rimmon rimmon komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Knihu kterou jsem si vybrala ve správný moment a možná proto jsem ji prožila celou svojí duší a srdcem.
Vybrala jsem si jí ve chvíli kdy mi nebylo po psychické stránce úplně nejlépe.
Takže jsem brečela prakticky od první chvíle kdy jsem začala číst.

Musím uznat že jsem už dlouho nečetla nic tak emotivního, procítěného a nádherně hořkosladkého jako právě Půlnoční knihovnu.
Ano každý z nás jistě někdy přemýšlel nad tím jaké by to bylo kdybychom se v některé fázi svého života rozhodli jinak - jenomže takhle kniha na to jde úplně jinak - začíná pokusem o sebevraždu, začíná tím že někdo se cítí tak zbytečný a sám že už na tomhle světě nechce být.
A tady je první chvíle kdy se máme zamyslet.
Pak už jen velice nádherný, netradiční příběh kdy se hlavní hrdina Nora vydává do svých životů skrze knihy a zjišťuje jaké by mohli být kdyby ... nejsmutnější slovo na světě.

Nejen že tuhle knížku bych zařadila do povinné četby, zařadila bych ji do 100 knih které by měl přečíst každý a rozhodně bych jí doporučila každému člověku který se ve své kůži necítí dobře.
Protože tahle kniha je o emocích, o tom co jsme mi lidé schopni cítit a o tom že jsme ,,možná" sami tím kdo dokáže naše utrpení zastavit.

Je to kniha o naději, o smutku, o radosti - ale hlavně o boji jedné úžasné Nory za život - ať je jaký je.

21.08.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Velice zajímavě pojatá kniha.
Číst to jako formu rozhovoru dává člověku úplně jiný náhled - na jednu stranu jako by byl rozhovorům přítomný a na druhou stranu má pocit že se všechno odehrává kolem něj.
Některé příběhy jsou opravu velice silně emotivní nad některými jen kroutíte hlavou a říkáte si - to snad není možné.
Velice se mi líbí forma poznámek pod čarou - kdy autorka doplní informace.
Téhle knihy si opravdu hodně vážím protože je to pohled na místo ve světě, ve 21 stoletím a přesto jsou výpovědi tak šokující že si člověk říká to je neuvěřitelné.
Kniha se čte velice rychle a sama - pár úryvků z kapitol jsem četla nahlas kolegyním v práci které neměli ponětí co všechno se v téhle zemi vlastně může dít.
Příběhy jsou pečlivě poskládané a já si velice vážím toho jak se autorka ptá a nemá strach e otevřeně bavit o životě v takové zemi.
Mohu jen doporučit - a ne jen pro lidi kteří se o to zajímají ale pro všechny.

16.06.2022 5 z 5

Jihočeský horor Jihočeský horor * antologie

Velice zajímavá sbírka povídek.
Vlastně jsem si tuhle knížku přála tak moc až jsem jí vyhrála v soutěži.
A je to paráda. Přečetla jsem jí za jeden jediný den.
Krásný je žít v jižních čechách a číst o nic. To mě moc bavilo - dokonce jsou tam i moje rodné Prachatice! Prostě paráda.
Zajímavě poskládané a ukazující že autoři v jižních čechách mají horor v žilách.
Nejvíc se mi líbila vlastně hned ta první povídka od Miroslava Pecha - bylo to nevšední , napínavé a i jsem se zasmála.
Václav Křenek - ta mě moc bavila! výborná povídka a krásně realistická!
Ivana - za mě nejlepší povídka z celé série - prostě totální paráda a já jsem úplně hltala každé písmenko a nechtěla aby to skončilo! Prostě paráda!
Jiří Sivok - i tenhle příběh mě hodně bavil a čtení jsem si užila - nebála jsme se ale moc se mi to líbilo.
Martin Štefko - bazén jsem tedy přiznám se musela číst dvakrát než mi to celý dalo smysl - je tam hodně chyb ale to mi zase tolik nevadilo - tahle povídka má obrovský potenciál protože nakonci jsem vykřikla ,,no ty vole!" takže za mě hodně pěkná povídka. Nečte se jednoduše chce to číst pomalu a vnímat co se děje. Ale jinak smekám.
Korbelová Anna - bohužel takhle povídka mi nepřišla hororová spíš taková hodně spirituální asi jsem špatný čtenář na takovou povídku.
Václav Votruba - Hedvika! no tak to je žrádlo! Tajemná knihovna! Nene víc psát nebudu. Jen si to koukejte přečíst sami tohle se mi moc líbilo!
Honza Vojtíšek - delší povídka, velice zajímavé čtení a ten konec mě dostal. Chudák kluk teda :D
Kateřina Houfková - výborný začátek, v průběhu děje se musí zase číst trošku pomaleji aby mozek stihla zpracovat co se děje - ale pěkný :) Mám ráda tyhle konce tyhle mindfucky :)
Svatopluk Vás prostě posadí na prdel!

