Ree - Příspěvky

NávrhNávrhE. Kennedy

Většinou potřebuju mít v knize akci. I proto, když se rozhodnu číst romantiku, čtu převážně nějaké mafiány. Ale tohle mě neskutečně bavilo od začátku do konce. Garretta bych ve skutečném světě asi zabila, ale tady jsem ho milovala. A Hannah nebyla žádná ufňukaná na-nervy-jdoucí hrdinka. Rozhodně se k téhle sérii vrátím. Nejspíš dříve než později.

Až do dnaAž do dnaC. Neill

To, že mě tahle série baví poměrně od začátku, neznamená, že je kvalitní. Zatím se to dalo přežít, ale tenhle díl mě opravdu dusil.
Odstraněním Ethana se změnily pozice lidí v domě, tím pádem Merit neměla tolik scén s postavami, které jsem si oblíbila. Místo toho trávila většinu času s Jonahem, který mi je spíše ukradený, než cokoliv jiného. Do toho mi za tenhle díl stihla zprotivit Catchera a Mallory, kteří byli předchozí díly skvělými postavami, a vlastně jediné, co mě na tomhle díle potěšilo, bylo více Malika. Scéna s Morganem byla dle mého naprosto zbytečná, skoro jako by tam spisovatelce chyběl, tak ho tam šoupla, přestože ta scéna nedávala smysl, a z Morgana udělala ještě většího blbce... A vůbec, proč všichni protestují před domem Cadoganů, proč se všichni zajímají o upíry z Cadoganu, ale další dva Domy jsou naprosto v pohodě a nemají s ničím takovým problém?

SPOILER:
Už od konce minulého dílu jsem byla přesvědčena, že se Ethan vrátí a popravdě to dávalo větší smysl, než jsem na začátku dílu předpokládala (a vážně, jak moc jsou všechny ty "inteligentní" bytosti doopravdy chytré, když nikoho nenapadlo, že se silná čarodějka učí na zkoušky zrovna v době, kdy město umírá?), ale ani tak nejsem fanda "zmrtvýchvstání". Krom toho mi připadá, jako by spisovatelka Ethana zabila jenom proto, aby mohla udělat tři věci: 1) z Mallory záporáka; 2) Meritino přidání k Rudé gardě; 3) další milostný trojúhelník, tentokrát s Jonahem. První dvě věci se daly provést i jinak a nemusela u toho Ethana nesmyslně zabít a ještě víc nesmyslně oživit. Třetí věci se mohla naprosto vyvarovat, protože milostné trojúhelníky jsou opravdu už únavné. Ale já vím, já vím, Merit je prostě tak skvělá, že ji chce skoro každý chlap, který ji potká...

Tři hvězdy proto, že mě alespoň půlka knihy bavila, možná i proto, že jsem zrovna v maratonu Upírů z Chicaga, takže si emoce úplně nestihly sednout...

Znamení moruZnamení moruK. Sands

První díl mě velmi bavil a přečetla jsem ho na jeden zátah. Druhý díl jsem měla problém dočíst. Začátek se vlekl, a i když se to asi po sto stránkách zlepšilo, doopravdy mě bavilo jen posledních asi 40 stran. Za mě docela zklamání. Doufám, že trojka bude lepší.

15.12.2018

Dvůr mrazu a hvězdDvůr mrazu a hvězdS. J. Maas

Tento díl mi místy přišel jako dílo Sarah, místy jako povedená fanfiction a místy jako nepovedená fanfiction. Dvůr je moje oblíbená série, ale tohle se Sarah fakt nepovedlo. Možná z toho chtěla udělat "most" mezi starou sérií a novou sérií, ale vzhledem k tomu, že se tam nic moc nestalo (spíše nic než moc), tak celou knihu mohla shrnout v rámci příběhu příští knihy. A po tom, co mi Nesta (jedna z mých nejoblíbenějších postav) lezla celý díl na nervy, jsem byla fakt znechucená.
Nakonec to trošku zachránil úryvek z následující knihy (nevím, jestli je i v české verzi), protože na tenhle příběh jsem čekala už v ACOWAR.

Dávám tři hvězdičky, a to jsem ještě štědrá.

