Džunglí kráčí smrt

Džunglí kráčí smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100598/bmid_dzungli-kraci-smrt-yAo-100598.jpg 3 6 2

Wirriyamu, což je v románu název vesnice v nejmenované portugalské kolonii, se stává pro autora symbolem krutosti a zároveň bezvýchodnosti poslední fáze portugalského kolonialismu. Vyvraždění jedné malé mozambické obce bylo možná prvním podnětem k napsání knihy, do jejíhož příběhu se však promítají různé zkušenosti národně osvobozeneckého hnutí v několika bývalých portugalských koloniích.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Naše vojsko

Wirriyamu , 1976

regulax
regulax
20.03.2024 3 z 5

Smutný filosoficky laděný příběh o tragických událostech. O to smutnější, že se odehrává na nedalekém místě a v nedávné době!

eraserhead
eraserhead
11.02.2020 5 z 5

"Děkuji, pane prezidente,
jen tři šestáky stojí střeva malé Lizy.
Jsou dlouhá a roztažitelná,
dovnitř můžete uskladnit
vítr a podvýživu
a zbytky ostatních,
až se časy změní, přátelé."
Četl jsem desítky horrorů, viděl jich stovky, ale tohle je pocitově jedna z nejhnusnějších knih, co jsem kdy četl. Nejednou se mi při jejím čtení vybavoval hongkongsko čínský film "Hei tai yang 731 (Men behind the Sun). Mnohý člověk páchá nejednou zlo jen proto, že si myslí, že může. Z citací použitých v knize se mi zvedal kufr - co všechno jsou schopni z huby vypustit vysokoškolsky vzdělaní gentlemani. Nejhorší na tom je, že to není historický relikt, podobné věci slýcháme i dneska. Kniha je prostě nepříjemný hnus, od něhož se ale nedá odtrhnout.
"A když pak znovu sestoupíme na zemi,
já do lidských srdcí a vy do jejich pamětí,
povíme všem zklamaným dětem,
že každé, sebemenší stvoření má svůj život,
své starosti, své bolesti i radosti,
a že štěstí, právě tak jako neštěstí, je věcí volby."

kolonizace guinejská literatura

Autorovy knížky

Williams Sassine
guinejská, 1944 - 1997
1987  57%Džunglí kráčí smrt

Kniha Džunglí kráčí smrt je v