regulax

Příspěvky

HolčičkyHolčičkyM. Váňová

Asociální chování postav, úchylné a zároveň smutné!

07. července


Poslední porotcePoslední porotceJ. Grisham

Zajímavý námět, ale místy to drhlo. Hlavní téma vraždy bylo obohaceno krajinou, politikou Ameriky 70 let a životní etapou mladého novináře.

02. července


Bez slitováníBez slitováníD. Morrell

První Morrell a dobrý! Čtivá harlekýnka okořeněná o "teroristické" prvky.

03. června


Nemocniční oddělení čtyřiNemocniční oddělení čtyřiM. Buschmann

Interrupce ano nebo ne? Společenský, politický a náboženský rozbor problému a jeho dopad. Má žena právo se rozhodnout, nebo je donucena a nebo je právo plodu silnější. Kdo z koho? Riziko přináší obě varianty. Životní příběhy a osudy žen-matek s naturalistickými prvky lékařských zákroků.

16. května


Já hlupákJá hlupákM. Váňová

Ano, její Tereza je nejlepší, i když i další příběhy jsou čtivé, z běžného života, má to děj i napětí, ale jsou psané jednoduchým stylem a příliš popisují a pitvají zbytečnosti. Pak to ztrácí tah a jste nuceni jen honem dojít na konec...

16. května


Sama sebouSama sebouJ. Moyes

Jestli tohle je poslední díl známé trilogie, tak já začínám od konce přečtením tohoto dílu a nevím jestli se pustím do předchozího. Ne, že by to nemělo šťávu, nebylo to čtivé, ale bylo to takové "májové" čtení. Zápletka dobrá, New York super, trpký život boháčů místy připomínal romány Jackie Collins. Nejhorší byla pasáž, když přišla na nevěru Sama a pitvala se v tom. No dalo se, myslím že zfilmování tohoto dílu by možná bylo poutavější než kniha.

01. května


OsmOsmR. Třeštíková

Doufala jsem, že to nebudou druhé Bábovky a nebyly. Je to lepší!! RT se lepší!!! možná bude příště ještě lepší :-) Moderně psaný příběh dnešní doby, dějově propletené postavy, ale čtivý, možná se v něm někdo najde, místy mimo realitu a ten rychlý nečekaný a otevřený konec... že by následovalo Devět?

24. dubna


Věznice parmskáVěznice parmská. Stendhal (pseudonym)

Vše bylo řečeno: Klasika, čili pro dnešního čtenáře těžko uchopitelná. Zdlouhavé pasáže mimo hlavní děj. Neuvěřitelné chování některých postav. Příjemný pohled do vládních intrik. Konec neskutečně rychlý a nepředvídaný. A co všechno spojuje a je v nadhledu celého příběhu - přece láska, ta hýbe světem, jde přes mrtvoly, ta může za všechno i za tento historický román, který je potřeba přelouskat!

14. dubna


MalinkaMalinkaD. Táborská

Tak to byl zahul! Vypadalo to jako příběh populárně vyprávěný několika propojenými postavami. Ale bylo to víc. Mělo to tah, sílu a pořád hnalo dál číst a číst. Příběhem plují a střídají se vlny, kdy na jedné máte chuť litovat Malku a nenávidět Alici, ale pak se to obrací a jsou k nafackování obě a pak držíte palce zas Ině. No síla. Nechybí filosofování a duševno. No a závěr, to nevymyslíš!!! Už se těším na další DT.

20. února


Podpalte Československo! Operace PERUNPodpalte Československo! Operace PERUNJ. Šolc

Špioni a sabotáže během období exilové vlády E. Beneše. Poznatky české válečné historie jsou vítané, ale bohužel psané moc politickým jazykem.

20. února


Sí, vole!Sí, vole!P. Liška

Příjemné čtení, které nastíní vzdálené destinace, ale také charakter jednotlivých autorů. Cestopiso-osobní diář. Těch fotek mohlo být fakt více.

30. ledna


Anglická milenkaAnglická milenkaM. Duras

Smutný příběh nešťastné ženy. Erotično z názvu v tom nehledejte. Je to drsné, k zamyšlení...

26. ledna


ŠelmaŠelmaA. Mayne

Vše už bylo řečeno, takže souhrn z komentářů: čtivá, rychlý spád, napínavá, zajímavý námět s vědeckým rychlokursem, ovšem z vědce se vyklubal úplný děd vševěd! A ten závěr hrůza! Ovšem obal nádherný, hodí se do VÝZVY :-)

18. ledna


Pět jazyků láskyPět jazyků láskyG. Chapman

Patero lásky! První pomoc v nesnázích. Manželský dialog bude zaručeně fungovat, pokud budou oba partneři tomu nakloněni.