26.10.2018

Loď mrtvýchLoď mrtvýchR. Riordan

Od Magnuse jsem žádnou akci nikdy neočekávala, ale tenhle díl mě docela zklamal. Celou dobu jsem se musela nutit do čtení, lepší byl až konec. Konečná "bitva" mě úplně nezklamala, protože Magnus není bojovník, na které jsem zvyklá z Percyho sérií, takže mi k němu konec seděl.
Nejlepšími postavami mi ale tentokrát přišli Mallory a Nedorost. A pak pár bezejmenných obrů z konečné bitvy :)

11.10.2018

SmrtkaSmrtkaN. Shusterman

Nevím proč, ale Smrtka mi přišla jako úplně jinak psané fantasy, než jsem doteď četla. Bavila mě, ale nebylo to tak, že bych knihu nemohla odložit. Děj se rozjel až někdy od poloviny knihy a posledních asi sto stran mě konečně naprosto pohltilo. Potěšilo mě, že tam bylo pár věcí, kterými mě Neal dokázal překvapit. To se u dnešních fantasy moc nevídá.

07.10.2018

FajaFajaP. Stehlíková

Faja si udržel laťku, kterou spisovatelka nasadila už Naslouchačem, a dovolím si tvrdit, že ji dokonce přeskočila. Přestože pro mě měl i tento díl pomalý rozjezd (dávám přednost i nějaké akci, než jen hromaděním informací), po pár stránkách jsem se své vytoužené akce dočkala a vlastně neskončila až do posledních stránek.
Ilan mi kupodivu neleze na nervy, což mě k jejím občasným výlevům samotnou překvapuje, ale možná je to tím, že je její postava uvěřitelnější.
Co se týče pětadvacítky, tak bych snad vydržela číst celou knihu jenom o jejich cestování a špičkování. Přestože známe jen málo z nich, jsou báječní. A jsem ráda, že jsou nám servírování postupně. Alespoň se v nich tolik neztrácím.
Teď se jen modlit, aby další díl nebyl dlouho bez nich...

23.09.2018

Utajené orákulumUtajené orákulumR. Riordan

Říkala jsem si, jak Rick zvládne napsat knížku z pohledu boha. Ještě takhle sebestředného boha (a to už je u řeckých bohů co říct!), ale Rickovi se to povedlo a já se prosmála celou první polovinu knihy. Apollónovo naprosté zděšení z toho, že on, BŮH SLUNCE, není pro polobohy naprostým středem vesmíru, bylo úžasné. Jeho pohled byl všechno, co jsem od téhle knihy očekávala.
I Meg a jejího Broskvíka jsem si ihned oblíbila. Rozhodně jsou ti tři skvělá parta.

Hodně mě potěšilo cameo Percyho (a jeho zničené "Proč?" :D ) a taky scény Willa a Nica, kteří jsou spolu úžasní.
Dávám čtyři hvězdy. Hlavně proto, že očekávám hodně od dalších dílů a chci si pět hvězd schovat pro ně.

16.06.2018

Prastarý mečPrastarý mečR. Riordan

Prastarý meč byl fajn. Vlastně jsem ani nečekala nic jiného, přece jenom to napsal Rick. A ten je v oblasti vtipu a sarkasmu naladěn na stejnou vlnu jako já, takže mi jeho knížky opravdu sedí. Přesto se to nemohlo vyrovnat prvním dvěma sériím. Už jenom proto, že jsem si natolik oblíbila Percyho a Annabeth, že mi tady prostě chyběli. A to jsem si oblíbila většinu postav, které se objevily - ať už šlo o správňáckou valkýru Sam, o nesourodou dvojku jak z Pána prstenů Blitze a Heartha nebo Magnusovy kamarády z 19. patra.
Asi nejvíc mi překáželo samo božstvo. Zatímco řečtí (a trochu i římští) bohové mě zajímali už od dětství, ti severští mi úplně nesedli (a, sakra, nemůžu si je představit jinak než jako Hemswortha, Hiddlestona a Hopkinse!). Doufám, že mě v druhém díle zaujmou více. A pokud ne, tak věřím, že to zachrání Jack, protože ten je skvělý, a pak by se taky mohl vrátit Thor s Otisem. Protože Otis...!!!

