Renike Renike komentáře u knih

Můj kočičí život Můj kočičí život Carlie Sorosiak

Přiznám se, když jsem uviděla obálku knihy, hned jsem si řekla, že tu knihu chci mít na poličce doma. Kočička totiž vypadá přesně jako moje 2 letá kočka Čili. Pak jsem přečetla anotaci a hned mě zaujala. Jako vánoční dárek byla pro mě ideální. A kniha? Naprosto super! Přečetla jsem na jeden dech. Zábavná, dojemná, skvělá a ne jen pro děti. Konec mě dojal. Zařadila jsem do letošní výzvy - 20.téma.

06.01.2024 5 z 5

Mnich, který miloval kočky Mnich, který miloval kočky Corrado Debiasi

Moc krásná kniha, sedí na letošní výzvu - milovník koček a citát na začátku.

05.01.2024 5 z 5

Max: Nizozemský mistr Formule 1 Max: Nizozemský mistr Formule 1 André Hoogeboom

Na F1 dívám od svých 5 let (párkrát i osobně na Hungaroringu), mám své favority, Max ale mezi nimi nepatří. Každopádně jsem ráda za každou knihu o F1, stejně jako Eisy. Na tu knihu jsem byla zvědavá z důvodu, co můžou vůbec psát o jezdce podstatě na "začátku" své kariéry, protože Max ještě široko daleko nekončil, spíš. Nepřekvapilo mě, že cca půlka knihy bude o tatínkovi, ale nějaká fakta dozvíme i o Maxovi. Překlad byl hrozný, jak píší i přede mnou, ale budiž. Informace v knize nic nového, kdo sleduje F1. Vadila mi trošku biografie na přeskáčku. Shrnutí: četla jsem i lepší knihy - třeba o Buttonovi, Schumacherovi nebo o Kimi ;)) , ale aspoň jsem mohla knihu zařadit do letošní čtenářské výzvy.

04.01.2024 4 z 5

Vlčí zázrak - Příběhy ze života s vlky Vlčí zázrak - Příběhy ze života s vlky Tanja Askani

Naprosto skvělá kniha. Paní Askani je prostě úžasná. Kniha obsahuje nádherné fotografie a QR kódy na videa. Psaní, fotky a videa daly krásný celek příběhům.
Ta byla třetí kniha od autorky co jsem četla, budu se snažit někde sehnat i tu poslední co jsem ještě nečetla.

04.01.2024 5 z 5

Bílá vlčice Bílá vlčice Vanessa Walder

Nádherně ilustrovaná kniha o vlčí samičce. Příběh je napínavý a naučný. Moc se mi líbila fakta ke konci knihy.

03.01.2024 5 z 5

Gump: Jsme dvojka Gump: Jsme dvojka Filip Rožek

"Nemusíme změnit celý svět, stačí, když zachráníme život jednoho zvířete, protože tím ten jeho svět změníme navždy."
Doplnění : doporučuji přečíst i Gump-filmový příběh

03.01.2024 5 z 5

Veronika a srdíčka pod lavicí Veronika a srdíčka pod lavicí Jitka Sani (p)

To bylo roztomiloučké :)

01.01.2024 4 z 5

Nepřestanu tě milovat Nepřestanu tě milovat Robert Munsch

Moc hezká knížka, nelituji vypůjčení z knihovny pro letošní výzvu :)

01.01.2024 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Komiksy nevyhledávám, podstatě jsem ani nevěděla, že táhle kniha je komiks, než jsem si vzala do ruky. Ale mile mě překvapila. PŘESNĚ SE S TOU HOLKOU ZTOTOŽNÍM :D
Každá strana pravda :)))

Starostlivá veverka Starostlivá veverka Zuzana Pospíšilová

Roztomilá knížka, kde se děti dosvědí více o životě veverek.

Lily a já Lily a já Joan Bauer

Zvláštní styl psaní, ale hezká knížka to byla.

Vianoce na Madeire Vianoce na Madeire Beatrix Zaťková

Taková krásna rozprávka na Vianoce :)
Ale jo, líbila se mi. Do Vánoc už to byla moje poslední vánoční kniha. Na Madeiře jsem ještě nebyla, ale uvidíme co přinese Ježíšek a kam nás zavede r.2024 :D
Obálka je nádherná.

23.12.2023 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Nádherná magická kniha. Souhlasím s changaj. Milé čtení na advent. Umím si představit tu nádhernou zasněženou aljašskou přírodu. Vřele doporučuji k přečtení.

21.12.2023 5 z 5

Psí Známky Psí Známky G.W. Vaterlaus

To bylo tak naivní, dojemné a hloupoučké na 2 hodiny. Ale - Vánoce, tak proč ne :D A nešlo nepřečíst, když má takovou obálku :) V knize ale byl dospělý pes zlatého retrívra a stěně irského setra, čili obálka matoucí. Kniha zařazená do žánru erotika, je úplně vedle.

19.12.2023 5 z 5

Dům vůní Dům vůní Martina Sahler

Ja si tu knihu moc užívala, nemohla jsem odložit. Vůně miluji, a mám štěstí, že jsem mohla navštívit v Provence parfumerii Galimard, vyslechnout historii parfémů, vidět výrobu, setkat se s "nosem", koupit vzorky a různé vůně. Příběh Anouk se mi moc líbil, je to jeden z nejhezčích příběhu, co jsem poslední dobou četla. Doporucuji.

18.12.2023 5 z 5

Později Později Stephen King

Neříkám, že to byla špatná kniha, ale nĕjak mi nesedela. Četla jsem na čtenárskou výzvu, abych neupřednostnila pouze Austenovou :) Příběh mě nějak zvlášt neoslovil.

17.12.2023 3 z 5

Zůstaň Zůstaň Bobbie Pyron

Krásný příběh holčičky Piper z azylového domu, paní Jewel a jejího pejska Baby.

16.12.2023 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Prostředí nehezké, příběh někdy smutný, někdy s nadějí, konec aspoň částečně uspokojivý. Celkově hodnotím knihu kladně, protože Kathryn umi psát lákavě, že knihu nelze odložit. Tak ještě mi zbýva poslední u nás vydaná kniha od autorky k přečtení, která mi vyhovuje do čtenárské výzvy na r.2024, takže počkám.

15.12.2023 5 z 5

S jaguárem v posteli S jaguárem v posteli Jan Dungel

Fantastická kniha a úžasné popisky cesty po Jižní Americe. Dungelovy kresby a malby jsou úchvatné. Kniha obsahuje nádherné fotografie, mapy a úryvky deníku autora.

14.12.2023 5 z 5

Každopádně láska Každopádně láska R. J. Scott

Taková krásná obálka, jako pro dětské zimní pohádky a ona gay romance :( Bohužel jsem si sáhla vedle. To fakt není pro mě. Děj nic nového, takových knih už bylo.

13.12.2023 1 z 5