Renike Renike komentáře u knih

Později Později Stephen King

Neříkám, že to byla špatná kniha, ale nĕjak mi nesedela. Četla jsem na čtenárskou výzvu, abych neupřednostnila pouze Austenovou :) Příběh mě nějak zvlášt neoslovil.

17.12.2023 3 z 5

Zůstaň Zůstaň Bobbie Pyron

Krásný příběh holčičky Piper z azylového domu, paní Jewel a jejího pejska Baby.

16.12.2023 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Prostředí nehezké, příběh někdy smutný, někdy s nadějí, konec aspoň částečně uspokojivý. Celkově hodnotím knihu kladně, protože Kathryn umi psát lákavě, že knihu nelze odložit. Tak ještě mi zbýva poslední u nás vydaná kniha od autorky k přečtení, která mi vyhovuje do čtenárské výzvy na r.2024, takže počkám.

15.12.2023 5 z 5

S jaguárem v posteli S jaguárem v posteli Jan Dungel

Fantastická kniha a úžasné popisky cesty po Jižní Americe. Dungelovy kresby a malby jsou úchvatné. Kniha obsahuje nádherné fotografie, mapy a úryvky deníku autora.

14.12.2023 5 z 5

Každopádně láska Každopádně láska R. J. Scott

Taková krásná obálka, jako pro dětské zimní pohádky a ona gay romance :( Bohužel jsem si sáhla vedle. To fakt není pro mě. Děj nic nového, takových knih už bylo.

13.12.2023 1 z 5

Vánoční kdože, cože?! Vánoční kdože, cože?! Nofreeusernames (p)

Četla jsem jenom proto, že by to měla být vánoční kniha. Třeba pro náctileté super zábavná, ale mě neoslovovala, nedivím se :) Za mopsíka, Maxe a Charlesi z F1 dávám bod navíc :)).

12.12.2023 2 z 5

Osamělý vévoda Osamělý vévoda Christi Caldwell

Tak to byla fakt super vtipná vánoční knížka, konverzaci mezi Myrtle a Val jsem si užívala, ona byla naprosto dokonalá, její sarkasmus byl skvělý. Myrtle nešlo nemilovat. Hezký romantický historický příběh. Doporučuji na adventní dobu.

11.12.2023 5 z 5

Vánoce v knihkupectví Vánoce v knihkupectví Jenny Colgan

Příjemné čtení. Na další adventní víkend bylo ideální.

10.12.2023 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Dlouhé, ale krásné pokračování série. Nicméně první díl se mi líbil víc, dozvěděla jsem historicky pro mě zajímavejší fakta. V lednu si přečtu další, v pořadí 3.díl.

09.12.2023 5 z 5

Magické obrazy Magické obrazy * antologie

Tu knihu miluju. Kdysi v dětství, když poprvé jsem uviděla takové 3D obrázky kdekoliv v časopisech, v novinách, hned jsem vystříhala a sbírala ( tomu je už přes 35 let). Kolikrát jsem musela vysvětlovat kamarádkám jak na tyhle obrazy mají koukat, ale ne vždy se to holkám povedlo :). Když se ta kniha objevila v knihkupectví, hned jsem koupila. Od té doby je to můj poklad. Naučila jsem na to umět dívat už i moje děti. Vždy s oblibou na tyhle stránky koukám, kéž bych mohla sehnat i další sbírku knih: Magické oko I-III. a Nová dimenze 1-2.

05.12.2023 5 z 5

Královská vánoční pohádka Královská vánoční pohádka Karen Schaler

Tahle kniha mi zbyla jako poslední k přečtení od autorky. Bála jsem se, co nového ještě dokáže Karen vymyslet vánočního. A mile jsem překvapená, byla to hezká pohádka - zase něco jiného, roztomilého a vánočního. Hezky se mi to četlo na 1. hodně zasněženou adventní neděli.

04.12.2023

Vánoční přání Vánoční přání Karen Schaler

Mně se ta kniha moc líbila, hezkou vánoční atmosféru cítit v celé knize. Libby i Adam byli sympatičtí. Byla to jako pohádka :) Karen umí psát ty vánoční knihy.

02.12.2023 5 z 5

Vánoční návraty Vánoční návraty Alexander Stainforth (p)

Pořadí jak se mi povídky líbily : 3,1 a 2. Celkově na 4*

30.11.2023 4 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Příběhy spíš byly smutné, některé se mi líbily méně, některé více. Snad ta poslední povídka byla nejlepší.

29.11.2023 4 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Mimořádně užitečná kniha, plná informací a poznatků o konejšivých signálech psů. Všem majitelům psů doporučuji.

28.11.2023 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

To byl moc krásný vánoční příběh - s takovou knihou si představuji adventní a předvánoční dobu. Belle i Edina byly moc sympatické. Také nechyběly milující zvířata osel Bob a kocour Jinx. Bylo to krásné čtení na tak zimní a zasněžený dnešní den.

26.11.2023 5 z 5

1000 koček 1000 koček kolektiv autorů

Nádherná A4 tlustá publikace - krásné obrázky, přehledný popis plemen, zajímavé informace o koťat, o setkání s jinými zvířaty. V poslední kapitole nás kniha zavede do světa překrásných kočkovitých šelem. Mít tuhle bohatou publikaci ve vlastní knihovně je obrovská radost. Doporučuji.

25.11.2023 5 z 5

Papírová kočka Papírová kočka Simona Martínková-Racková

Majda miluje kočky, ale doma žádnou nemá. V prosinci slaví 11. narozeniny i s bráškou - jsou dvojčata. Majda jako dárek dostane mimo jiné i krásný dort. Přečtěte a dozvíte jaký. Příběh je zasazen do předvánoční doby, ideální čtení během adventu. Milá knížka a uvnitř krásná ilustrace od Petra Kopla.

24.11.2023 5 z 5

Střípky z ložnic Střípky z ložnic Simona Monyová (p)

Vtipná, zábavná, bavilo mě to, i jsem se zasmála. Byla to moje první kniha od autorky.

24.11.2023 4 z 5

Za časů odvahy Za časů odvahy Suzanne Kelman

Dojemná krásná kniha, kde se střídá minulost a současnost, co mám moc ráda.

23.11.2023 5 z 5