Vzhledem k tomu, že mě první část moc nebavila a druhá nebyla až tak skvělá, aby to zachránila, dala bych knize něco málo přes tři a půl hvězdy...

16.06.2018

TrápeníTrápeníR. Mead

Byla jsem upozorněna, že Sukuba není tak dobrá jako Vampýrská akademie nebo Pokrevní pouta, ale i přesto jsem byla zklamaná.
Začátek knihy se táhnul, kromě trápení hlavní hrdinky ohledně toho, že nemůže s nikým být kvůli tomu, kdo je, jsem se trápila i já, protože mě nic netáhlo číst dál. Děj nic moc, akce žádná a žádný znatelný zvrat na konci také nebyl.
Ale největším kamenem úrazu byly postavy. Zatímco v předchozích sériích jsem milovala snad všechny postavy, od těch hlavních až po ty, které se tam objevily krátce, tady jsem si neoblíbila ani hlavní hrdinku, ani její potencionální partnery nebo třeba kamarády. Vlastně jediné postavy, na které jsem se těšila, byli Jerome s Carterem. A ti tam bohužel byli tak ukrutně málo, že nedokázali spasit vůbec nic.
Do dalších dílů se pustím jen proto, že už je mám doma, ale v tuhle chvíli mě vlastně ani moc nezajímá, jak to dopadne...

10.06.2018

Krutá krásaKrutá krásaR. Hodge

Kráska a Zvíře je moje oblíbená pohádka, takže jsem si říkala, proč nezkusit i tohle. Přečetla jsem tři kapitoly, než jsem začala přeskakovat celé stránky. Prakticky jsem četla jen přímé řeči, protože mě prostě zajímalo, jak příběh skončí.
Samotný nápad se mi líbil. Na retelling byl originální. Ovšem způsob, jakým byla kniha napsaná, mě rozhodně neuchvátil, a bylo to jako špatně psaná fanfiction. O postavách se nebudu ani zmiňovat - protivné mi přišly naprosto všechny a nějaká chemie mezi hlavními postavami? Naprosto žádná (i když to může být tím, že jsem přeskakovala).
Nechápu, jak to může být první díl série, leda by druhým dílem měl být retelling jiné pohádky, protože tady opravdu není čím pokračovat. A já si další díl rozhodně nepořídím.

12.05.2018

RenegátiRenegátiM. Meyer

Jasně, není to jako Cinder, ale... nějak mě to zaujalo více. U obou knížek mi trvalo delší dobu, než jsem se začetla. A u obou knížek jsem jejími zvraty nebyla překvapená. Ale zatímco u Cinder jsem si oblíbila v prvním díle jen asi dvě tři postavy, tady snad nebyla postava, která by se mi nezalíbila.
Zorientovat se v historii postav, zvlášť když má každá jiný pohled na to, co se stalo, může chvilku trvat, ale přišlo mi to jako ta nejreálnější věc v knize.
Na další díl se těším. Škoda, že v Americe vychází až v listopadu.

10.05.2018

Prohnilé městoProhnilé městoL. Bardugo

Možná budu trochu spoilerovat...

Jsem ráda, že jsem podlehla Šesti vranám až těsně před vydáním Prohnilého města, protože i ten jeden týden byl nesnesitelně dlouhý. První díl byl skvělý, tenhle... ještě o něco lepší. Nějak nemůžu uvěřit, že to napsala stejná spisovatelka, která napsala Grišu, protože tohle je prostě na úplně jiné úrovni.

Bavila mě už krádež v Ledovém paláci, ale tentokrát všechny lsti, krádeže a falše byly v jejich vlastním městě. Ve městě, které všichni znají jako své boty (no dobře, možná až na Matthiase), a možná právě proto se to zvrtlo ještě více než první díl.

Dynamika mezi hlavními postavami byla skvělá, konečně se více projevil i Wylan a s Jesperem jsou skvělá dvojka. Jsem ráda, že alespoň někdo dostal svůj happy end.

