Bordeří povídačky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nejlepší přítel člověka je pes a nejlepší přítel oveček je bordera. A Kubíček je nejlepší přítel úplně každého, kdo mu dá jitrnici nebo morkovou kost. Vítejte u humorných příběhů pro malé i velké a začtěte se do pohádek plných zvířátek, dobrodružství a trochy toho napětí. Veselý borderák Kubíček vám ukáže, že na celém světě není nic, co by nedokázal. A i když má někdy plné tlapky práce s hejkalem, řešením Velké bramborové loupeže nebo opravou traktoru, pokaždé si najde čas na své kamarády. Některé zlomyslné kočky tvrdí, že tato kniha je jen snůškou vybájených povídaček, ale nevěřte jim. Vše, co se tu dočtete, je pravda pravdoucí. Ťapku na to....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356250/big_borderi-povidacky-Xuh-356250.jpg 4.741
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Bordeří povídačky

Čenichnaknihy
30.08.2021

Pokud hledáte nějakou knížku na dobrou noc, kterou byste mohli nahlas předčítat svým ratolestem, mladším sourozencům či třeba klidně i sami sobě, aby se vám lépe usínalo, neváhejte. Příběhy o borderákovi Kubíčkovi vás budou bavit. Jsou napsané skvělou barvitou češtinou, dialogy jsou uvěřitelné, žádné naivní fráze, které známe z některých knižních pohádek. K tomu doplněné o krásné ilustrace Aleny Doubravové.
Kubíček má na starosti celý statek, kde dává pozor nejen na stádo oveček, ale potkává tu celou plejádu zvířátek, domácích i divokých. Vzhledem k tomu, že doma taky máme borderku, moc dobře se dokážeme vcítit do povahy tohoto čtyřnohého chlupáče.
Naše Jackie nám Kubíčka v mnohém připomíná. Ať už je to klasickým ranním rituálem “vzbudit páníčky hned, jak zableskne první sluníčko” nebo přátelskou duší, díky které se nechá podrbat od kohokoli na světě. A je úplně jedno, že to je holka a ne do černa ale do červena zbarvená. Všechny bordery jsou stejně vychytralé a je zábava o nich číst.

giraffe
13.08.2021

Krásné příběhy, naplněné laskavým humorem, který pohladí na duši.


Lucissia
28.01.2021

Podle mne to na pět hvězd není. Sice příběhy byly pěkné, to ano, ale... Když pominu, že ilustrací mohlo být více, sem tam překlep bych taky tolerovala, tak celkově se mi nepředčítalo nejlépe. Vadila mi strašně dlouhá souvětí a příliš cizích slov. Syn by tohle nepřečetl sám. No možná přečetl, ale nerozuměl, než by došel na konec souvětí, zapomněl by, co bylo na začátku. A starší školáky by zase nezajímal obsah. Takže na předčítání ano, dětem se to líbilo, ale podruhé ji číst nebudu. :-)

Daisy21
03.09.2020

Nesmírně laskavá a humorná záležitost, která potěší nejen milovníky psů, ale hlavně nejen děti. Jako dospělák oceňuji úžasně kreativní a vtipnou práci se slovy. Za mě rozhodně plný počet ;-).

MMacicekk
22.05.2020

Tato krásná knížka vypráví o borderákovi Kubíčkovi, který ze všeho nejvíc miluje své ovečky, nedá dopustit na své zvířecí přátelé a dobrodružství, jež denodenně s nimi zažívá. V neposlední řadě nesmím opomenout ani morkovou kost, která je nade vše!

Nádherné barevné ilustrace Aleny Doubravové vdechly našim zvířecím kamarádům život a úžasně doplňují skvělé příběhy plné humoru s kapkou napětí a chytrým překvapivým závěrem. Kniha obsahuje deset úchvatných pohádek, ve kterých se vám postupně představí zvířecí hrdinové v čele s borderákem Kubíčkem, vlastním jménem Markýz Chopper Alkyran III, slyšící pouze a jen na Kubíčka. Všechna dobrodružství se odehrávají na statku či v jeho blízkém okolí.

Autor má skvělý vypravěčský talent. Jeho příběhy se čtou doslova samy, neboť umí skvěle pracovat se slovy a milovníci bohaté češtiny si zde přijdou na své. Nemám co vytknout ani po obsahové ani po jazykové stránce.

Kniha je sice primárně určená pro děti, ale oblíbí si ji i dospělí, neboť Kubíčka a jeho kamarády si musí oblíbit snad každý. Najdete v ní 10 povídaček, z nichž se mi nejvíc líbila delší pohádka rozdělená na kapitoly s názvem Velká bramborová loupež a nejvíce jsem se zasmála u Bratránka Kryšpína.

LunaL.
23.02.2020

Úžasná kniha nejen pro děti. Odpočine si u ní a zasměje i dospělý člověk. Vtipné a originální povídky jsou doplněné originálními obrázky. Rozhodně skvělý tip na dárek, a to nejen dětem a milovníkům tohoto úžasného plemene!

angelak
13.02.2020

Krásná knížka - máme doma taky Borderku a tak je nám knížka hodně blízká.Určitě si přečteme i druhý díl...

Ereandil
16.08.2019

Dle slov autora je knížka vhodná pro děti a infantilní dospělé, a jak jsem otestovala, je to pravda. Sice nevím, do které kategorie bych se zařadila, ale knížku jsem si užila. Jednak proto, že hlavní hrdina, borderák Kubíček je prostě k sežrání, a pak také proto, že příběhy pro mě byly příjemným výletem na ovčí farmu plnou radosti i dobrodružství. A výlety já ráda, skoro tak, jako Kubíček morkovou kost.

Pokud vám na některých dětských knihách vadí jejich chudá až retardovaná slovní zásoba, pak vězte, že při čtení těchto příběhů zaplesáte. A možná se i dozvíte něco nového. Třeba co je to bahnice.

1