Krumpáč a motyky – Smrťáček aneb Cesta za smrtí a zase zpátky přehled

Krumpáč a motyky – Smrťáček aneb Cesta za smrtí a zase zpátky
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22767/bmid_krumpac-a-motyky-smrtacek-aneb-cest-p5s-22767.jpg 4 51 51

Asterion série

< 3. díl >

Krumpáč a motyky série

1. díl

3. kniha série Asterion. Kniha je v pořadí již třetím svazkem z prostředí Asterionu. Příběhem volně navazuje na stejnojmennou povídku z Kaat. Svérázné hrobníky z albirejského hřbitova čeká prapodivné dobrodružství. Ragli, Uřvanej chlíst, Jednooký rum a Tichý oheň odkládají půllitry s Černým skřetem, aby zjistili, co se točí jinde. Namísto zaslouženého odpočinku však vyrážejí na nebezpečnou výpravu za smrtí…... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krumpáč a motyky – Smrťáček aneb Cesta za smrtí a zase zpátky. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (7)

VANDAE
05.09.2022 5 z 5

Svět Asterionu se mi líbí,každý autor má trochu jiný náhled, ale Holub je perfektní. Česká fantatika začíná světovým špičkám hodně šlapat na paty.

Malarkey
01.11.2019 4 z 5

Vydavatelství Straky na vrbě opět na výbornou. Fantasy svět Asterion jsem, přiznám se, do té doby neznal. A to i přesto, že Dračí doupě a společnost Altar mi samozřejmě něco říká. Jen jsem nejspíš neměl nikdy nikoho, kdo by se do takového světa se mnou podíval a tak jsem si ty cesty k fantasy světům hledal sám. Ostatně stejně jako v případě této knihy, ke které jsem se dostal náhodou a nemohl se od ní následně odtrhnout. Příběhově vlastně není nic složitého a pochopil jsem, že do vydání tohoto kousku vycházely z tohoto světa spíše jen povídky. Jedná se tedy o první ucelený román, u kterého autor poskládal partu vypitek, kteří chlastají jak duha, což mi je sympatické, mluví jako dlaždiči, což mi je taktéž sympatické a navíc mají nadpozemskou sílu, což je v případě epické cesty za spravedlností v pořádku. Já měl při čtení skoro až pocit, jak kdyby se rozjížděla nějaká RPG hra po vzoru Brány Skeldalu. Jednoduché vyprávění mi občas ztěžovala změna prostředí v rámci kapitol a odvyprávění více příběhových linek naráz. Nicméně mě překvapila vtipnost, zábavnost a díky své jednoduchosti i čtivost. Musím tedy dodat, že se rozhodně jedná o kousek, který stojí za zapamatování a pro mě i vstupenkou do originálního světa vzniklého v českých luzích a hájích.


Trijan
14.09.2019 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Sleng skřídka Sifa mě doháněl k slzám, jak jsem se smál. Celkově zajímavé postavy a poutavý příběh.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Krumpáč a motyky – Smrťáček aneb Cesta za smrtí a zase zpátky v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených70x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených5x
v Knihotéce59x
v Chystám se číst13x
v Chci si koupit6x
v dalších seznamech1x