Ree Ree komentáře u knih

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Popravdě mě na tuto knihu nalákala její obálka. Ilustrace jsou fakt skvělé a věděla jsem, že ji musím mít v knihovně.
Ale i samotná knížka stojí za to. Je to přesně ten typ knihy, který děti přivádí ke čtení. Dva hlavní hrdinové, kteří za každé situace stojí při sobě, šifry, napětí a málo stránek. Byla to taková oddechovka, že jsem ji zhltla za jeden večer a určitě se těším na další díl.

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Tohle bylo přesně to, o čem jsem v předchozích komentářích mluvila - více akce. Byla jsem nadšená... až do posledních několika stránek.
Tento komentář bude obsahovat menší spoilery...
Zatímco předchozí díly byly postaveny především na romanci mezi Rose a Dimitrim, tenhle díl se konečně zaměřil i na nějakou akci. Byla jsem ráda, že Rose na cvičení dostala Christiana, protože jeho postavu mám ráda od prvního dílu a s Rose jim to dohromady svědčí. Rozhodně se mi líbila jejich linka zvlášť v závěrečném boji.
A celá linka s terénním cvičením byla konečně akce a závěrečný boj (nebo oba) byly skvělé.
Trochu zbytečná mi přišla linka s Viktorovým soudem - jeho "odhalení" vztahu Rose a Dimitriho, nabídka královny pro Lissu i královnino varování Rose... Nevím, dle mého to bylo jen výplní knížky. Ale rozhodně mi to nezkazilo celkový dojem z knihy.
Každopádně gratuluji Richelle, protože mi knížka už hodně dlouho nezlomila srdce tak jako konec trojky. Ach, Dimitri... Další díly nejspíš budou boj pro nás oba.

01.02.2018 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Četla jsem plno lépe psaných amatérských povídek.
To, že kniha byla psána v přítomném čase, což mi neskutečně vadilo, pominu, protože to je jen o zvyku. Bohužel to nebyla jediná věc, která mi vadila. Postavy byly mdlé, nezábavné a vlastně mi byly úplně fuk. Kdo se trochu vymykal standardu, byl Theron, který se tak stal mou nejoblíbenější postavou (což bylo popravdě hodně lehké) a i Sir se dal zvládnout. A později také Nessa a její bratři. Osud všech ostatních mi byl celkem ukradený a jestli jsem měla soucítit s rozpolceností Meiry a jejího milostného trojúhelníku, tak se to nestalo. Krom toho Meira na můj vkus až moc celou knihu opakovala ty samé myšlenky. Skoro jako by se Raasch snažila co nejvíce natáhnout děj.
Nebyl tady ani žádný zvrat - to velké zjištění ke konci knihy muselo být všem jasné už někdy od jejích začátků.
Pro mě nezáživná kniha. Další díly určitě nemám v plánu.

21.01.2018 2 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Cinder i Scarlet se mi líbily, ale teprve u Cress jsem se do příběhu tak zahloubala, že jsem musela číst a číst a číst, abych zjistila, co se stalo dál. Nejspíš proto, žečím víc nových postav Meyer představí, tím lepší příběh je. Iko žeru od začátku, Thorneho jsem si oblíbila hned a Jacine taky vypadá jako fajn postava. Ve Winter snad dostane větší prostor, těším se. A když už je řeč o Winter... myslím, že její bláznovství celý příběh ještě osvěží!

09.06.2017 5 z 5

Magie změny Magie změny Ilona Andrews

Skončila tady vůbec nějaká kapitola tak, že jste neměli neuvěřitelné nutkání číst, co se stane dál? Možná jedna, dvě? U dřívějších dílů jsem dokázala dočíst kapitolu a zavřít knihu, abych se věnovala něčemu jinému, ale tady? Jedině když byla písmenka natolik rozmazaná, že už jsem nedokázala číst dál. S tímhle tempem si u posledních dvou dílů budu muset vyhradit celý den volný a zařídit si někoho, kdo mě bude zásobovat jídlem a kávou.
Po minulém díle jsem se trochu bála, že když Kate a Curran opustili Pevnost, hodně z mých oblíbených postav už v knížkách moc nebude. Potěšilo mě, jak to vyřešili.
Jenom nevím, jestli Kateino, Curranovo a mé zdraví následující dva díly vydrží. Mé zvlášť, pokud se následky Kateina zranění projeví až později...