Za mě perfektní počin - báječně poskládané a najde se tu opravdu všechno - upíři, vlkodlaci, temné bytosti, zvláštní tvorové - a ještě bych chtěla pochválit ilustrace. Některé bych si nejraději dala do obýváku místo televize.
Takže za mě rozhodně kniha co stojí rozhodně za přečtení a za místo v knihovně každého milovníka hororů jo a Jihočeši povinně :)

12.02.2022 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Tuhle knížku jsem si koupila ze zvědavosti a nedávala jsem jí moc šancí protože jsem strašný skeptik na detektivky - velice rychle odhalím kdo je vrach a potom mě to nebaví.

TAHLE knížka je ale naprostá BOMBA.
Právě jsem jí dočetla - když to shrnu na počet hodin - zabralo to 12 hodin čistého času.
Je to naprosto báječně napsaný - jazyk je výborně vykreslený, scény jsou krásně popsané. Líbí se mi zpracování obálky, mapa uvnitř knihy a samozřejmě musím pochválit typ písma a barvu papíru.

Kniha se mi četla výborně. Baví mě ty tajemné prvky - rozečela jsem jí asi ve dvě ráno a chtěla si dát pár kapitol a jít do lesa (branišák - české budějovice - říká se že tam straší - jasně já po nocích) no ale přiznám se kniha mě vtáhla a měla jsem občas husí kůži takže už jsem do lesa nešla a logicky si donesla sušenky deku a pustila se do čtení.

Bylo spoustu chvil - kdy jsem knížku odložila a nahlas tu vyprávěla svým dvěma kočkám kdo si myslím že je vrah, nebo proč to ten a ten fakt nemohl být. Poslouchali mě.
U některých pasáží jsem se strašně smála. A se slzami v očích - pak jsem řvala jako tele - jsem knížku právě dočetla.

Musím se poklonit - je to dravé, čtivé, vtipné, plné napětí s dokonale vykreslenou atmosférou která prostě čtenáře vtáhne. Dokonce bych řekla lepší než Nesbo.
Za mě prostě knížka kterou by si každý milovník detektivek měl přečíst.
A doufám že tohle není jediná detektivna od tohoto autora.

Jsem ráda že i v českém prostředí najdeme takhle výbornou knihu. Opravdu jsem si četbu užila a hltala každé slovo.
Něco mi říká že tuhle knížku jsem nečetla naposledy - a je mi líto že jsem jí dočetla. Zní to divně ale pár dní jí ještě nebudu schopná založit do knihovny.

Za mě milovníka detektivek a šílených vrahů naprostá špička!

27.06.2021 5 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Tuhle knihu mám jako druhého zástupce tohoto žánru.

A má to všechno co potřebujete od dobré knihy!

Perfektní svět! Vykreslené postavy a super závěrečnou scénu. Každej kdo váhá zda číst nebo nečíst tak povinně číst. Je to naprosto perfektní jízda na vlnách bizarro Fiction kde je prostě všechno možný.
Takže když si říkáte whau to je hustý - tak věřte že když otočíte na další stránku bude to ještě hustější.
Kniha je vtipná i hororová.
Za mě je to jedno z nejlepších lovestory jaký jsem kdy přečetla!
Takže pět hvězdiček a hurá na další!

26.07.2022 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Cesta ? jo bylo úžasný s Vámi jít po světě který je zničený neznámou hrůzou. Byli to krásné dva dny kdy jsem se o Vás bála, šla s Vámi a když jste škrtali zapalovačem a koukali do neznáma - při čtení jsem zavírala oči jak jsem se občas bála co na mě ,,vybafne".
Kniha mě dostala do děje tak že jsem opravdu chvilku myslela na to jaké by to bylo. Šílená, smutná, bláznivá, strašidelná, napínavá. Nešlo se odtrhnout, nešlo nečíst, nešlo nejít dál. Nešlo to vzdát.
Dočetla jsem jí právě teď a ještě mám slzy v očích...
Způsob jakým je takhle kniha napsaná je famózní...dokonalý...
Tahle CESTA pro mě opravdu byla netušeným dobrodružstvím.
A i v 36 stupních jsem měla husí kůži...

