Restang Restang komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Tak jsem trochu v rozpacích. Téma vážné a to jediné se mnou zamávalo. Ale knize celkově dávám dobrou 3*. Nevím, asi nejsem úplně cílovka pro takto napsanou knížku, přestože mě psychologické knihy baví a psychologická témata a rodinné příběhy. A ten konec, zvláštní i když v jistém smyslu pochopitelný. Přesto zkusím dát autorce ještě šanci s novou knihou, která bude vydána.

09.02.2019 2 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Kniha byla hodně zajímavá, spíše psychologické drama než thriller. Hodnocení zde nevidím vysoké, nicméně za mě lepší než třeba více opěvované knihy Manželé od vedle nebo Za zavřenými dveřmi, to jsou dle mého průměrné knihy na témata stále dokola a tak podobně. Tato kniha určitě stojí za přečtení.

06.02.2019 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Absolutně se mi nečetla dobře. Připadala mi, až moc výpravná, jakoby tomu chyběl spád a akčnost. Možná místy ano, ale jinak
.. Ztrácela jsem niť. Dočetla jsem jen silou vůle. Jsem v rozpacích, není to špatný námět, ale za mne zdlouhavé, nezáživné.
... Hadrový panák byl pro mě lepší.

09.12.2018 2 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

První setkání s autorem a do knížky jsem se nemohla začíst, přesto že jsem knize dala dvakrát šanci. Takže za mě hvězdy neuděluji. Zkusím si přečíst další jeho knížky a uvidím, zda to bude lepší.

10.08.2018

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Bryndzu čtu ráda, jeho knihy jsou čtivé a celkem napínavé. Ale asi se mi kniha Dívka v ledu líbila o malinko více. Nejsem totiž moc nadšená, když se dovtípím, kdo je tím vrahem a navíc, když o pár stránek dále je to odhaleno. Takže zbývá jen chytit a usvědčit vraha.., toho pravého. Ale určitě stojí za přečtení a konečně se děj neodvíjel jen v zimě :)

04.08.2018 3 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Sparks prostě zase nezklamal. Čtivé, oddechové dojemné, citlivé. Co víc psát :)

04.08.2018 4 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Tak zase můj oblíbený Sparks, pokud chci nějakou citlivou a oddechovou knížku. Opět mě nezklamal, přečteno za chvilku. Jen bych nějaký ten půl bodík snížila. Přece jen kniha To nejlepší z nás je pro mne zatím nejlepší.

04.08.2018 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Když chci něco oddechového nebo mám splín, tak sáhnu také po knížce od Sparkse. Ovšem to neznamená, že je to slaboduché čtení, jeho knížky vtáhnou do děje a mají duši. Tahle ji určitě měla, moc pěkný příběh. Film jsem viděla také jako první, ale kniha je dle mého lepší. Ono to bude asi tím, že mám raději knížky než filmy :)

23.07.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha se četla dobře,krátké kapitoly, zajímavý námět. Napětí tam bylo také, ale já bych možná trošku přidala. Konec se dal tušit, jeden z těch... Ovšem ty perly v závěru, no to už bylo trochu moc :) Určitě knihu doporučuji k přečtení, už pro ten námět.

23.07.2018 3 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Tak jsem asi výjimka, ale mně se kniha nečetla moc dobře. Příliš rozvláčné, zdlouhavé popisky.. Námět není špatný, ale.. Knihu předám dále.

24.06.2018 2 z 5

Milovala jsem život Milovala jsem život Abby Fabiaschi

Zajímavý příběh, vybrala jsem si ji kvůli tématu, kterým se kniha zabývá a určitě stojí za přečtení. Konec byl takový malý happy - end.

15.06.2018 3 z 5

Znovu já Znovu já Gayle Forman

Bylo tam něco málo k zamyšlení, ale jednoduše shrnutě , nenadchla ani neurazila. Čekala jsem více.

17.02.2018 2 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Takový román co by kdyby.. Koupila jsem si ji potom co, už 2 roky prožívám něco podobného.. Bohužel čas vrátit nejde jako v knize.. Četla se celkem dobře. A vždy to nějak končí..

17.02.2018 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

No tak nevím. Dojmy rozpačité. Dala se číst, ale spíše jako ,,ženský,, román ? Detektivka ? To se mi nezdá ani ve snu, snad jen s detektivní zápletkou na začátku a na konci rozuzlení. Bábovky byly lepší. Uvidíme,co autorka Třeštíková předvede příště v nějaké jiné knize.

16.02.2018 2 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Tak E. Rickstad je pro mne obrovské překvapení. Já jeho knihy ,,žeru,,. Čtivé, napínavé, trocha psychologie hlavních postav a líbila se mi více než předešlá ,,Tiché dívky,,. Takže jen tak dál.. A já si přečtu určitě i další.

16.02.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem četla, až po knize ,, Do vody,,, takže jsem trochu byla v očekávání jaká teda bude dle recenzí na knihu. Kupodivu kniha pro mne byla milým překvapením a líbila se mi více než ta novější. Postavy se zajímavě rozvíjely a hlavní představitelka pod vlivem alkoholu ? No proč ne i když už toto známe u hlavní postavy z knih Nesba. Tak uvidíme, co přinese úplná novinka letošního roku.

16.02.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Bryndza mě baví. Kniha se četla dobře, pozvolně napínavý děj, ale ne až tolik překvapující konec. Nicméně knihy od Bryndzy stojí za přečtení.

16.02.2018 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Tato detektivka se mi líbila, tak jak jsem očekávala. Četla se velmi dobře a líbilo se mi to pozvolné napětí i popisy postav či prostředí. Konec malinko překombinovaný, ale mělo to hlavu i patu. Trošku bych uvítala v knize větší spolupráci a propracovanost českého detektiva a norské policie. Takto mi to přišlo, že snad norská policie neumí vyšetřovat a jedině Bergman je pomalu Harry Hole.. Ovšem se severskými thrillery bych to nesrovnávala, natož abych to očekávala! Autorka Klevisová má svůj styl, spíše český a to je dobře. Určitě si od ní zase něco nového přečtu.

22.10.2017 5 z 5

Pokračování knihy, už bylo o poznání lepší než předchozí. Kniha, už měla rozvinutější a propracovanější děj a četla se lépe. I více těch emocí tam bylo. Ale není to kniha ke které bych se vrátila.

03.10.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla, ale čekala jsem více emocí, snad i psychologie dle děje knihy. Je to spíše taková oddechovka na léto. Kniha navíc působila i na mě zrychleně. Jediné plus bylo, že nekončí, jak by se předpokládalo.

03.10.2017 2 z 5