27.05.2017 5 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Kniha, kterou jsem měla šanci číst ještě před jejím vydáním. Zezačátku mi nesedl styl psaní, ale příběh mě zaujal, takže jsem to skousla a četla dál. Teď jsem akorát ráda. Nebylo to nic světoborného, ale je to dílo, které neurazí a méně nároční čtenáři si ho dokonce možná oblíbí. Každopádně jsem zvědavá na další díl :)

23.08.2011 3 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Nebylo to nic, co by mě položilo na lopatky, ale bylo to vtipné, mělo to sympatické hlavní i vedlejší postavy a hlavně to bylo něco, co jsem teď potřebovala. Takže za mě pět hvězd.

22.04.2019 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tento díl mi místy přišel jako dílo Sarah, místy jako povedená fanfiction a místy jako nepovedená fanfiction. Dvůr je moje oblíbená série, ale tohle se Sarah fakt nepovedlo. Možná z toho chtěla udělat "most" mezi starou sérií a novou sérií, ale vzhledem k tomu, že se tam nic moc nestalo (spíše nic než moc), tak celou knihu mohla shrnout v rámci příběhu příští knihy. A po tom, co mi Nesta (jedna z mých nejoblíbenějších postav) lezla celý díl na nervy, jsem byla fakt znechucená.
Nakonec to trošku zachránil úryvek z následující knihy (nevím, jestli je i v české verzi), protože na tenhle příběh jsem čekala už v ACOWAR.

Dávám tři hvězdičky, a to jsem ještě štědrá.

26.10.2018 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Nevím proč, ale Smrtka mi přišla jako úplně jinak psané fantasy, než jsem doteď četla. Bavila mě, ale nebylo to tak, že bych knihu nemohla odložit. Děj se rozjel až někdy od poloviny knihy a posledních asi sto stran mě konečně naprosto pohltilo. Potěšilo mě, že tam bylo pár věcí, kterými mě Neal dokázal překvapit. To se u dnešních fantasy moc nevídá.

07.10.2018 4 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Prastarý meč byl fajn. Vlastně jsem ani nečekala nic jiného, přece jenom to napsal Rick. A ten je v oblasti vtipu a sarkasmu naladěn na stejnou vlnu jako já, takže mi jeho knížky opravdu sedí. Přesto se to nemohlo vyrovnat prvním dvěma sériím. Už jenom proto, že jsem si natolik oblíbila Percyho a Annabeth, že mi tady prostě chyběli. A to jsem si oblíbila většinu postav, které se objevily - ať už šlo o správňáckou valkýru Sam, o nesourodou dvojku jak z Pána prstenů Blitze a Heartha nebo Magnusovy kamarády z 19. patra.
Asi nejvíc mi překáželo samo božstvo. Zatímco řečtí (a trochu i římští) bohové mě zajímali už od dětství, ti severští mi úplně nesedli (a, sakra, nemůžu si je představit jinak než jako Hemswortha, Hiddlestona a Hopkinse!). Doufám, že mě v druhém díle zaujmou více. A pokud ne, tak věřím, že to zachrání Jack, protože ten je skvělý, a pak by se taky mohl vrátit Thor s Otisem. Protože Otis...!!!

Vzhledem k tomu, že mě první část moc nebavila a druhá nebyla až tak skvělá, aby to zachránila, dala bych knize něco málo přes tři a půl hvězdy...

