Komentáře knihy Andělský strom
Přidat komentář
Nádherný, emotivní a po všech stránkách propracovaný román! Navíc zpracovává téma, které mě velmi zajímá. Autorka dokázala napsat vskutku neuvěřitelné rodinné ságy. Moc se mi líbí její střízlivý styl psaní. Zbytečně se nenimrá v detailech, ale zároveň její romány rozhodně nekloužou po povrchu. Více se nebudu rozepisovat, snad jen, že bezvýhradně souhlasím se svými oblíbenými (85098211, Mandlevest, Szilvia1, Zuzana2599, Intelektuálka).
Inspirace ke čtení, jako už mnohokrát, nalezena na DK. Díky, Mariko :-).
Román je napínavý a plný mnoha událostí. Dobře se čte a podotýkám, není to taková ta záležitost, která končí bezvýhradně šťastně. Kdepak! Jsou v něm popsány mnohé komplikace a tragédie, jak je dokonale vymyslela a na papír (spíš do počítače) umístila autorka.
Jedna věc mi poněkud vadila. Svého času existovalo docela hodně romancí, kde pokaždé musel úřadovat nějaký padouch, obvykle spíš "padouška", která z nejrůznějších důvodů dělala ostatním postavám peklo ze života. Podobná situace se malinko promítá i do Andělského stromu. Postupně zjistíme, proč se tak děje a kde je příčina, ale je zřejmé, že na tomto je víceméně postaven celý román.
Rozhodně to nebylo špatné čtení, doporučím spíše ženám, byť tentokrát pod anotací není uvedeno "Pro ženy".
Miluji Anglii a strašně ráda o této zemi čtu a Lucinda umí tu atmosféru této země velice dobře zužitkovat v jejích skvělých zápletkách. Opravdu krásný příběh.
Lucinda Riley je autorka, na kterou se můžu spolehnout, že mě bude bavit. Jejích Sedm sester postupně hltám a s touhle sérií jsem ji vlastně pro sebe objevila.
Tento příběh Grety a její rodiny se četl dobře, ke konci velmi napínavý, že jsem chtěla hrdinům slovně radit, ale není to pro mě úplně top, nicméně časem si další její příběh půjčím.
Opět krásný román od Lucindy Riley přečetla jsem ho jedním dechem, stejně jako všechny její knihy.... ponoříte se do příběhu a je vám líto, že už skončil.... hledáte další stránky, ale už tam nejsou...
Knížka se mi moc líbila. Velice dobře se četla. Autorka to napsala skutečně mistrovsky, zajímavě. Jsou tu popsané zajímavé lidské osudy, láska, porozumění, přátelství, ale taky nenávist i tragédie. Hlavní ženské postavy Greta, Cheska, Ava. Bylo to místy i smutné, tragické čtení o členech rodiny Marchmontových. Líbil se mi ochranitel rodiny, rytíř David Marchmont, Tafy, který nakonec spojí život s Gretou, s kterou se milovali už mnoho let, ale vzájemně si to nedokázali říct.
Krásný příběh, který je plný lásky, ale zároveň i nenávisti, smutku ,bolesti, zloby, soucitu , napětí a očekávání. Přečteno za dva večery a rozhodně doporučuji.
Nádherná kniha, ostatně jako téměř všechny od této výborné spisovatelky. Osudy Grety a jeji dcery Chesky byly sice zajímavé, ale často také neradostné, smutné i tragické. Kniha se mi ovšem jinak četla moc dobře a mimo to bych chtěla ocenit vypravěčské mistrovství spisovatelky, která už bohužel nic dalšího nenapíše...
(SPOILER)
S čistým svědomím mohu napsat, že také tato autorčina kniha byla skvělá, čtivě napsaná a téměř neodložitelná ;-). Popsány zde jsou osudy hned tří generací žen a začátkem všeho je Greta. Ta totiž otěhotní s mladíkem, který ji opustí, a tak s úlevou přijímá nabídku k sňatku od mnohem staršího muže. Zvlášť, když se záhy ukáže, že čeká dvojčata. Narodí se jí chlapeček a holčička, jenomže její manžel si všímá a plně se věnuje pouze malému Jonnymu, který ovšem ve věku čtyř let umírá. A Gretě nezbývá nic jiného, než s dcerkou Cheskou odejít. V průběhu dalších let se z Chesky stane obdivovaná filmová hvězda - a k tomu se přidává její psychická nemoc, kterou už má od dětství a ne vždy ji má pod kontrolou. To vede k celé řadě nešťastných událostí, k tomu se přidává naivita děvčete, které vyrůstalo pod ochrannými křídly své matky - a Cheska ve velmi mladém věku otěhotní, podobně jako její matka. Otec dítěte se ale opět ztratil ve víru života, navíc vyjde najevo, že je dávno ženatý a má dvě děti. Cheska tomu nejdřív nechce věřit, ale po určité době se mu strašně pomstí...