Celkově se mi konec líbil, i když nedopadl úplně tak, jak jsem si přála (Jsem děsná! U Griši si stěžuju, že byl epilog přeslazený, tady zase že nebyl konec úplně šťastný). Hodně mě mrzí konec pro Ninu a Matthiase. O něco lépe beru konec pro Kaze a Inej, tady mi nejspíš nejvíce vadí ten poměrně otevřený konec.

Na konec jen dodám, že potěšilo cameo Zoji, Ženi a hlavně Nikolaje. A že knížka rozhodně stojí za ty peníze.

PS: Fragment se zlepšil a přestože nebyla kniha úplně bez chyb, rozhodně se jich tam objevilo podstatně méně než ve Vranách.

03.05.2018

Šest vranŠest vranL. Bardugo

Věděla jsem, že Šest vran je o hodně lepší než Griša, ale i tak mě překvapilo o kolik. Začátek byl takový pomalý rozjezd a říkala jsem si, že je příběh sice dobrý, ale ne až tak skvělý. A pak byl čas zavřít knížku a já se musela hodně přemlouvat, abych to udělala.
Naprosto miluju Kaze. Jak jinak... Ale jeho temná osobnost, jeho kouzla, jeho nápady... Samozřejmě kdyby to byl skutečný člověk, kterého bych znala, nejspíš bych měla chuť jej zabít. Ale takhle - pěkně v knížce - si jej opravdu vychutnávám. Ale nejen Kaz. Všechny postavy mě něčím oslovily. A to se třeba u Griši nestalo.
Po bitce v docích kniha nabrala ještě větší spád a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jen mě trochu děsí, že přežili všichni, protože Leigh nevěřím, že přežijí všichni i Prokleté město a zamilovala jsem si postavy natolik, že by mě naštvala smrt jakékoliv postavy.
Hodnotím pěti hvězdičkami a rozhodně doporučuju :)

17.04.2018

Zkáza a nadějeZkáza a nadějeL. Bardugo

V komentáři se objeví pár spoilerů.

Po dočtení téhle série se cítím nezvykle... prázdná. A rozhodně se bojím začít číst Šest vran, protože tady Bardugo zabila 90 % postav a s tím se nějak nemůžu smířit, když většinu jsem si zamilovala.
Začátek s "Asparágusem" mě neskutečně ničil a popravdě mě kniha opět začala bavit až se skvělým nástupem Nikolaje na scénu. A naprosto skvělé rozhovory s Baghrou!!! Jenže potom z příběhu zase zmizel a kvalita knihy o něco klesla. A to i přes úžasnou Zoju, která byla jediná, kdo děj nějak oživoval.
Nejsem si úplně jistá, jaké pocity ve mně kniha zanechala... Na jednu stranu jsem měla chuť mlátit hlavou o stůl, když někdo zmínil umocňovač, Alinin chtíč být mocnější nebo Ohniváka, na tu druhou jsem si užívala příběh Baghry, přítomnost Nikolaje a Zoji, dokonce se mi opět začal trochu zamlouvat Mal. A pak tady byl Temnyj! Říkala jsem si, že ho musím nesnášet. A po Baghře se tak i stalo, ale potom se zase objevil na scéně a byla jsem stejně v háji.
Co tady musím vyšvihnout, tak to je právě Temnyjova smrt. Jsem ráda, že ho Alina nezabila úplně bez emocí, že jeho tělo nenechala jen tak napospas, že mu splnila přání, aby neměl žádný hrob... Prakticky vzato chtěli oba to samé - zachránit Ravku. Jen Temnyj to vzal za špatný konec, a když jsem tak pozorovala, jak se Alina díky své moci stává temnější a temnější, ani mě vlastně nakonec nepřekvapovalo, že se z něj stalo to, co se z něj stalo.

10.04.2018

Bouře a vzdorBouře a vzdorL. Bardugo

První polovina knihy byla tak na tři hvězdičky. Ta druhá na čtyři, možná čtyři a čtvrt.
Cestování Aliny a Mala mě nijak moc nenadchlo a na Temnyje jsem byla stále naštvaná, že se z něj nakonec stal záporák celé série. Nejspíš by tím kniha skončila na třech hvězdičkách (už jenom proto, že Temnyj byl nejzajímavější postava a moc se tam neobjevil), jenže to by nám Bardugo nesměla představit Nikolaje. Už když jako korzár Sturmhond málem nakopal zadek Temnyjovi i jeho lidem, jsem si ho zamilovala. A potom prohodil prvních pár vět a byla jsem naprosto chycena!
Co mě zklamalo, byl Mal... V prvním díle jsem ho měla celkem ráda, tady... Chovali se s Alinou oba jako blbci a nakonec mě to donutilo fandit Nikolajovi. Jeho přítomnost rozhodně knihu oživila.

