Papírová kočka

Papírová kočka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494639/bmid_papirova-kocka-b72-494639.jpg 4 10 4

Přestože jsou Majda a Tomáš dvojčata, povahově si moc podobní nejsou. Zatímco Tom stojí nohama na zemi a s každým se hned spřátelí, Majda má tak trochu hlavu v oblacích a příliš kamarádek nemá. Miluje kreslení. A miluje také kočky. Ale o tom, aby si nějakou pořídila domů, nechtějí její rodiče ani slyšet. Proto Majdě nezbývá než se spokojit jen s kočkami nakreslenými. Jak to změnit? Navíc její nafoukaná spolužačka Gábina dostane kočku. A krásnou, sibiřskou! Co se stane, když obě děvčata svede dohromady narozeninová oslava? A splní se Majdě nakonec její největší přání?... celý text

Renike
24.11.2023 5 z 5

Majda miluje kočky, ale doma žádnou nemá. V prosinci slaví 11. narozeniny i s bráškou - jsou dvojčata. Majda jako dárek dostane mimo jiné i krásný dort. Přečtěte a dozvíte jaký. Příběh je zasazen do předvánoční doby, ideální čtení během adventu. Milá knížka a uvnitř krásná ilustrace od Petra Kopla.

Lovehorses365
18.03.2023 5 z 5

Super změna po samých knihách o koních.
Nádhera.

Štěpinambura
10.03.2023 5 z 5

Dobré a lehké počteníčko. Ze začátku mi nevyhovovali nespisovné výrazy, ale nakonec jsem byla nadšená! Vžila jsem se do děje a chci druhý díl.
(PS: trochu mi neseděl fakt, že sibiřské kočky jsou hipoalergení)

DariDerek
24.06.2022 4 z 5

Kniha Papírová kočka mne nejdříve ze všeho upoutala svým přebalem, protože jsem jasně rozpoznala ilustrace Petra Kopla, kterého naprosto zbožňuju ze Čtyřlístku a jeho Morgavsa s Morganou jsou mým (ano, mým!) klenotem v knihovně. Když jsem se začala zajímat, o čem příběh bude, bylo mi jasné, že to bude příjemné čtení, hlavně tedy pro dívky od cca 9ti let. Více v recenzi v záložkách.

kočky

2012  71%Sto nejlepších českých básní 2012