08.07.2015 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

,,Je parnáct minut před půlnoci a já jsem tě právě dočetla. Vybrala jsem si tě dnes ráno. Začala číst v deset ráno, malém přejela zastávku kde jsem musela vystoupit.
To všechno kvůli Tobě, tak čtivá jsi

Pronesu do ticha svého pokoje kde oddychuje můj věrný čtyřnohý společník, znavený jen šustěním stránek.

Takhle kniha, tenhle příběh, tohle vyprávění, tenhle osud vetkaný do písmen vtáhne každého do neuvěřitelného světa z pera Mistra.

Čte se sama, od první věty se stanete otrokem každé další stránky a nenajdete klid dokud nedočtete. A pak budete možná stejně jako já ještě dlouho sedět a přemýšlet o světě ve kterém žijete, o světě do kterého jste se narodili a o světě ve kterém možná víte co znamená - cítit se jako doma.

Kniha o lásce, nenávisti a hledání ztraceného domova lemovaného vraždou, příběhy toho co jsme si jako lidé schopni udělat.
Co člověk ve jménu lásky a nebo nenávisti je schopen udělat druhému člověku a v tichosti žít tak jako by se nic nestalo.

Ano, ten surový humor, ta výstavba postav, ty články z novin a styl psaní vás vtáhnou a nepustí do poslední stránky. Někdy se budete smát, někdy kroutit hlavou a někdy možná stejně jako já, křičet do ticha kolem sebe jen tak ,,sakra

Při čtení téhle knihy vám bude jedno jak moc vás tlačí polštář nebo že se vám z hladu kroutí žaludek - všechno totiž může počkat až bude konec.
Slovo o pěti písmenkách, které vás posadí na prdel až vám dojde že takhle to vážně skončilo.

25.04.2024 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Za mě výborný!
Jedním dechem přečteno a je to úžasný! Hltam teď jednu jeho knihu za druhou. Moc jsem si Harryho oblíbila

17.03.2019 5 z 5

Magořina Magořina Carlton Mellick III

Upřímně po tom co jsem přečetla strašidelnou vagínu a zbouchnul jsem Satanovu dceru - bych měla být už zvyklá na ledacos - ale TOHLE - byla naprostá, totální špička všeho co jsem kdy v životě četla.
Ano název napovídá zcela správně - magořina - je to magořina!
Najdete tu všechno!
Totálně nádherný bizár na talíři a vaším úkolem je jen hltat jednu stránku za druhou!
Věřím že po přečtení si tenhle žánr - stejně jako já - totálně zamilujete!
Je to přesně takové jaké nečekáte.
Naprosto typická hororová zápletka - banda studentů na výletě na chatu - ale to co se odehrává na stranách téhle knížky jsem ještě nikdy nečetla ani neviděla.
O tomhle se tvůrcům seriálů a hororů ani nezdá!
Mistrovské dílo z pera naprostého literárního šílence Carltona Mellicka III rozhodně nezklame! Děj vás doslova drží na zadku a nutí otáčet jednu stránku za druhou. Hladově hltáte každou stránku a absolutně se netěšíte až tahle šílená, absurdní a bombastická jízda skončí.
Za mě opravdu dokonalá kniha!
Děkuji nakladatelství Carcosa že má v téhle republice někdo ,,koule" vydávat tohle bizarro Fiction v plný palbě!
Nemůžu se dočkat na další knížku!

22.08.2022 5 z 5

King King T. M. Frazier

Líbí se mi že to není jako klasický erotický román.
Má to spád.
Úroveň.
Je to čtivé, sprosté a vulgární - takové jaké by to mělo být.
Za mě po všech těch nesmyslech jako je 50 odstínů a podobné - konečně erotická literatura na úrovni.

