Renike Renike komentáře u knih

Méďové Méďové Václav Chaloupek

Fotky úžasné, styl psaní autora trošku krkolomný, příběhy jinak fantastické. Méďové nelze nemilovat <3

28.01.2024 5 z 5

Past na knihomolku Past na knihomolku Emma Hart

Stejně dobrý díl jako předešlý. Určitě si přečtu i další knihu ze série - Saylořin příběh.

27.01.2024 5 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Byla to vtipná, zábavná a ideální pro knihomolky jako jsem já :) Bavila jsem se. Už mám v ruce druhý díl :D

27.01.2024 5 z 5

Srdce smečky Srdce smečky Bobbie Pyron

Tak takhle kniha mě totalně odrovnala. Vzala jsem si do ruky knihu pro děti o psech a dostala jsem hrůzostrašný zdrcující příběh o malém chlapečkovi dle skutečné události z let, kdy mi bylo již cca 18let. Neskutečné. Nádherné vyprávění, smutná kniha celou dobou, ale fandila jsem jak psům tak i Málčíkovi. Přiznám se, že i slza ukápla po 40.kapitole. Příběh pro silné povahy! Byla to 2.kniha od autorky, co jsem od ní četla, ještě zkusím sehnat i třetí.

26.01.2024 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kdo se narodil už do demokracie, tak nezná jak bylo předtím. Jak to mohlo dál pokračovat, máme tu napsáno. Naštěstí se to nestalo. Nicméně nejsem z knihy moc nadšená, Hana se mi líbila o hodně víc.

23.01.2024 3 z 5

Brrr! Brrr! Susanna Søberg

Člověk si přehodnotí život po přečtení té knihy. Teď v lednu bych si mohla dát předsevzetí a začít víc se otužovat. Neříkam, že bych hned skočila do ledové vody, ale ukončit sprchu studenou pak ledovou vodou nebo si zařizovat saunu by nebylo nevhodné..a pak kdo ví...
Super kniha, kdo chce něco pro své tělo a zdraví udělat. Směle do toho! Poslední dovolenou jsem měla v Dánsku, tj. sedí mi kniha i do letošní čtenárské výzvy.

21.01.2024 5 z 5

Chci sníst tvoji slinivku Chci sníst tvoji slinivku Joru Sumino

Byla to zvláštní kniha, přitom mi přišla krásná, dojemná s ponaučením, abychom život žili naplno každý den. Přiznám se, že jsem se tak zvláštním názvem knihy ještě nesetkala. Proto mě zaujala k přečtení.

19.01.2024 4 z 5

Sisi: Císařovniny hvězdy Sisi: Císařovniny hvězdy Mara Andeck

Tak tohle mě náramně bavilo, nelituji, že jsem si novou knihu z r. 2024 do čtenářské výzvy vybrala zrovna Sisi. Kniha byla vtipná, zábavná a užila jsem si opravdu skvělé.
Hodně mě pobavila hláška "dvě půlky jedné koule" (povídání Huga a Fanny) :D
A také jak spolu kupovali piano :)

18.01.2024 5 z 5

Vlčí pouto Vlčí pouto Tanja Askani

Vlčí pouto je moje poslední 4.kniha od autorky, a stejně krásná jako ty další. Jsem ráda ze všechny byly i u nás vydané. Příběhy krásné, fotky ještě krásnější. Flocke byla úžasná vlčice.

15.01.2024 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Moc krásná kniha. Pokud bych si nevybrala do letošní výzvy (16.téma), asi bych to ani nečetla. Každopádně jsem ráda za výzvu. Zajímavá byla pro mě hlavně část o budoucnosti.

14.01.2024 5 z 5

Do psího nebe Do psího nebe Elli H. Radinger

"Od té doby, co znám lidi, miluji zvířata." Arthur Schopenhauer
Krásná a užitečná kniha pro každého majitele psa. Nelituji, že jsem knihu koupila. Doporučuji.

11.01.2024 5 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Nebylo to tak špatné, ale moc jsem si to čtení neužívala. Takové nemastné neslané to bylo s happy endem. Za pár týdnů si na to nebudu ani pamatovat :) Do čtenářské výzvy - 3.téma.

11.01.2024 3 z 5

O kočkách a Kodani O kočkách a Kodani James Joyce

Zvláštní knížka a ještě zvláštnější ilustrace. Musela jsem to 2x přečíst, abych se v tom nějak vyznala a pochopila. Co si o tom myslet?! :D
V Kodani jsem byla, ale kočky miluji... (zařadím do čtenárské výzvy)

10.01.2024 4 z 5

Dopisy od Sisi – Dosud nezveřejněná korespondence císařovny Dopisy od Sisi – Dosud nezveřejněná korespondence císařovny Alžběta Bavorská

Kniha krátká, ale o to více informací obsahuje. Na mě to působilo jako literatura faktu, hodně jmen, dat, dopisů a popisů příbuzenských vztahů a členů rodiny. Dopisy byly zajímavé, ale četla jsem i lepší knihy o Sisi. Tady jsme mohli dozvědět fakta spíše jenom o mladé císařovny.

09.01.2024 4 z 5

Mise Hygge Mise Hygge Caroline Franc

Mě se ta kniha líbila, děj pozitivní s šťastným koncem, jak člověk u hygge očekává. Knihu jsem si vybrala do letošní čtenářské výzvy - prostředí poslední dovolené - naposled jsem byla v Kodani.

09.01.2024 5 z 5

Podivuhodný případ Benjamina Buttona Podivuhodný případ Benjamina Buttona Francis Scott Fitzgerald

Krátká knížka, která mi vybavila film, který jsem viděla s Bradem Pittem. Četla jsem kvůli čtenářské výzvy.

08.01.2024 5 z 5

Gump - filmový příběh Gump - filmový příběh Lukáš Fišer

Zajímavé doplnění filmu, fanoušci to ocení. Kniha obsahuje hodně fotek.

08.01.2024 5 z 5

Sex, lži a rande přes internet Sex, lži a rande přes internet Rachel Gibson

Mě ta kniha bavila, sympatický byl jak Quinn, tak i Lucy. Zajímavá kombinace romantiky a detektivky, líbila se mi. A také lze zařadit do letošní výzvy - 12.téma.

07.01.2024 5 z 5

Hodnota vody Hodnota vody Gary White

Tu knihu by měl přečíst každý člověk ve vyspělých zemích.

07.01.2024 5 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Mně se to líbilo, kniha byla vtipná. Hodně jsem se nasmála. Přečteno za jeden den a sedí mi do letošní čtenárské výzvy - knihovnice.

06.01.2024 5 z 5