16.06.2018 4 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Skvělé ukončení série!!! Rozhodně mě potěšily pohledy Reyny a hlavně Nica a jejich přátelství, ač překvapivé, mi nepřišlo vůbec nucené. Jen mě trochu mrzelo, že jsme se nedočkali pohledů Percyho, abych si ještě chvilku užila jeho vnitřní sarkasmus.
Naprosto mě však odzbrojily scény s Willem Solacem. Skoro se tam neobjevil a přesto mi stačila jedna věta, abych ho začala milovat. Chudák Nico... Ještě si užije :)

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Konečně jsem dostala trochu Nica!!! Žeru ho od první chvíle, kdy se objevil, ale je ho tam nesnesitelně málo.
Neuměla jsem si představit, jaké bude cestování Percyho a Annabeth Tartarem, ale rozhodně jsem si to nepředstavovala tak, jak to Rick popsal.
Párkrát jsem slyšela, že jsou Bohové Olympu lepší než Percy Jackson a po tomto dílu jsem musela uznat, že je to pravda.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Na knížku jsem se opravdu těšila, protože jsem na ni slyšela jenom chválu. Samotné čtení už ale tak rychle nešlo. Začátek byl tak zdlouhavý a neustálé přeskakování, kdy začala scéna a po dvou větách se Larsson zabral do minulosti, která trvala třeba dvě strany, aby se pak vrátil k počáteční scéně mi vadily natolik, že jsem někdy knížku vzala do ruky, přečetla dvě strany a zase ji odložila.
Opravdu bavit mě kniha začala až někdy od 200. strany a někdy od 300., kdy na povrch začaly vyplývat souvislosti s Harrietiným deníkem a jinými dívkami jsem zadržovala dech a hltala jsem příběh plnými doušky.

28.12.2017 4 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Musím říct, že po dlouhé době mě zase Deaverova kniha bavila. Nebylo to tak překombinováno jako většina jeho knih a rozhodně potěšil cameem Rhymese a Sachsové.

14.06.2017 4 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Očekávala jsem od tohohle dílu to samé, co od těch předešlých. Kate mě od nějakého třetího dílu neskutečně baví, takže jsem do toho šla s tím pocitem, že tahle knížka bude stejná jako všechny ostatní. Byla a nebyla zároveň. Už když jsem zjistila, že Kate a Curran pojedou na výpravu do Evropy, došlo mi, že mě tenhle díl bude neskutečně bavit. Už jenom proto, že miluju jejich zamilované dialogy. Ach, jak moc jsem se v tomhle spletla. Věděla jsem, že Curran má pro své chování důvod, v tomhle jsem byla za jedno s Derekem, ale měla jsem chuť mu tak neskutečně nakopat zadek... Na druhou stranu se krásně projevilo, jak doopravdy Kate zapadla do Smečky. Derek ji zbožňuje od prvního dílu, to všichni víme, ale Barabáš, který Currana málem napadl; George, která mu nadávala, i její otec, který Kate jako alfu nikdy moc nebral, mi neskutečně zlepšili náladu.
Když ale pominu ty části, kdy jsem cítila stejné naštvání jako Kate a zároveň mi to lámalo srdce stejně jako jí, jsem tenhle díl milovala. Keira mě dostala hned prvním pozdravem směrovaným Eduardovi, který pak ze strachu shodil bednu do vody, George byla skvělá a Desandra bude určitě skvělý přírůstek do smečky. A dokonce jsem si zvládla oblíbit Tetu Bé... k mé smůle. Jenom Andrey a Rafaela mohlo být více.
Celkově se mi tenhle díl líbil asi nejvíc a jsem zvědavá, jak velkou roli bude v bitvě Kate a Rolanda ještě hrát Hugh...

23.04.2017 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Vždycky hrdě prohlašuju, že čtu Deavera. I teď jsem to prohlašovala, ale myslím, že už jsem nebyla tak pyšná. Po kouscí, jako je Sběratel kostí, Tanečník nebo Ďáblova slza, jsem neočekávala, že by mě kniha mohla zklamat. Dobře, nezklamala mě úplně, začátek byl příjemně akční a člověk si to užíval. Jenže potom přišla druhá část a v ní tolik zvratů, že toho bylo až moc. Útěk s chlapcem? Fajn. Smrt jednoho policisty? Fajn. Tři chlápci, kteří je chtějí zabít? Dobře, beru. Ale potom už toho bylo snad příliš. Další mrtví policajti a k tomu hromada zkorumpovaných, včetně dalších mrtvých policajtů? Amélie, kterou nezavřou jenom proto, že byl zabila zkorumpovaného policajta? A do toho všeho ještě Lydia, která vlastně nebyla ani tak obětí jako návnadou... Knížka dobrá, ale konec by vystačil alespoň na dvě.