22.04.2021 4 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Tohle čtení opravdu stojí za to.
Já jsem docela velký fanda Mansona - a když jsem se dostala ke knížce byl to pro mě něco jako splněný sen, Vánoce, narozeniny a den kdy dodělám vysokou školu v jednom.
Asi takové pocity se ve mě v tu chvíli když jsem knížku držela v ruce - mlátili.
tahle knížka opravdu stojí za to - ať už jste fanouškové nebo nejste - tohle stojí za přečtení.
Je to přesně takové jaké čekáte, ba co, je to ještě lepší.
Pekelná jízda po žilách, rovnou do mozku - duše - a srdce jednoho z nejvíc kontroverzních osobností vůbec.
Všechno co čekáte tam najdete - ale - je to jako kouzelný svět za zrcadlem protože ať jste četli, nebo slyšeli cokoliv - pravda Vás jednoznačně posadí na zadek.
Není to jenom knížka, jenom jeden příběh, jenom nějaký životopis - je to příběh zrodu a mnoha pádů jednoho z největších bizardních postav novodobé metalové scény.
Není to bůh - je to antikrist - a vy máte jedinečnou příležitost se podívat přímo do centra dění - jeho vlastního života.
A věřte mi jedno - takhle exkurze je tou nejvíc šílenou cestou jakou se kdy vydáte.

07.09.2019 5 z 5

Ach můj bože děkuju ti za tuhle knihu!
přečteno za jeden den a byla jsem uchvácená.
Hlavně pro fanoušky Lorda si myslím je to úžasná kniha která nám dovolila se na chvilku vrátit se do světa ve kterém je všechno v pořádku a ve kterém je Lord zase živý. Já jsem si to užila mě se to líbilo a jsem spokojená.

28.09.2017 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Kniha kterou by si podle mě - měl přečíst každý člověk.
Kniha co Vám čistého čtení zabere kolem pěti hodin ale změní Váš pohled navždy.
Kniha po které vezmete svoje domácí mazlíčky a budete je k sobě tisknout a říkat jim ta nejsladší slova lásky.
Kniha po jejímž dočtení nebudete chtít aby na Vás někdo sahal, někdo Vás obejmul nebo na Vás promluvil.
Kniha která Vás nechá mlčky sedět v temném pokoji zatím co Váš mozek bude šrotovat.
Kniha která Vás posadí na prdel.

To je Znamenitá mrtvola.

Něco co jsme tu ještě neměli, naprostý fenomén, totální pecka na poli dystopie.

Jasně - přebal knížky vtáhne každého, všichni si jí budete a budeme chtít koupit. Ale kdo z Nás bude mít ,,koule" na to jí dočíst až do posledního písmenka?

Už po přečtení první věty Vám bude jasný jedno - tahle knížka nebude vtipná, nebude veselá a bude drsná.
Musím uznat že co es týče do stylu jakým je napsaná - musím zatleskat - nikdy jsem nečetla něco tak chladného, mrazivého a surového. Ten chlad z mrazíren tu na Vás skrze každou řádku doslova padá. Při každé další kapitole Vám dochází že tohle nebude sranda.
Je to absolutně nejchladnější kniha z pozice příběh mluví na čtenáře jakou jsem kdy četla.
Troufám si říct že žádná podobná na světě neexistuje.
A přesto máte nutkání číst dál a dál.
I když mi tohle téma nevadí - musím uznat že u některých kapitol jsem nahlas vykřikovala slova jako : to není možné, to je strašný, pane bože...
A to vlastně jenom proto - jakou surovou formou je tahle kniha napsaná.
Je tam jiskřička naděje - všude je - a my děti z devadesátek vychované americkými seriály - kde dokud to dobře nedopadlo není konec - pořád doufáme a s nadějí čteme každý kousek tohoto bravurního díla.
Prokousáváme se způsobem jakým jsou lidi přepravováni, jak jsou porcováni, jak se dostávají až na talíř. Seznamujeme se s rodinami, s přáteli, s fungováním tohohle šíleného světa kdy část společnosti žije krásný život a část je určená k rychlé spotřebě - a doufáme.
V knize Vás dostanou tři momenty.
A až na ně narazíte - budete přesně vědět že to jsou ty které myslím.
V prvním případě přijde obrovská naděje, v druhém případě se usmějete a řeknete si - tady je svět ještě v pořádku - a v tom třetím už fandíte na vlně falešného přesvědčení Vašeho mozku - že přece všechno dobře dopadne.
Když se prokoušete knihou téměř ke konci - čeká Vás obrovský zvrat - kdy si řeknete to snad není možný! Jenže Váš mozek bude neustále opakovat - neboj se.
A tak se nebojíte a s novou nadějí pálíte dál na tom pekelném koni jménem Znamenitá mrtvola.
Dokonce Vám ani nedojde že hlavní postava - týpek kterého jste si docela oblíbili protože není zase tak špatný jako většina - bere do ruky nůž.
Ve chvíli kdy přečtete poslední větu - ve Vás všechna naděje, všechny sny a všechna radost umře. Váš svět se rozletí na milion kousíčků a srdce které letí nadzvukovou rychlostí bije na poplach protože ano - tohle je konec.

