Vánoční návraty ekniha

Vánoce mají být časem šťastných okamžiků ve společnosti nejbližších, obdobím napravených chyb, splněných přání, znovunalezených pokladů, šťastných návratů… Hrdinky a hrdinové povídek, jejichž sbírku držíte v ruce, si přejí, aby se po jejich boku opět objevila milovaná bytost, kterou ztratili vinou vlastní neopatrnosti, zbrklosti či sobecké touhy zažívat stále „něco nového“… Pohledná čtyřicátnice Vlasta má v povídce Markéty Harasimové Čas zázraků pocit, že nadcházející Vánoce budou nejhoršími svátky jejího života: kvůli neuváženému odchodu od rodiny ztratila věrného manžela i dospívajícího syna a na obzoru se objevuje boj se zákeřnou chorobou. Kdy jindy však může přijít toužebně vyhlížený zázrak, když ne o Vánocích? Samozřejmě se o něj musí zasloužit hlavně ona. Také Josef, hlavní postava autobiografické povídky Josefa Pepsona Snětivého Vánoce pod dekou, si dlouho myslí, že může jen brát – a dávat budou jeho partnerky. Vyhýbá se setkání s malým synem své atraktivní přítelkyně a předstíranou suverenitou se snaží zapomenout na osudovou ženu, kterou před lety ztratil. Ta se o Vánocích nečekaně vrátí do jeho života, ale za dramatických okolností… a jen proto, aby mu vystavila účet za jeho „bezstarostnou jízdu“. Mladičká Elizabeth poslechne v povídce Alexandra Stainfortha Vánoční nevěsta zrádné varování „nejlepší přítelkyně“, a zatratí muže svých snů, markýze Andrewa, kterého si měla brát. Ještěže je tu laskavá a moudrá babička, která na osamělé venkovské sídlo vyláká nejprve svého uraženého vnuka a pak i jeho bývalou snoubenku! Připraví tak oběma mladým lidem ten nejkrásnější vánoční dárek: návrat lásky, která ve skutečnosti nikdy neodešla, jen bylo potřeba jí pomoci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451751/vanocni-navraty-DeI-451751.jpg 3.615
Povídky, Literatura česká
Vydáno (ekniha), Čas

Kniha Vánoční návraty

Damonka12

Moc hezké vánoční povídky, vhodné čtení na dlouhé zimní večery před Vánoci.

bookcase
18.12.2020

Hezké, milé povídky. Nejvíc se mi líbila ta první, byla hodně ze života. Druhá pobavila, třetí přenesla do dávných časů. Pohodové adventní čtení.

Danago
13.12.2020

První povídka mi byla asi nejbližší, lidská.
Druhá mi připadla dost nelogická a konec se mi nelíbil. Škoda. Ani vánoční náladu ve mě nenaladila.
Třetí je romantická, historická a moc krásná.
Obálka knížky je úžasná a dvě povídky ze tří jsou moc fajn. Vánoční atmosféru knížka rozhodně navodí.

nada3314
10.12.2020

Krásně zpracované vánoční povídky tří českých autorů. Každá byla jiná, ale každá originální. Mě nejvíc uchvátila poslední povídka asi tím, že byla z historického prostředí. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala - teď už mi zbývá jen čekat na ty naše letošní Vánoce.

Irsaf
05.12.2020

Vánoční povídková kniha...
První povídka se mi líbila, akorát nevěřím, že by doktor šel k pacientovi domů, aby mu oznámil svou chybu...
Druhá povídka se mi nelíbila a ta třetí to zase spravila :)

Vánoce česká literatura povídky

Autoři knihy