Renike Renike komentáře u knih

Jezevčíkovo štěstí Jezevčíkovo štěstí Frauke Scheunemann

Opět super díl. Tahle série mě baví a na zítřek již mám naplánováno další dobrodružství jezevčíka Herkula :)

24.02.2024 5 z 5

Přežít s vlky Přežít s vlky Misha Defonseca

Kniha mi připomněla další nedávno přečtené knihy: Srdce smečky od Bobbie Pyron a Mala a její kočka od Mala Kacenberg. Smutné, dojemné a za 5*.
Dodatek: o víkendu se podívám i na film

22.02.2024 5 z 5

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Alexandra Parsons

Parádní vtipná knížka, ale nějaké základní znalosti o Leonardovi člověk musí mít, aby porozuměl deník Luigiho :)

21.02.2024 5 z 5

Kořeny Kořeny Miika Nousiainen

Dočteno. Nějak váham, jak hodnotit a co napsat. Kniha začala pozvolna, žádné napětí, žádné vzraty, stejně jsem měla pocit, že něco se stát bude a nenechalo mě to, musela jsem číst dál a dál. Vyprávení příběhu vidíme ze dvou stran - střídavě od Pekky a Eska. V příběhu putují z Finska do Thajska a Austrálii, kde dozvíme o rodině víc a víc. Konec hezký, dojemný a odnese i ponaučení. Byla to neobvyklá kniha, ale moc hezká a nelituji vypujčení z knihovny.

20.02.2024 5 z 5

Kačka & Mops: placatý komiks Kačka & Mops: placatý komiks Kateřina Perglová

Ano, na mopsíka vše sedi co v komiksu najdete :)

19.02.2024 5 z 5

Bordeří povídačky 2 Bordeří povídačky 2 Pavel Mondschein

Kniha má krásnou ilustraci.

19.02.2024 4 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Super počteníčko :) Bavil mě humor autorky a Mac byl k sežrání. David i Jamie byli sympatické postavy. Vyprávění z pohledu Jamie, Davida i kocourka se mi libílo. Zasmála jsem se hodněkrát i nahlas :) Rozhodně 5*

18.02.2024 5 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Příběh zajímavý. Historický základ se mi líbil, o parníku Lusitania jsem doteď moc nevěděla. Mám ráda střídavé vyprávění minulosti a současnosti. Ukončení knihy se mi zdálo nějaký slabší, ale celkově hodnotím knihu s 4 *.

16.02.2024 4 z 5

Jezevčík jako svědek Jezevčík jako svědek Frauke Scheunemann

Herkules mě ani tentokrát nezklamal :) vtipný, báječný, zábavný. Těším se i na 5. a 6.díl.

12.02.2024 5 z 5

Jezevčíkovy trable Jezevčíkovy trable Frauke Scheunemann

Ten Herkules je vtipálek :)) Baví mě ta série :) jde se na další díl...

10.02.2024 5 z 5

Milostný dopis Milostný dopis Lucinda Riley

Začátek knihy mě moc bavil, byl napínavý, zajímavý, ale příběh mi přišel hodne zdlouhavý. Je možná i tím, že mám raději kratší knihy, nevím. Ale konec trošku krkolomný, nové identity, happy end. Byla to, jak píše autorka, přepracovaná verze, trošku začarovaná. Autorku mám strašně moc ráda, ale tahle kniha byla zatím nejslabší od ní. Vracím se k dočítání sérii Sedm sester.

10.02.2024 4 z 5

Dobrodružství  medvídka mývala Dobrodružství medvídka mývala Libuše Radová

Další nádherná knížka od Liby Radové. Tentokrát její dcera Tanja zachraňuje medvídka mývala. Kromě krásných fotek kniha ukrýva nenápadně i jeden QR kód s krátkým, skoro 4 minutovým videem, kde můžeme vidět kus života záchraného Beníka. Moc povedená kniha.

07.02.2024 5 z 5

Lišáčkova dobrodružství Lišáčkova dobrodružství Libuše Radová

Tanju Askani již znám jako autorku jiných knih o vlcích. Když jsem si vzala do ruky tuhle knížku o liščí mládě, netušila jsem, že autorka bude psát zrovna o Tanji, ani že je to její matka. Knížka je moc krásná, fotky a ilustrace ještě nádhernější. Děti se můžou hodně naučit o životě liščích mláďat, vývoji a krmení. Paní Radová moc krásně vypráví zvířecí příběhy pro děti.

07.02.2024 5 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Hudba krásná ( QR kódy při každé kapitole). Povídky se mi líbily míň. Kniha mě ničím extra nezaujala ani nezasáhla. Za krásné klavírní hry dám o hvězdicku víc.

06.02.2024 4 z 5

Andělský strom Andělský strom Lucinda Riley

Od první chvíli, když jsem si vzala knihu do ruky, jsem věděla, že mě Lucinda ani tentokrát nezklame. Příběh mě upoutal od samého začátku a neopouštěl mou zvědavost a pozornost do konce. Kniha byla fantastická, dechberoucí, upoutavá a hodně napínavá. Jsem moc ráda, že i tahle její kniha dostala český překlad. Vím, že ona nám už víc knih nenapiše :( , ale doufám, že si ještě dočkáme překlady jejich dalších knih. ANDĚLSKÝ STROM VELICE DOPORUČUJI, byla úžasná. Přečteno za 2 dny.

05.02.2024 5 z 5

Sólo druhých houslí Sólo druhých houslí Tea Olivová

Tak to bylo hodně slabé, vůbec mě nebavila. Zítra už ani nebudu vědět o čem bylo.

04.02.2024 1 z 5

Psí odvaha Psí odvaha W. Bruce Cameron

1.díl série Psí domov jsem zamilovala od první stránky, mám moc ráda i filmovou verzi. Není pochyb, že jsem se těšila na pokračování. Bella, Kočičí máma i koťata mě stáhli hned do děje a skoro jsem to zhltla na jeden zátah. Kéžby bylo i další pokračování. Belliny dobrodružství jsem si užila s napětím, plného strachu a s úžasem. DOPORUČUJI! Další skvělá kniha, možná nejlepší, od Camerona.

31.01.2024 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Napínavý, zajímavý, překvapivý. Přečteno za 2 dny k letošní výzvě - 20.téma. Byla to pořádná jízda, užila jsem si to :)

29.01.2024 5 z 5

Méďové Méďové Václav Chaloupek

Fotky úžasné, styl psaní autora trošku krkolomný, příběhy jinak fantastické. Méďové nelze nemilovat <3

28.01.2024 5 z 5

Past na knihomolku Past na knihomolku Emma Hart

Stejně dobrý díl jako předešlý. Určitě si přečtu i další knihu ze série - Saylořin příběh.

27.01.2024 5 z 5