O kočkách a Kodani

O kočkách a Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181147/bmid_o-kockach-a-kodani-181147.jpg 4 28 10

Znamenitý, miniaturní textík O kočkách a Kodani se silným, téměř anarchickým podtextem je trochu mladším sourozencem knížky Kočka a čert, doposud jediného známého Joyceova příběhu pro malé děti. Obě dílka, napsaná v rozmezí pouhých několika týdnů roku 1936, poslal autor původně v dopise Stephenovi, svému jedinému vnukovi. Rukopis byl objeven teprve nedávno a pro knižní vydání ho kouzelnými ilustracemi vypravil Casey Sorrow. Kniha je prvním svazkem nové edice NOS.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Cats of Copenhagen , 2012

Renike
Renike
10.01.2024 4 z 5

Zvláštní knížka a ještě zvláštnější ilustrace. Musela jsem to 2x přečíst, abych se v tom nějak vyznala a pochopila. Co si o tom myslet?! :D
V Kodani jsem byla, ale kočky miluji... (zařadím do čtenárské výzvy)

Štěpinambura
Štěpinambura
17.10.2023 5 z 5

Krásný mini příběh, je rozkošný s pěknými ilustracemi.

000nugatovej
000nugatovej
30.07.2023 3 z 5

Tuhle roztomilou hříčku jsem zvládl na rozdíl od Joyceova Odyssea, kterým jsem se prokousal do poloviny a pak to vzdal :-)

NiNo
NiNo
02.02.2017 5 z 5

Pokud v Kodani nejsou kočky, tak tam nikdy nechci žít! Co si o tom myslíš? :-D

triatlet
triatlet
04.01.2017 4 z 5

Poslední věta krátkého vtipněhravého textu: "Co si o tom myslíš?"
Mě by zajímalo, co si o tom myslí myši. A nejen kodaňské :-)
Zajímavé ilustrace.
V předmluvě Anastazie Herbertové jsem se neztratil, popisuje genezi vzniku díla a nezatěžuje akademickými rozbory.
...................................................................................................
Čtenářský výzva 2017 - 15. kniha se zvířetem v názvu

ladyfromskye
ladyfromskye
10.08.2016 5 z 5

No... prostě můj milovaný Joyce! Neotřelý, chytrý, vtipný, dokonalý! A co víc, O kočkách a Kodani dokazuje, že Joyce umí být také srozumitelný. A když je srozumitelný tady, proč by neměl být - s trochou trpělivosti a velkou dávkou nadšení - srozumitelný i ve svých velkých dílech?
P. S. Chválím použití původních ilustrací Casey Sorrowa - lépe by to nikdo nedokázal.

gacie
gacie
29.07.2016 3 z 5

Je to taková malinkatá jednohubka. Pro všechny vlastníky kočičáků milé pobavení, ale nejen pro ně. Velmi se mi líbily ilustrace a kvůli nim dávám o jednu hvězdičku navíc.

Hanina61
Hanina61
18.06.2016 5 z 5

Jako milovnice koček a knižních ilustrací jsem si ji koupila v Levných knihách a s radostí a úsměvem na tváři si ji přečetla ve volné chvilce u kafe. Milý text i obrázky... :-)

bibi.r
bibi.r
14.08.2015 3 z 5

Zas něco trochu jiného.

Makrela Liška
Makrela Liška
31.12.2013 4 z 5

Taková malá milá banalita, zaujme na ní pedevším kontext