Vražedná mše

V Kutné Hoře se schází zemský sněm. Na úvod se v chrámu svatého Jakuba koná mše svatá, v jejímž průběhu nečekaně dojde k vraždě Jana z Hradce. Nikdo neví, kdo ji spáchal, teprve na konci mše lidé kolem klečícího šlechtice zjistí, že ho kdosi probodl dýkou. Ještě téhož dne je v jednom z kutnohorských hostinců nalezeno mrtvé tělo dalšího zúčastníků sněmu Markvarta z Riesenburku. Nejpodivnější ovšem je zjištění, že oba mrtví krátce před tím, než byli zavražděni, odkázali ve své poslední vůli veškerý svůj majetek jakémusi Bratrstvu svatého Josefa Pěstouna......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231366/big_vrazedna-mse-E69-231366.jpg 4.254

Kniha Vražedná mše

rilajaan

Dobře našlápnutý příběh, ale co ten rychlý konec.

Erikdecim
14.10.2020

Někdo píše, že Bauer je stále lepší, mě to příjde naopak.

wooloong
03.02.2020

Mám podobné výhrady jako Ladinek. Jednak linie vyšetřování krádeží v Ungeltu neměla vůbec nic společného s hlavní linií příběhu, jednak mi přišla nedotažená a jednak nakonec vyšuměla do prázdna, takže proč tam vůbec byla? Závěr příběhu a rozuzlení čtyř vražd bylo uspěchané, nedovysvětlené a zabilo celkem zajímavou detektivní zápletku. Ne, tenhle příběh se mi moc nelíbil.

Ladinek
05.01.2020

Není to špatné, ale zaráží mě tempo příběhu. Nejprve je to celé tak akorát, potom jakoby se to trochu zarazilo či zpomalilo a nakonec se pan Bauer zřejmě lekl kolik toho už napsal a celé to bleskurychle utnul. Jinak bych to považoval za jednu z nejlepších páně Bauerovych knih, ale ten závěr, nebo spíš jeho načasování to kazí. Stejně jako ta záležitost s tím Ungeltem. To mi připadalo jako vložka na splnění počtu stran. S příběhem to nemělo absolutně žádnou souvislost.

Kerberos
15.02.2019

Mám pocit,že se pan Bauer zlepšuje.Příběhy jsou napínavější a akčnější.

mr.Zdenek
06.02.2019

Knihy od pana Bauera mě nikdy nezklamaly, včetně této.

babystar
01.09.2018

Tentokrát měl příběh opravdu šmrnc. Do pátrání se svérázným způsobem zapojil i služebník Jura. I rozvíjení hlavního příběhu ve dvou liniích, které se nakonec spojily a vedly k vypátrání a řekněme i potrestání vrahů a zlodějů udělalo knihu napínavější. Protože však na mocné se nemůže přes zákon, musely zasáhnout "boží mlýny".

druzickaster
27.07.2018

Tak tento díl byl napínavý jako hrom. Sice od půlky je zápletka víceméně jasná, ale i tak mě dobrodružství Jakuba a Blasia a vlastně i Jury bavila.