Emočně tak našlapaná knížka - psaná chladnou rukou téhle bravurní spisovatelky. přijde moment kdy budete šťastní - kdy se usmějete - ale přijde moment který Vám sebere i Váš hlas.

A až tu knihu zavřete, zapálíte si cigaretu nebo upijete z hrnečku kávu která už je stejně dávno studená - dojdete k jednoduchému závěru - ano přesně takový mi lidé totiž jsme.
Tohle je člověk.
Tohle je lidstvo.
Tohle jsme mi.

A nebudete chtít aby na Vás někdo sahal, svým domácím mazlíčkům koupíte to nejlepší co je na trhu a znovu se do nich zamilujete.
Po přečtení téhle knížky - už Váš svět - nikdy nebude takový jaký byl.

Hluboce se klaním před genialitou, propracovaností a chladností světa který nám všem Agustina Bazterrrica připravila ke sváteční hostině.

Pro mě je to nejzásadnější dílo roku 2022.

07.08.2022 5 z 5

Byli jsme tu vždycky Byli jsme tu vždycky Filip Titlbach

Naprosto výborná kniha uspořádaná formou rozhovorů.
Velice dobře se čte a líbí se mi uspořádání.
Vždycky je to rozhovor na dané téma - k tomu je fotka a popis co daný člověk dělá a čemu se věnuje.
Velice oceňuji originální nápad na ,,vysvětlivky" - tenhle nápad se mi moc líbí a přijde mi tak kniha nejen zajímavá a originální ale zároveň i naučná.
Velice obdivuji jak přístup k daným rozhovorům tak samotné Vystupující v knize. Je to velice upřímný a otevřený rozhovor na téma LGBT+ nejen v České republice. A čím víc takových knih budeme mít možnost číst - tím spíš třeba jednou budeme v žít v normál ním světě kde není člověk posuzovaný podle sexuální orientace, barvy kůže nebo náboženství ale zejména podle toho jaký je člověk.
Opravdu moc ráda jsem si tuhle knížku koupila a přečetla. Děkuji každému kdo se nebál do téhle knihy přispět a ukázat svůj příběh. Věřím že to chtělo hodně odvahy a osobního přesvědčení ale děkuji za každého kdo to dokázal a dokáže.
Protože tahle kniha by dokázala nejednomu otevřít oči.
Tak snad se to povede :)

25.06.2022 5 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Velice čtivý a napínavý thriller s perfektní zápletkou.
Doporučuju každému kdo už je ,,přežraný" všech těch šílených sériových vrahů, mafiánů, strašných únosců a dalších creepy postaviček které se aktuálně vyskytují snad v každé moderní detektivce nebo thrilleru.
Tohle je napínavé, skvěle napsané, velice čtivé a hlavně ten konec a celá tma zápletka - prostě rozhodně stojí a přečtení.

09.04.2022 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Za mě naprosto výborná knížka.
Četla se prakticky sama - zvládla jsem jí za dva dny.
Příběh je velice poutavý a napínavý.
Já jsem jí opravdu hodně prožívala a dokonce když byl konec zaplavila mě taková vlna radosti že jsem musela křičet nadšením.
Kniha je nenáročná ale prostě úžasná!

25.01.2022 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Za mě asi to nejlepší co jsem četla! fak jsem si to naprosto užila a jako vždycky mě autor totálně převezl takže jsem vůbec netušila jak to dopadne.
Na téhle knize oceňuji hned několik věci.
Autor nám tu nabídne několik kulturních a náboženských pohledů na svět Austrálie a zároveň pár malých příběhů v pozadí toho velkého.
Já jsem si tento případ Harryho opravdu užila na maximum a vřele doporučuji i ve formě mluveného slova.
Za mě naprostá pecka!

03.08.2017 5 z 5

Podivná Sally Diamondová Podivná Sally Diamondová Liz Nugent

Tahle knížka si zaslouží vaší plnou pozornost.

