rilajaan rilajaan komentáře u knih

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Zajímavý příběh, ale super čtivý. Jen zůstává spousta nezodpovědných otázek.

14.08.2021 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Trošku jsem se ztrácela. Možná bych to trošku zkrátila, ale bylo to pořád dobré.

14.08.2021 4 z 5

Vražedná mše Vražedná mše Jan Bauer

Dobře našlápnutý příběh, ale co ten rychlý konec.

27.07.2021 3 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Zajímavý příběh o francouzské hudebnici, která měla to "štěstí", že se v koncentračním táboře dostala do orchestru. Tím získala, alespoň částečnou výhodu pro "život" v té hrůze. Nejvíce mě zaujala změna charakteru některých postav.

17.07.2021 4 z 5

Sestra lovce čarodějnic Sestra lovce čarodějnic Beth Underdown

Zajímavá sonda do života žen v raném novověku, kdy byly odkázány na vrtochy svých mužských příbuzných.

16.06.2021 4 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Jiný na pohled na to, jak všechny ovlivnila válka. Víra, že o čem se nebude mluvit, to se jako nestalo.

14.06.2021 4 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Skvělý nápad (téma), ale nějak to na mě nefungovalo. Chvílemi se to četlo samo a pak jsem se musela nutit.

28.05.2021 3 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Ach, krásná kniha, plná smutku, naděje, prozření i neskutečné bezmoci. Doporučuji si přečíst.

09.05.2021 5 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Zajímavý příběh z 2. světové války. Hlavní hrdina se nám mění před očima, ta změna bylo možná až moc velká, ale k příběhu to patřilo a muselo to tak být. Jen konec bych ocenila trošku rozvinutější.

08.05.2021 4 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Klasická historická detektivka. Mám je ráda, takže jsem spokojená.

30.04.2021 4 z 5

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

Název knihy zavádí. Osvětim jen okrajově (což není špatně). Poválečná část mě zaujala asi nejvíc. Pak už jen výpis úspěchů a to mě opravdu nebavilo.

07.04.2021 3 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Mělo to spád, možná to bylo trošku přitažené za vlasy, ale já jsem hltala stránku po stránce.

07.04.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nadčasová kniha.

22.03.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Kniha se mi četla dobře, měla napětí, ale že bych se nějak moc bála, to tedy ne.

13.03.2021 4 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Krásně napsaný příběh o dětském pohledu na hrůzy, které se kolem dějí. Citlivě pojatá kniha vhodná i pro děti.

06.03.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Kniha vypráví o úžasné ženě, pokorné a silné. To bylo pozitivum, ale jinak mi kniha nesedla. Ztrácela jsem se v čase i osobách.

27.02.2021 3 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Kniha plná smutku, ale hlavně naděje.

31.01.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Je šokující jak dokáže být život krásný, ale i velmi krutý. Jak se člověk mění a co všechno může způsobit neopětovaná láska.

23.01.2021 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Dobrá kniha o atraktivním tématu. Psaná jednoduší formou, ale to není vůbec na škodu. Doufám, že jednou přijde doba, kdy budeme všichni bez předsudků.

20.01.2021 4 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Příběh mě zaujal, byla jsem zvědavá na konec. Ano, chlad a zima byly všude a čaj vyřešil vše. Přesto jsem byla spokojená.

10.01.2021 4 z 5