Restang Restang komentáře u knih

Hon na motýly Hon na motýly Jiří Hanibal

Toto je kniha pro cílovou skupinu oddychovek typu Vasilková ap. Já si ji náhodně a v rychlosti půjčila v knihovně (ještě, že tak). Nedočtu, nehodnotím. Za mne ne.

09.02.2019

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Dobrá, čtivá detektivka, tak za 3,5 *. Mám ráda, když je tam i kousek osobního života u hlavních vyšetřovatelů. Určitě budu číst další knihy v pořadí. Kdo chce něco nenáročného, doporučuji.

09.02.2019 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Bryndzu čtu ráda, jeho knihy jsou čtivé a celkem napínavé. Ale asi se mi kniha Dívka v ledu líbila o malinko více. Nejsem totiž moc nadšená, když se dovtípím, kdo je tím vrahem a navíc, když o pár stránek dále je to odhaleno. Takže zbývá jen chytit a usvědčit vraha.., toho pravého. Ale určitě stojí za přečtení a konečně se děj neodvíjel jen v zimě :)

04.08.2018 3 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Tak jsem asi výjimka, ale mně se kniha nečetla moc dobře. Příliš rozvláčné, zdlouhavé popisky.. Námět není špatný, ale.. Knihu předám dále.

24.06.2018 2 z 5

Ztracený příběh Ztracený příběh Charles Martin

Pocit z této již třetí knihy autora mám rozporuplný. Téma dobré, některé pasáže v knize moc hezké, ale bohužel styl jakým tato kniha byla psaná mi nesedl. Táhlo se to, zlepšilo až někdy od cca 200 stránky, bohužel jsem se těšila, až bude konec. Tentokrát jen za 2,5 *

07.09.2023 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Lapena píše dobře, je to takové nenáročné počtení. Víc se mi líbila kniha Jeden z nás, nejméně Manželé odvedle. Tohle bylo za dobré 3*. Čeká mě Její konec, tak uvidím jaká bude.

05.01.2022 3 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

No čekala jsem malinko víc, první část u mne za 2,5 *. Druhá část 3,5*. Třetí už byla za 4. Za konec bych půl * dala dolů, to jsem byla trochu v rozpacích, ale originalita se nedá popřít a vážně to bylo jiné a čtivé. Takže zůstala bych na slušných 3,5*

28.08.2021 3 z 5

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Mně se to líbilo a ano, bylo to spíš psychologické drama, což já mám také ráda. Za neotřelé téma 3,5 *.

16.07.2021 3 z 5

Den, kdy jsem tě ztratila Den, kdy jsem tě ztratila Fionnuala Kearney

Řekla bych, že docela nenápadná kniha, ovšem s hezkým a místy dojemně smutným příběhem. Četla jsem podobnou A na nebi čekají hvězdy, ale tato mě chytila více za srdce a i slza ukápla, možná protože sama mám dceru, která už nejednou bojovala.. Určitě stojí za přečtení.

17.04.2021 5 z 5

Tato útlá knížka nesedne každému, je to spíše vyprávění o postavách, takže nějaký děj v tom nehledejte. Protkáno je to myšlenkami, které mají něco říct o životě. Kdo chce ten si v tom něco najde a možná se mu sevře malinko hrdlo dojetím, protože třeba vám to připomene něco osobního. Mně se to docela líbilo, takže za slušných 2,5 *

07.02.2021 2 z 5

Zpověď nudné manželky Zpověď nudné manželky Marie-Renée Lavoie

Oddechová knížka, taková jako že života. :) Spíš asi pro nás ve středním věku.

07.06.2020 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Chtěla jsem dát této autorce ještě šanci. Nechápu ten humbuk a že se to tolika lidem líbí a dokonce o generaci mladším. Je to tak maximálně čtivě napsáno a to je vše. Jinak nezáživný průměr, který nevybočuje ničím nad jiné české autorky. Naopak jiné české autorky mě aspoň baví. Tohle mě nebavilo a tudiž jsem to ani nedočetla. Na to je můj čas drahý. Hvězdy raději nedávám, byla by to tak jedna za tu čtivost.

10.03.2020

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Bryndza patří mezi mé nej autory, takže jsem se těšila na novou sérii. Kniha se mi zdá o chloupek méně čtivější než předchozí série, ale jen o chloupek :) Ale zase na druhou stranu se mi to zdálo propracovanější. Další věc Kate nejdříve odhalí Petera co by schopná policistka a v některých částech děje se mi jeví trochu nejistá, ustrašená, málo akční na býv. policistku. To ovšem na konci je pomalu supermanka :) Tak uvidíme co bude dál a PS: souhlasím s předchozími opět chlast .. Ale jinak se těším na pokračování a jsem zvědavá jaké budou další díly.

06.01.2020 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Trochu americké, ale čtivé, napínavé místy víc jindy méně. Některé scény trochu jak z akčních přestřelených filmů.. A i na konci..☺ Ale za přečtení stojí, už pro ten námět. Takže plus mínus 3+*

27.12.2019 3 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Autorčiny knihy mám ráda a i když tentokrát téma bylo od nás z Beskyd, tak předchozí kniha se mi líbila o něco více. U této detektivky mi občas myšlenky odbíhaly od děje knihy, což by nemělo být. Ale jinak vcelku dobré. Takže za mne 3*

27.12.2019 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Jediná kniha od této autorky, která za něco stála. Za mne slabší 3 hvězdy.

12.11.2019 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Jednoduché, takové nenáročné čtení, které ve mně nic nezanechalo.

12.11.2019 1 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Dobrá letní detektivka, 3 hvězdy pro začátek :)

12.11.2019 3 z 5

Doufejme v to nejlepší Doufejme v to nejlepší Carolina Setterwall

Smutný příběh celkem slušně napsaný. Ale čekala bych to více emočně vydařené. Kniha mě nejvíce zaujala asi tak v poslední třetině. Myslím, že kniha nijak moc nevybočuje od jiných knih k zamyšlení.. A nebo tím, že sama mám hodně za sebou, tak tolik nepřekvapila ?

12.11.2019 2 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Tak tato kniha mě bavila a je to takový typický psycho thriller. Trochu mi vadila ta předvídatelnost, já jsem se tedy dovtípila.. A také pro mne trochu překombinovaný závěr. Ale jinak za přečtení stojí.

20.07.2019 4 z 5