Bordeří povídačky

Nejlepší přítel člověka je pes a nejlepší přítel oveček je bordera. A Kubíček je nejlepší přítel úplně každého, kdo mu dá jitrnici nebo morkovou kost. Vítejte u humorných příběhů pro malé i velké a začtěte se do pohádek plných zvířátek, dobrodružství a trochy toho napětí. Veselý borderák Kubíček vám ukáže, že na celém světě není nic, co by nedokázal. A i když má někdy plné tlapky práce s hejkalem, řešením Velké bramborové loupeže nebo opravou traktoru, pokaždé si najde čas na své kamarády. Některé zlomyslné kočky tvrdí, že tato kniha je jen snůškou vybájených povídaček, ale nevěřte jim. Vše, co se tu dočtete, je pravda pravdoucí. Ťapku na to....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356250/borderi-povidacky-6kr-356250.png 4.930

Bordeří povídačky 1.

Humor, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, vlastním nákladem / vlastným nákladom

Kniha Bordeří povídačky

MMacicekk

Tato krásná knížka vypráví o borderákovi Kubíčkovi, který ze všeho nejvíc miluje své ovečky, nedá dopustit na své zvířecí přátelé a dobrodružství, jež denodenně s nimi zažívá. V neposlední řadě nesmím opomenout ani morkovou kost, která je nade vše!

Nádherné barevné ilustrace Aleny Doubravové vdechly našim zvířecím kamarádům život a úžasně doplňují skvělé příběhy plné humoru s kapkou napětí a chytrým překvapivým závěrem. Kniha obsahuje deset úchvatných pohádek, ve kterých se vám postupně představí zvířecí hrdinové v čele s borderákem Kubíčkem, vlastním jménem Markýz Chopper Alkyran III, slyšící pouze a jen na Kubíčka. Všechna dobrodružství se odehrávají na statku či v jeho blízkém okolí.

Autor má skvělý vypravěčský talent. Jeho příběhy se čtou doslova samy, neboť umí skvěle pracovat se slovy a milovníci bohaté češtiny si zde přijdou na své. Nemám co vytknout ani po obsahové ani po jazykové stránce.

Kniha je sice primárně určená pro děti, ale oblíbí si ji i dospělí, neboť Kubíčka a jeho kamarády si musí oblíbit snad každý. Najdete v ní 10 povídaček, z nichž se mi nejvíc líbila delší pohádka rozdělená na kapitoly s názvem Velká bramborová loupež a nejvíce jsem se zasmála u Bratránka Kryšpína.

LunaL.

Úžasná kniha nejen pro děti. Odpočine si u ní a zasměje i dospělý člověk. Vtipné a originální povídky jsou doplněné originálními obrázky. Rozhodně skvělý tip na dárek, a to nejen dětem a milovníkům tohoto úžasného plemene!

angelak

Krásná knížka - máme doma taky Borderku a tak je nám knížka hodně blízká.Určitě si přečteme i druhý díl...

Ereandil
16.08.2019

Dle slov autora je knížka vhodná pro děti a infantilní dospělé, a jak jsem otestovala, je to pravda. Sice nevím, do které kategorie bych se zařadila, ale knížku jsem si užila. Jednak proto, že hlavní hrdina, borderák Kubíček je prostě k sežrání, a pak také proto, že příběhy pro mě byly příjemným výletem na ovčí farmu plnou radosti i dobrodružství. A výlety já ráda, skoro tak, jako Kubíček morkovou kost.

Pokud vám na některých dětských knihách vadí jejich chudá až retardovaná slovní zásoba, pak vězte, že při čtení těchto příběhů zaplesáte. A možná se i dozvíte něco nového. Třeba co je to bahnice.

MissArattay
17.03.2019

Já tu knihu zkrátka miluju!

KillHurt
21.10.2018

Máme doma fenečku borderky a o tuhle knihu jsme rozhodně nemohli přijít. Úžasně napsané pohádky před spaním, ze kterých by byl krásný večerníček. Nádherné ilustrace příběh dokreslovaly. Těším se na další díly o Kubíčkovi a jeho kamarádech.

efka.saf
17.03.2018

Já se vážně picnu! Nevím, jestli jsem někdy četla tak nádhernou dětskou knížku! Textově je na ní všechno, opravdu všechno dokonalé a já už u druhé pohádky poprvé přemýšlela nad superlativy, které bych do komentáře mohla dát.
Kubíček je nejsympatičtější borderák, kterého jsem zatím poznala. A že už mám z čeho vybírat :-D. V první polovině knihy jsou jednotlivá dobrodružství kratší, pak se příběhy trošku prodlužují, takže vlastně ideální gradace. Všechny postavy jsou nesmírně sympatické, ať už mluvíme o Kubíčkovi, ovčákovi, ovečkách či kočkách. Krom toho jsou ale pohádky protkané neskutečným množstvích vtipných gegů, hlášek, vtípků a postřehů a já měla na každé stránce široký úsměv na rtech. Závěr každé pohádky je nejen plně uspokojivý z hlediska vypravěčského, ale mnohdy i vtipný nebo velmi dojemný. Dovolím si pouze jednu výtku k této skvělé knížce. Ilustrace. Ty jsou totiž také nádherné a dokonale dokreslují atmosféru příběhů, je jich ale trestuhodně málo! Knížka by si zasloužila být protkána tak nádhernými ilustracemi skrz na skrz, proto se přimlouvám, aby jich v další knížce pana autora bylo víc! A že si tohoto talentovaného pána opravdu pohlídám ;-). A mimochodem, knížku si musím koupit a doufám, že ji jednou budu číst se svými dětmi (do té doby to dám ale jako studijní literaturu našemu aussiňákovi :-D).

ATheo
07.03.2018

Bezvadná věc, která je napsaná tak mile, že si ji užije váš předškolák, až mu ji budete číst, a přitom tak vtipně, že se u ní pobaví i rodiče, kteří už mají dost všech těch perníkových chaloupek a červených karkulek.
Těším se na další autorova díla.