příběh opravdu není nijak složitý, ale nechápu lidi, co čekali víc. Už podle obálky, názvu a anotace se prostě jedná o oddechovku a u těch je složitého děje netřeba. Hrobníci a ostatní postavy mi přirostli k srdci a ten černý humor… řekněmě, že dost často jsem se smál nahlas.

Gwin
10.08.2013 4 z 5

Albirejští hrobníci mi spolu s dalšími hlavními postavami přirostli k srdci :).
Pěkné odpočinkové čtivo.

McGrinder
04.06.2012 5 z 5

Velmi jsem se při čtení bavil! Parádní humorná fantasy od českého autora! Věčně nalité hrobníky si čtenář zamiluje.

Štítky knihy

česká fantasy hrobníci Asterion (fantasy svět) česká fantastika

Kniha Krumpáč a motyky – Smrťáček aneb Cesta za smrtí a zase zpátky je v

Právě čtených1x
Přečtených70x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených5x
Knihotéce59x
Chystám se číst13x
Chci si koupit6x
dalších seznamech1x