10.04.2018

Dvůr křídel a zmaruDvůr křídel a zmaruS. J. Maas

Kdo mě zná, ví, že knížky Sarah jsou pro mě srdcovky. Zvlášť celá série Dvorů. Tenhle díl nebyl výjimkou, i když s odstupem času musím říct, že bylo pár věcí, které mi úplně neseděly. A to hlavně její vyprávění "příběhu" Cassiana a Nesty (zvlášť v závěrečné bitvě, kde to bylo až poměrně... násilně vepsáno a úplně to nedávalo smysl) a pak samotná bitva. Nejspíš to bylo prostě tím, že všechno bylo z pohledu Feyre, která se bitvy prakticky neúčastnila, ale v téhle akci mi holt chyběla ta... akce.
Co jsem si ale užívala, bylo setkání vladařů. Tamlin se sice choval jako malé dítě (a potěšilo mě, že se úplně nevykoupil za všechno, co udělal, jen nebyl až takový hajzl, jakým být mohl), ale zvlášť Helion potěšil. A věřím, že zvlášť s ním se ještě setkáme.

Z čeho jsem byla naprosto zklamaná, je český překlad/korektura. Překlad mi nejspíš vadil tím, že jsem knihu četla již v originále a některé věty mi v českém překladu prostě neseděly, přestože kdyby byly přeloženy doslova, dávají větší smysl. A co se týče korektury... škoda mluvit. Bohužel tohle není jen záležitostí CooBoo, ale jak to na začátku vypadalo nadějně, tak potom to šlo pěkně do kopru - vynechaná slova, překlepy, ale co mě dostalo nejvíce, tak se snad čtyřikrát stalo, že nesedělo jméno osob. Takhle mě to prostě donutí kupovat knihy v originále...

03.04.2018

Světlo a stínySvětlo a stínyL. Bardugo

Snažím se po dočtení nechat pár dní, než napíšu komentář, ale vzhledem k tomu, že jsem Grišu dneska slupla jako malinu ve mně stále vře trochu vzteku.
Svět, který tady Leigh vytvořila je skvělý. Samozřejmě se v různých obměnách nachází v hodně knihách, ale i tak se mi líbil.
Alina mě nenudila, což se mi bohužel u hlavních hrdinek občas stává, a hned jsem si oblíbila taky Mala. A Alexeje. A Žeňu. A Temnyje. A zrovna poslední zmíněný mi přišel jako nejzajímavější postava celého příběhu. Všechna ta temnota a moc a přesto si udržoval jakousi lidskost. A co s ním Leigh udělala?! Byla jsem tak zklamaná, že jsem na pár dlouhých minut musela knihu zavřít, abych se uklidnila. A nejspíš to budu vydychávat ještě po skončení série.
Samotná kniha se čte velmi dobře, děj hladce plyne, a i když se zdá, že se tam skoro nic neděje, nějak mi to nepřišlo.
Ještěže mám po ruce další díl a trojka brzo vyjde!

18.03.2018

Krev polobohůKrev polobohůR. Riordan

Skvělé ukončení série!!! Rozhodně mě potěšily pohledy Reyny a hlavně Nica a jejich přátelství, ač překvapivé, mi nepřišlo vůbec nucené. Jen mě trochu mrzelo, že jsme se nedočkali pohledů Percyho, abych si ještě chvilku užila jeho vnitřní sarkasmus.
Naprosto mě však odzbrojily scény s Willem Solacem. Skoro se tam neobjevil a přesto mi stačila jedna věta, abych ho začala milovat. Chudák Nico... Ještě si užije :)

Hádův chrámHádův chrámR. Riordan

Konečně jsem dostala trochu Nica!!! Žeru ho od první chvíle, kdy se objevil, ale je ho tam nesnesitelně málo.
Neuměla jsem si představit, jaké bude cestování Percyho a Annabeth Tartarem, ale rozhodně jsem si to nepředstavovala tak, jak to Rick popsal.
Párkrát jsem slyšela, že jsou Bohové Olympu lepší než Percy Jackson a po tomto dílu jsem musela uznat, že je to pravda.