Nezbývá než si sednout do pohodlného křesla, při ruce mít dostatek tekutin, pochutin a možná balíček kapesníků.
Protože mě takhle kniha rozbrečela, nebudu lhát, několikrát.

Od vydání Znamenité mrtvoly uplynulo už spoustu času, ráda říkám že nic tak dobrého jsem nečetla.

Až do dnes.

Nejen že, Vás kniha vtáhne do děje téměř okamžitě, budete hltat každé další písmenko, každou další větu jako kyslík, který potřebujete ale ta kniha vás naprosto pohltí, nebudete moci myslet na nic jiného - propadáte ve škole? nevadí
Vyhodili vás z práce?
Nevadí.

Příběh odstartuje, kostky jsou vrženy a vy jednoduše nemůžete přestat číst dokud neochutnáte tuhle šílenost do posledního písmenka.
Je mnoho momentů které vás donutí křičet, vztekat se a nebo brečet.
Všechny momenty jsou v knize vybroušené do toho nejlepšího diamantu, očekávejte smršť zvratů, dvě dějové linie, velký nášup šílenství nad kterými budete kroutit hlavou ještě hodně dlouho po přečtení.

Příběh který vás vtáhne, děj který budete žít a mrazivé tajemství, které budete chtít stejně jako Sally, odhalit.

Někdy může být naše minulost opravdu složitá ale minulost Sally je hořká, bolavá, plná momentů které nenechají jedno oko suché a i když se zdánlivě budete blížit ke konci - řeknu vám jenom jedno - sedněte si.

Za mě jedna z nejlepších věcí co jsem kdy četla.
Perfektní děj, vykreslené postavy a i když jste několikanásobný detektiv Colombo podobně jako já - na konci budete jen nechápavě krotit hlavou.

,,Syn svého otce" - věta která mi bude znít v uších ještě hodně dlouho.

Děkuji!

12.03.2024 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Můj vstup do světa bizarro Fiction!

A že stál za to.
Nejdřív jsem si říkala že je to fakt ujetý - jenže po pár stránkách prostě nemůžete přestat číst a hltáte každou další stránku. Jsou momenty kdy se smějete, kdy kýváte hlavou ze strany na stranu a říkáte si je toho všechno vůbec možný?!
Ano je.
V tomhle světě kde je králem tenhle autor je možné naprosto všechno!

Kniha obsahuje tři povídky - a kromě strašidelné vagíny tady najdete ještě natáčení naprosto šíleného porno filmu a potom půjdete na swingers párty! Ale takovou jakou jste ještě nikdy nezažili.

Čekala jsem že to bude oddechové čtení a tak nějak se zasměju.

Nečekala jsem že tomuhle žánru naprosto propadnu a budu chtít další a další!

Tak na co ještě čekáte?
Honem do knihkupectví!

26.07.2022 5 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Upřímně.
Na knize je napsáno že se bude líbit všem co četli 50 odstínů. A já si dovolím nesouhlasit. Tohle není žádný vymyšlený svět nějakého zbohatlého miliardáře a naprosto zkreslená BDSM kultura.
Tohle je velice poutavě napsaný příběh ženy která je závislá na sexu.
A stojí za to - sexuální scény nejsou na celé stránky - spíš hodně surově popisují nejen jak muži zacházejí s takovou ženou po fyzické stránce ale i po té psychické. A právě to dělá knihu naprosto odlišnou všem erotickým románům.
První do češtiny přeložena knihy polské autorky Sonia Rosa - a za mě slušné tři hvězdičky z pěti.
Čte se to opravdu dobře a je to poutavé.
V knize se prolíná minulost a současnost a všechno do sebe na konci perfektně zapadá. Já jsem uronila na konci i slzu.
Poutavé, dobré a na můj vkus i výborně sepsané dílo o ženě která je v první řadě nemocná - není to žádná rajda která prodává svoje tělo protože nemá na nájem - ne - tohle je příběh ženy která je posedlá a nemůže si pomoct.
Bezvadný čtení a opravdu velice dobře napsané.
Čte se to prakticky samo.
Mohu jen doporučit každému kdo má plné zuby přehnaných erotických scén a love story na nereálných základech.
Není to totiž klasická erotická literatura i když se tak kniha tváří - je to něco nového a unikátního na českém trhu.

08.02.2022 3 z 5