Už jsem toho napsala opravdu víc než dost, proto na závěr knihu ohodnotím plným počtem a časem se budu těšit na další setkání s autorkou. Naštěstí existují ještě minimálně tři knihy, které se mi doposud nedostaly do rukou - a jedna z nich prozatím nebyla dokonce ani vydána v České republice či na Slovensku ;-).
Jako všechny knihy spisovatelky Lucindy Riley byla i tato s nádherným příběhem o lásce, ale také o nenávisti a zloby krásně napsaná, i když také hodně smutná.
Jako vždy mě čtení knihy od Lucindy naprosto uspokojilo. Má jedinečný styl psaní a obrovskou dávku představivosti. A jak je u ní zvykem, i tentokrát nám servíruje příběh, který je vlastně plný dalších příběhů. Kniha je rozdělena do tří částí, z nichž každá má své hlavní hrdinky – Gretu, Chesku a Avu. Každá z jejich životních cest je jiná, přesto jsou všechny navzájem propojené. Fascinující čtení, které se krásně vrství a drží pohromadě jako mozaika.
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Moc mě knížka bavila. Je to první seznámení s autorkou a velmi ráda si přečtu i jiné její knihy.Děkuji za tak pěkný příběh. Doporučuji.
Nádherný příběh,ale od autorky jsem nečekala nic víc,jenom je smutný,že už nám další příbĕh nenapíše,ale tyhle příběhy nám ji vždy připomenou.
Nádherná kniha o složitých lidských osudech, lásce i nenávisti. Přečteno na jeden zátah a rozhodně doporučuji.
Pekný ženský román. Mala som pocit, že aj tie mužské postavy boli vyobrazené zo ženského pohľadu (buď sukničkár, manipulátor alebo verný a čestný rytier). Ale možno to tak aj je...len ja to vidím inak.
Za mňa určite oddychovka, s fajn zápletkou, očakávaným záverom. Ale napísané pútavo, bavilo ma to.
Děj se odehrával ve střídajících se časových rovinách, postavy byly popsány s velkým emotivním nábojem. I když závěr kandiduje na TOP červená knihovna, v příběhu jsem bohužel horko těžko hledala něco pozitivního, radostného. Nacházela jsem pouze samá neštěstí a deprese. Pravda ovšem je, že příliš ambiciózní matky nejsou pro své děti velkým přínosem. Často naopak. Také proces návratu Gretiny paměti je, podle mého, popsán velmi věrohodně.
Škoda že Lucinda už nic nenapíše :(. Moc pěkný rodinný příběh, trocha romantiky, trocha tragična.
Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:
Vypněte si reklamy na Databázi
Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:
Nebo se staňte členem DK Premium a využijte Databázi naplno - více o DK Premium
Lucinda Riley také napsal(a)
| 2016 | Sedm sester |
| 2015 | Levandulová zahrada |
| 2017 | Sestra bouře |
| 2014 | Půlnoční růže |
| 2012 | Tajemství černé orchideje |
Externí recenze
U této knihy zatím nejsou externí recenze.
Přidejte recenzi

88 %
63 %

Myslela jsem, že jsem přečetla všechny knížky od Lucindy Riley, ale v databázi jsem u čtenářky zahlédla knihu Andělský strom a vypůjčila si ji. Příběh vypráví o třech generacích žen a stárnoucím komikovi Davidovi, který celý život miloval a opatroval jednu ženu Gretu. Andělský strom, pod kterým byl pohřben Jonny, byl svědkem prozření jeho matky Grety a svědkem bludů a hrůzných vidin jeho sestry dvojčete Chesky. Nádherný emotivní román se mi moc líbil.