Znamení AthényZnamení AthényR. Riordan

Když jsem zjistila, z kolika pohledů Znamení Athény bude, lehce mě to vyděsilo, ale Rick si s tím poradil.
Líbilo se mi, že se příběh konečně přestal odehrávat v Americe a mohli jsme si užít Řím. U žádné postavy se nestalo, že by mi vyloženě vadila, i když Hazel a Franka vyloženě nežeru. Ale třeba takový Octavian a hlavně to, jak ho Percy i Jason stírali... To bylo skvělé!
No a doslovný cliffhanger na konci mě u Ricka ani moc nepřekvapil, i když jsem měla chuť mu omlátit nějakou knížku o hlavu. A to jsem se mohla ihned pustit do dalšího dílu!

Alchymistova šifraAlchymistova šifraK. Sands

Popravdě mě na tuto knihu nalákala její obálka. Ilustrace jsou fakt skvělé a věděla jsem, že ji musím mít v knihovně.
Ale i samotná knížka stojí za to. Je to přesně ten typ knihy, který děti přivádí ke čtení. Dva hlavní hrdinové, kteří za každé situace stojí při sobě, šifry, napětí a málo stránek. Byla to taková oddechovka, že jsem ji zhltla za jeden večer a určitě se těším na další díl.

Neptunův synNeptunův synR. Riordan

Dávám čtyři hvězdy, i když mi Proroctví sedlo více. Možná mi sedí více řecký tábor než římský, ale potěšila alespoň krátká přítomnost Nica, Percyho sarkasmus a v druhé části už jsem si zvykla i na Hazel a Franka. Zatím však nejslabší díl z celého Percyho Jacksona, ale to pořád u Ricka znamená hodně dobrá knížka :)

08.03.2018

Pokrevní poutaPokrevní poutaR. Mead

Když jsem četla Vampýrskou akademii, stěžovala jsem si, že se tam nic moc nedělo a akce byla až na konci. A to jsem Rose i Dimitrije milovala od začátku knihy. Pokrevní pouta mi v tomhle sedla lépe. Možná to bylo tím, že tady jsem opravdu neočekávala nakopávání zadků, vzhledem k tomu, že na to Sydney ani Adrian nejsou.
Kniha mě překvapila a oblíbila jsem si většinu postav - Sydney, Adriana, Eddieho i Jill jsem měla ráda už VA, ale k nim se přidali ještě Trey a profesorka T. Richelle prostě umí psát skvělé postavy.

14.02.2018

Krvavý slibKrvavý slibR. Mead

A jsme zpátky na třech hvězdičkách.
Očividně prostě od knížek očekávám něco, co mi Richelle není schopna/ochotna dopřát - akci, která by prostupovala postupně celým dílem, ne jen koncem.
Chápu, že tenhle díl musela udělat úplně jinak, ale mně to prostě nesedlo. Nějak mě nedostala ani dějová linka s Dimitrijem a nebylo to proto, že už to není TEN Dimitrij, kterého jsem měla ráda.
Krvavý slib však nabídl hned tři zajímavé nové postavy - Jeva (před kterou nás Dimitrij varoval a která je fakt skvělá), Sydney (na kterou se v příštích dílech moc těším) a Abe (na kterého se těším asi stejně jako na Sydney).
No a taky jsem zvědavá, jak se všechno semele s Viktorovým bratrem a Dimitrijovou záchranou.