16.09.2011 3 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Říkala jsem si, jak Rick zvládne napsat knížku z pohledu boha. Ještě takhle sebestředného boha (a to už je u řeckých bohů co říct!), ale Rickovi se to povedlo a já se prosmála celou první polovinu knihy. Apollónovo naprosté zděšení z toho, že on, BŮH SLUNCE, není pro polobohy naprostým středem vesmíru, bylo úžasné. Jeho pohled byl všechno, co jsem od téhle knihy očekávala.
I Meg a jejího Broskvíka jsem si ihned oblíbila. Rozhodně jsou ti tři skvělá parta.

Hodně mě potěšilo cameo Percyho (a jeho zničené "Proč?" :D ) a taky scény Willa a Nica, kteří jsou spolu úžasní.
Dávám čtyři hvězdy. Hlavně proto, že očekávám hodně od dalších dílů a chci si pět hvězd schovat pro ně.

16.06.2018 4 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Byla jsem upozorněna, že Sukuba není tak dobrá jako Vampýrská akademie nebo Pokrevní pouta, ale i přesto jsem byla zklamaná.
Začátek knihy se táhnul, kromě trápení hlavní hrdinky ohledně toho, že nemůže s nikým být kvůli tomu, kdo je, jsem se trápila i já, protože mě nic netáhlo číst dál. Děj nic moc, akce žádná a žádný znatelný zvrat na konci také nebyl.
Ale největším kamenem úrazu byly postavy. Zatímco v předchozích sériích jsem milovala snad všechny postavy, od těch hlavních až po ty, které se tam objevily krátce, tady jsem si neoblíbila ani hlavní hrdinku, ani její potencionální partnery nebo třeba kamarády. Vlastně jediné postavy, na které jsem se těšila, byli Jerome s Carterem. A ti tam bohužel byli tak ukrutně málo, že nedokázali spasit vůbec nic.
Do dalších dílů se pustím jen proto, že už je mám doma, ale v tuhle chvíli mě vlastně ani moc nezajímá, jak to dopadne...

10.06.2018 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Jasně, není to jako Cinder, ale... nějak mě to zaujalo více. U obou knížek mi trvalo delší dobu, než jsem se začetla. A u obou knížek jsem jejími zvraty nebyla překvapená. Ale zatímco u Cinder jsem si oblíbila v prvním díle jen asi dvě tři postavy, tady snad nebyla postava, která by se mi nezalíbila.
Zorientovat se v historii postav, zvlášť když má každá jiný pohled na to, co se stalo, může chvilku trvat, ale přišlo mi to jako ta nejreálnější věc v knize.
Na další díl se těším. Škoda, že v Americe vychází až v listopadu.

10.05.2018 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

První polovina knihy byla tak na tři hvězdičky. Ta druhá na čtyři, možná čtyři a čtvrt.
Cestování Aliny a Mala mě nijak moc nenadchlo a na Temnyje jsem byla stále naštvaná, že se z něj nakonec stal záporák celé série. Nejspíš by tím kniha skončila na třech hvězdičkách (už jenom proto, že Temnyj byl nejzajímavější postava a moc se tam neobjevil), jenže to by nám Bardugo nesměla představit Nikolaje. Už když jako korzár Sturmhond málem nakopal zadek Temnyjovi i jeho lidem, jsem si ho zamilovala. A potom prohodil prvních pár vět a byla jsem naprosto chycena!
Co mě zklamalo, byl Mal... V prvním díle jsem ho měla celkem ráda, tady... Chovali se s Alinou oba jako blbci a nakonec mě to donutilo fandit Nikolajovi. Jeho přítomnost rozhodně knihu oživila.

10.04.2018 4 z 5