regulax regulax komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Zvláštní, nepředstavitelné, místy jsem měla husinu, podoba 1984, zkusím kouknout na filmové zpracování.

23.04.2024 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Typická harlekýnka. Beru to jako přemostění do Brooklynu a na Manhattan :-)

04.04.2024 2 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

RT je pro mě čtivá, její břitký styl psaní mi vyhovuje, příběh má spád, má humor a je obrazem mužského žití dnešní doby.

04.04.2024 5 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Klasika přečtena díky ČV. Divadelní forma žhavila představivost příběhu. Překvapil mě u WS šťastný konec.

04.04.2024 2 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Fascinující čtení. Tajemný vesmír a nekonečno, to všudypřítomné ticho, ten neskutečný čas. Ve své době nepředstavitelné se hádat s PC a dnes? Kam se podívám, tam velký bratr a chytré zařízení. A jezdit do vesmíru jako s MHD? Sranda. Závěr mě trochu překvapil, ale sci-fi je sci-fi.

27.03.2024 5 z 5

Džunglí kráčí smrt Džunglí kráčí smrt Williams Sassine

Smutný filosoficky laděný příběh o tragických událostech. O to smutnější, že se odehrává na nedalekém místě a v nedávné době!

20.03.2024 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Čtení ze života. Psychopaté jsou všude kolem nás! Skvělé čtení.

18.03.2024 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Přečteno díky ČV. Můj oblíbený žánr to asi nebude. Příliš květnatý děj, rozbory citů a rozumů, měřítko peněz a výhodnost svazků. V mnohem se to podobá dnešní době, kdy se řeší sociální kasty, psychologie jedince a mamon.

12.03.2024 2 z 5

Dívka z Brooklynu Dívka z Brooklynu Guillaume Musso

Přečteno jedním vrzem. Hledá se Claire! Od první kapitoly se hledá Claire. Ani jsem nepostřehla, kdy se našla. Množství postav, dějová chobotnice a nečekané rozuzlení v závěru. Jemná napínavá detektivka.

12.03.2024 5 z 5

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Jsou knihy, které se dají číst opakovaně (Malý princ :-)), pak jsou knihy, které se dají číst v určité věkové hranici a Pusinky k nim patří. Jako náctiletá bych za ni dala všechno...

20.02.2024 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ přesně zapadá do kategorie ČV - kniha, kterou nebudete číst poprvé. Ta kniha se musí číst opakovaně, aby se našla a pochopila ta moudra obsažená v ni!

20.02.2024 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Krása! Hltala jsem každou stránku a oddalovala konec. Na klasiku se to překvapivě parádně čte. Sofistikovaný pohled na spojení ráje s peklem. Povinná četba mě tady minula, díky ČV jsem to dohnala!

13.02.2024 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Dorothy Koomson

I přes smutnou událost, která to všechno začala, se jedná o typicky romantickou harlekýnku s košatým vyprávěním citů a pocitů.

07.02.2024 4 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Nevím, kde jsem ke knize přišla, že by obchodní kejklíři, přečteno automaticky, ani bod v ČV není, o čem to vůbec bylo...asi nic moc...

22.01.2024 1 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

* za bod získaný v ČV, jinak mě cesta či jízda volnomyšlenkářským životem moc nebrala, že by jiná společnost, jiná doba, jiný styl života, jiná výchova.... asi vše dohromady.

22.01.2024 1 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nádherný, i když mrazivý příběh.

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Nevím jestli je autorka královna českých detektivek, ale kniha je čtivá, nenáročná krimi povídka. Neurazí, nenadchne.

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Napínavé, místy nereálné, prostě psycho! Ale četlo se to samo.

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

To, že AM luxusně píše, víme. Ale tohle mělo teda grády! Téma, při kterém se vám chce řvát, napovídat, měnit slova či věty.....ale jen čtete dál a dál jedním dechem a v závěru se málem udusíte.

22.01.2024 5 z 5

Břeh nesplněných snů Břeh nesplněných snů Alexandr Grin (p)

Styl psaní klasiků není vždy lehký ke čtení. Barvitá trilogie fantazie, lásky, nenávisti a dobrodružství.

30.10.2023 3 z 5