Zelený drak, karmínový lev / Před branou zázraků přehled

Zelený drak, karmínový lev / Před branou zázraků
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246614/mid_zeleny-drak-karminovy-lev-246614.jpg 4 23 23

Tuto knihu můžete číst několika způsoby: Jako historický román odehrávající se za vlády Rudolfa II. v Praze, jehož hlavními hrdiny jsou alchymisti Dee a Kelly, neméně významnou roli však v příběhu hrají i další skutečné postavy: Deeho manželka Jane, rabín Jehuda Löw ben Bezalel a jeho sluha Josef, či jejich protivník Germanicus Malaspina, kardinál a biskup ze San Severo, kteří se utkávají v nelítostném souboji o tajemnou schránu plnou červeného prachu, o níž jsou přesvědčeni, že jde o Karmínového lva, tedy vrchol alchymie - látku schopnou měnit olovo ve zlato. Nebo jako čistě dobrodružnou fantasy pohrávající si s myšlenkou transmutace, nesmrtelnosti a magie (postava Fiametty, cikánské vědmy, či postava Lucjana Walery Ostoji, který k magii také nemá daleko, nemluvě o Josefovi, kterého známe spíše jako pražského Golema)... Příběh má spád a po právu patří do série Kroniky karmínových kamenů. Nebo jako... Na to už přijdete při čtení sami. Knihu doplňuje obsáhlá práce PhDr. Františky Vrbe... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zelený drak, karmínový lev / Před branou zázraků. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (4)

kolacky
26.12.2022 4 z 5

Četla jsem jako historický román s fantasy prvky :-) a rozhodně jsem si to užila.

Galadwen
13.11.2017 3 z 5

Svižně a profesionálně napsaná, ale jinak "spotřební" historická fantasy novela - hodně akce, ale málo propracované postavy a prostředí, což je škoda vzhledem k tomu, že autorka rozehrává příběh s osobami, které skutečně žily. Velkým plusem je zajímavá závěrečná studie Františky Vrbenské.


Teron
07.03.2016 5 z 5

Těšil jsem se, že mi Drak i Lev vydrží trochu déle...ale je napsán tak dobře, že jsem ho měl skoro za víkend.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Zelený drak, karmínový lev / Před branou zázraků v seznamech

v Přečtených25x
ve Čtenářské výzvě4x
v Doporučených2x
v Knihotéce24x
v Chystám se číst17x
v Chci si koupit5x
v dalších seznamech1x