Bordeří povídačky 2

Kočky, dřeváky a jitrnice, spaste své špejle a duše! Statek borderáka Kubíka se ocitl v obležení rozdováděných štěňat! Časem z nich jistě vyrostou zodpovědná a spolehlivá psiska, ovšem zatím to jsou raraši, před jejichž zoubky není žádné ucho ani čumák v bezpečí. Perou se a ňafají, učí se létat v povětří a straší nebohé ovečky, žádná lumpárna jim zkrátka není cizí. Přesto však mají srdce na pravém místě, a když se kolem Mrchového kopce začnou dít divné věci, to by v tom byl pes, aby nechali své kamarády ve štychu!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414589/borderi-povidacky-2-hNZ-414589.jpg 4.717

Bordeří povídačky 2.

Humor, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, vlastním nákladem

Kniha Bordeří povídačky 2

Lucissia

Dopředčítáno a mám stejné výhrady jako u předchozího dílu. Příliš dlouhá souvětí, velké množství cizích slov, kolísavá kvalita příběhů... A ten poslední se Santou tomu dodal korunu. Ilustrace i nápad dobrý, ale příště budu předčítávat jinou knihu. Škoda.

ElikaS

Bordeříí povídačky jsme se synem poslouchali jako audioknihu, kterou namluvila Bára Hrzánová a musím říct, že fantasticky. Chvílemi jsem si říkala, že to snad ani nemůže mluvit jeden člověk.

Příběhy jsou skvělé! Originální, poučné a moc hezky napsané. Málokdy se vidí dětská knížka s tak rozmanitou slovní zásobou. Autor si krásně hrál se slovy. A přitom je knížka krásně srozumitelná i pro malé děti.

První příběhy jsou kratší a seznamovací. Poznáváme postupně nejen Kýnku a Kubíka, ale i čtyři akční štěňata - Janka, Pulce, Čarnotu a Ještěrku. Následují příběhy, které na sebe navazují a v nich poznáváme i lesní zvířátka - muflony, daňka apod. A především tyto kapitolky si syn moc užil. Bylo v nich to správné napětí, dobrodružství i tajemno, dokonce se chvilkami i trošku bál :-)

Knížka je opravdu milá a zábavná. Užijí si ji nejen děti, ale pobaví se i rodiče doporučuji.

Ereandil
15.12.2020

Protože se s autorem pravidelně potkáváme v různých online skupinách a už mám v knihovně první díl Bordeřích povídaček, nebála jsem se ani druhého dílu, jelikož jsem odvážná a šílená jako letatélko Kýnka.

Knížka naprosto splnila všechno, co jsem si o ní vysnila: je plná infantilního inteligentně podaného humoru, roztomilých borderek a jiných breberek, čtivě napsaná a navíc ji můžu bez obav přečíst i dětem, kdyby ovšem tyhle potvory nebyly jako bordeří štěňata a místo literatury nevyhledávala spíš destruktivnější zábavu. (to je ovšem řada komplimentů, kdyby to nebylo jasné)

Ivan F
11.12.2020

Veľmi milá, láskavá a pre deti poučná knižka, ktorá úplne prirodzeným spôsobom vysvetlí deťom, ako prídu na svet šteniatka, ako objavujú svet, ako sa učia pravidlám a úcte k starším a skúsenejším. Toto všetko je podané nenásilnou a hravou formou a deti si tak vštepujú do svojich otvorených hláv, ako to na svete chodí, a že rodina je to prvé a posledné na čom záleží, že si ju treba chrániť. No a ešte je tam kus rodičovskej lásky. Výborná záležitosť.

Daisy21
03.09.2020

Stejně jako první díl i toto je nesmírně laskavá a humorná záležitost, která potěší nejen milovníky psů, ale hlavně nejen děti. Jako dospělák oceňuji úžasně kreativní a vtipnou práci se slovy. Za mě rozhodně plný počet ;-).

MMacicekk
22.05.2020

Pokračování s borderákem Kubíčkem a jeho přáteli, v němž budou hrát hlavní roli čtyři štěňátka Janek, Pulec, Čarnota a Ještěrka, která se narodila borderce Kýnce.

Kniha obsahuje jedenáct pohádek s bonusovou pohádkou Zloděj piškotů, která zakončuje celou knihu. Myslím, že se jedná o důstojné pokračování předešlého dílu, v němž se opět setkáme se čtyřnohými přáteli, které čtenáři již moc dobře znají.

Autor i zde prokázal, že psát umí a z knihy jde cítit, že to dělá srdcem. Podařilo se mu opět vykouzlit mi nejednou úsměv na tváři. Za nejvtipnější povídačku považuji Vejce nadivoko, která mě výtečně pobavila. Rovněž i ostatní povídačky se vyznačují vtipnou pointou s rozumnou dávkou napětí. Ani tentokrát nesmí chybět nádherné ilustrace Aleny Doubravové, které úžasně podtrhují všechny příběhy.

Přesto se přiznám, že mi více sedl první díl, hodně jsem si oblíbila borderáka Kubíčka, který v pokračování nedostal už tolik prostoru. Svérázná Kýnka a její čtyři rarášci mi také přirostli k srdci, ale větší místo patří Kubíčkovi :-)

Tewy
20.04.2020

Krásně a čtivě napsané.

LunaL.
21.03.2020

První díl mě nadchl víc, ale možná jen tím, že to bylo něco tak moc nového a originálního. I tenhle díl jsem si užila! Štěňata příběhy zpestřila, nemluvě o Kýnce :) Úžasné knihy, těším se, až je jednou budu číst svým dětem!