13. ledna


PočátekPočátekD. Brown

Čtivý Brown, ale napínavý jako kšandy v tomto díle u mě nebyl. Téma skvělé, začátek Ok, pak to trochu polevilo, no a konec už byl jen konstatující. Ani moc mordů nebo symbolického hledání. Taková dynamická oddechovka s věčnou snahou o rozuzlení našeho bytí, která hrozí blížící katastrofou.

13. ledna


Válka s mlokyVálka s mlokyK. Čapek

Dílo s osmdesátiletou historií, které svým tématem je nadčasové, žije dodnes a bude čít dál aktuálnější...

20.12.2018


Vykupitel dušíVykupitel dušíI. Pačutová

Perfektní! Perfektní volba mé kamarádky, která koupila tuto knihu a já si ji mohla přečíst. Vlastně musela, protože mi do Čtenářské výzvy 2018 chyběl slovenský autor :-) a to jsem nevěděla jak to bude perfektní! Díky perfektnímu nápadu vytvoření této výzvy!

04.12.2018


HanaHanaA. Mornštajnová

Mrazivé téma, fantasticky napsané, jedinečná Mornštajnová prostě jede....!

15.11.2018


Slepá mapaSlepá mapaA. Mornštajnová

Skvělý průvodce politickou a sociální historií u nás a její odraz v generaci jedné rodiny. Nástin života v průběhu od první světové války až k sametové revoluci. Obrovský dějový záběr. Brilantně napsané.

12.11.2018


JezeroJezeroB. Bellová

Brilantní, drsné, sprosté, neuvěřitelné. Těším se na pokračování...

12.11.2018


Tchyně a uzený...Tchyně a uzený...S. Monyová (pseudonym)

Příjemné čtení o nepříjemných věcech. Někdy to bylo až moc přitažené za vlasy, co všechno vymyslela akční tchyně Alžběta... Dokázala sobecky zmanipulovat všechny kolem sebe.

29.10.2018


Kouzlo rodinného stoluKouzlo rodinného stoluM. Kubátová

Klasická rodinná kuchařka, kde za každým receptem stojí příběh s ním spojený, včetně místního nářečí. Příjemné voňavé čtení, kdy máte chuť udělat si sladkou omeletu či mandlové rohlíčky...

29.10.2018


Rybí receptář Miloše ŠtěpničkyRybí receptář Miloše ŠtěpničkyM. Štěpnička

Skvělé praktické rady při přípravě rybích specialit, při nákupu, zpracovávání ryb a spousta rybích receptů. Už se těším až si dám mořského ďasa nebo candáta. Není to jen kuchařka, ale příjemné povídání. Díky Čtenářské výzvě konečně připravím super vánoční rybí polévku!

15.10.2018


Babí létoBabí létoM. Váňová

Poutavé čtení, hrozný námět! Každá povídka nějak ujetá. Možná je to realita, ale číst se o tom nedá. Některé pasáže zbytečně dlouhé. Prostě Váňová z jiného světa!

10.10.2018


Jsem příliš mladá, abych zestárlaJsem příliš mladá, abych zestárlaA. Klenot

BIBLE proti stárnutí! Komplexně popsaný antiaging dnešní ženy. Krásná Alena předává životní rady a nabízí i své produkty. Je mnoho knih s touto tématikou, ale tato mi byla sympatická a už se těším až si dám lapacho či maca tea.

01.10.2018


Černý obeliskČerný obeliskE. M. Remarque

Remarque - sázka na jistotu, nikdy se nebojím sáhnout po něčem od tohoto autora a těším se na další. Někdy je moc deprese, někdy mnoho nemocí, ale je to realita a vždy nechybí humor, vtipné obraty a nápady (viz "vytahovačka" hřebíků).

01.10.2018


Přátelé Zeleného údolíPřátelé Zeleného údolíJ. Müller

NÁDHERA!!! Pohlazení po duši.

31.08.2018


Bylo nás pětBylo nás pětK. Poláček

coppacabana za mne 30. května napsala komentář :-) DĚKUJI!

27.07.2018


Knížka pro Robinsony (a taky pro Pátky)Knížka pro Robinsony (a taky pro Pátky)O. Pavel

Poláček se četl náramně. Pavel a jeho smutně laděné rybí úlovky. No a blázen Hrabal na konec. Ideální kombinace na pustý ostrov :-)

06.07.2018


Reportáž, psaná na oprátceReportáž, psaná na oprátceJ. Fučík

Čtivá kniha, při které běhá mráz po zádech a tečou vám slzy. Obdivuji sílu a odhodlání lidí bojujících za svou ideu. Je to naše historie, opakující se v různých podobách.

06.07.2018


1 2 3 4 5