05.02.2018

Stínem políbenáStínem políbenáR. Mead

Tohle bylo přesně to, o čem jsem v předchozích komentářích mluvila - více akce. Byla jsem nadšená... až do posledních několika stránek.
Tento komentář bude obsahovat menší spoilery...
Zatímco předchozí díly byly postaveny především na romanci mezi Rose a Dimitrim, tenhle díl se konečně zaměřil i na nějakou akci. Byla jsem ráda, že Rose na cvičení dostala Christiana, protože jeho postavu mám ráda od prvního dílu a s Rose jim to dohromady svědčí. Rozhodně se mi líbila jejich linka zvlášť v závěrečném boji.
A celá linka s terénním cvičením byla konečně akce a závěrečný boj (nebo oba) byly skvělé.
Trochu zbytečná mi přišla linka s Viktorovým soudem - jeho "odhalení" vztahu Rose a Dimitriho, nabídka královny pro Lissu i královnino varování Rose... Nevím, dle mého to bylo jen výplní knížky. Ale rozhodně mi to nezkazilo celkový dojem z knihy.
Každopádně gratuluji Richelle, protože mi knížka už hodně dlouho nezlomila srdce tak jako konec trojky. Ach, Dimitri... Další díly nejspíš budou boj pro nás oba.

01.02.2018

Mrazivý polibekMrazivý polibekR. Mead

Promiň, Adél, ale na víc jak tři hvězdičky to nevidím...
Ano, bavilo mě to. Dost. Zvlášť proto, že má Richelle schopnost poutavě psát, přestože se v knize nic moc neděje. A to bylo problémem i tady. Většina knihy je vlastně jen řešení vztahů - Rose a Dimitri, Rose a Lissa vs. Lissa a Christian, Rose a Mason, Rose a Adrian -, ale žádná akce. Tu dohání vždycky až na konci. A ano, líbila se mi, ale na můj vkus jí bylo málo.
Co se mi ale líbilo, bylo, že i přes naprosto puberťácké chování, kdy Rose nedokázala zvládnout, že jí výjimečně někdo "nechce", si postupem času uvědomila své chyby a trochu dospěla (jasně, vzápětí udělala blbost, když se vydala za Masonem, ale snaha se cení). Líbilo se mi, že se jí nemuselo stát nic tragického, aby si uvědomila, že se chovala jako malé děcko.
Ještě musím vyzdvihnout dvě věci - spolupráci Rose a Christiana (kterého žeru od první scény!) a taky všechny scény Adriana. Je skvělý!

31.01.2018

Vampýrská akademieVampýrská akademieR. Mead

Vzhledem k tomu, jak dlouho jsem odolávala si tuto sérii přečíst, jsem byla mile překvapena. Jasně, nebyla to žádná pecka a možná, kdybych to četla jako puberťáčka, tak bych to neskutečně zbožňovala. Teď mi ale Rose místy lezla na nervy a měla jsem chuť ji přetáhnout, ale na druhou stranu se mi líbily její hlášky, sarkasmus, pohotové odpovědi...
Tři hvězdičky, protože mě to bavilo, ale nenadchlo. Půl hvězdy za to, že když jsem skončila v půlce a pak neměla možnost číst, došlo mi, že mě to nadchlo víc, než jsem si přiznala. A ano, hodně za to může Dimitri - já prostě žeru tajemné, zachmuřené badass chlapy, kteří jsou ve skutečnosti sladcí.

30.01.2018

Prokletí TitánůProkletí TitánůR. Riordan

První dva díly mě bavily, ale nebyla jsem z nich nějak úplně odvařená. Prokletí Titánů bylo lepší! Ne úžasné, ale lepší. Rick píše čím dál lepší dialogy a čím dál lepší postavy. Percyho sarkasmus mě baví a byla příjemná změna jej teď vidět v kombinaci Thalie, které lezl na nervy. Příjemným přídavkem byla i Bianca (teda hlavně začátek než se stala Lovkyní), Nico (jeho geekovské já mě dostalo) a ke konci i Zoe.
A vzhledem k tomu, že se vyplnění proroctví blíží čím dál víc, očekávám, že i díly mě budou bavit více a více.

27.01.2018

Zloděj bleskuZloděj bleskuR. Riordan

Percy Jackson je další oddechová knížka, která je určena pro mladé čtenáře, ale neurazí ani ty dospělé. Řeckou mytologii mám ráda a Percyho sarkasmus mě baví. Přesto se mou nejoblíbenější postavou stal Hádes.
Rozhodně se těším na další díly.

24.01.2018

1 2