rasputin rasputin komentáře u knih

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Krásný příběh, Krásné ilustrace.

02.02.2019 5 z 5

V Bradavicích vás naučí čarovat. A nemusíte tam ani být. Stačí číst tyhle kouzelné knihy. Jak jinak si mám vysvětlit, že kouzlo, které jsem použil, skutečně zafungovalo. Ano. Knihu jsem si nedopatřením polil. Naštěstí jenom čirou vodou. „Dehydratum!“ vykřikl jsem. A kniha opravdu za dva dny vyschla. Že to trvalo tak dlouho, přičítám tomu, že jsem kouzlil bez použití hůlky.

14.01.2019 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

,,Takže, zpívat pánové. Já začnu, vy budete opakovat. A hezky nahlas. A střílet a zabíjet. A kdo mi ještě umře, to je debil a nachčiju mu na hrob, jasný?"
.........a všechno ostatní už řekla Alef, takže není třeba cokoliv dodávat.

02.01.2019 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Ještě lepší Brak, než 1.díl. Už se těším na pokračování.

26.12.2018 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Prostě super Brak.

16.12.2018 4 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Opět musím poděkovat Čtenářské výzvě. Tuhle knihu mám doma už 20let a pořád jsem se nějak nemohl odhodlat. Ani nevím proč. Knihy Arthura Haileyho patří k mým oblíbeným a teď už i tahle. Naposledy nezklamal.

09.12.2018

Nepřítel Nepřítel Lee Child

Ač jsem velký fanda Jacka Reachera, tak tady jsem trochu zklamaný. Na můj vkus je děj příliš rozbitý zbytečnými popisy. Například zdlouhavá scéna s hledáním kelímku od jogurtu na mě působila spíš komicky.

19.11.2018 3 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Strašně mi vadil styl psaní. Ani na konci knihy jsem si na to nedokázal zvyknout.

09.11.2018 3 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Thor Heyerdahl – Ve znamení Kon-Tiki. Od malička je to pro mě jen nesmyslný shluk písmen, který byl napsaný na hřbetu jedné z knih v knihovně u mojí babičky. Kolikrát jsem ten shluk písmen četl a kolikrát jsem měl tuto knihu v ruce. Nikdy by mě nenapadlo si ji přečíst. Po mnoha letech jsem jí znovu objevil v bedně od banánů v městské knihovně. Zdarma k rozebrání. Sáhnul jsem po ní jenom proto, že mi byla z dětství povědomá, ale zanedlouho přišla čtenářská výzva a téma „kniha s tematikou moře.“. Již několik knih mě oslovilo díky tomuto počinu a jsem za to nesmírně rád, avšak zatím největší překvapení mi přinesl právě tento cestopis. Děkuji čtenářské výzvě a děkuji Thoru Heyerdahlovi!

03.11.2018 5 z 5

Predátor - Vpád Predátor - Vpád Tim Lebbon

....ale posledních cca100stran je super. Večer jdu do dalšího dílu.

25.09.2018 3 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Na knize pana Kmenty se mi líbí, že jednotlivé kapitoly čísluje a i řadí podobně, jako Stephen King své horory. Ona to tedy není jediná paralela a jen doufám, že do voleb si tento horor přečte také pár "budelípistů".

19.09.2018 5 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

"Do smutku mužů zazněl nářek dětský.
On, který často rozesmál nás k smrti,
svou smrtí nyní rozplakal nás všecky!"

Největšího z Pierotů jsem začal číst díky čtenářské výzvě, jinak bych asi v dnešní záplavě knižních titulů po této knize nikdy nesáhl. Nelituju a doporučuju. Posledních cca 30 stránek jsem četl při polední pauze v restauraci. Asi na mne musel být zajímavý pohled, když jsem ve společnosti mobilistů a tabletistů ve svých 44 letech bulel jak želva nad starou rozdrbanou knížkou. A k tomu papírovou!

19.09.2018 5 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Chcete zažít nikdy nekončící mejdan? Chcete si projet celý jůesej skrznaskrz? Chcete zažít bláznivý kousky s nespoutaným Deanem Moriartym? Začněte číst. Nečekejte žádný strhující děj, napínavé dobrodružství nebo drama. Jen v klidu čtěte a klidně si dejte jointa nebo skleničku bourbonu a nechte se unášet záplavou slov.

02.09.2018 5 z 5

Krátké, krásné, něžné, poetické, lehce humorné a trochu smutné.

20.08.2018 5 z 5

Starověký Knóssos Starověký Knóssos Heinz Geiss

Stručně, jasně, přehledně.

05.07.2018 4 z 5

Listy z Provence Listy z Provence Miroslav Horníček

To feex8 - Názvy knih jsou někdy zavádějící, Horalka taky není o sušenkách a Soustroví Gulag není o mořeplavcích, ale představa, že by pan Horníček psal jakési cestopisy nebo turistické průvodce mě až dojímá. :-) Jistě by ho to samotného pobavilo. Proto je dobré si občas přečíst anotaci.

03.07.2018 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Takové překombinované a těžko uvěřitelné. Konec jsem sice přečetl jedním dechem, ale jen proto, že jsem se těšil, až to budu mít konečně dočtené. Přesně, jak píše rottovat. Chybělo takovéto to napětí, co nutí člověka číst dál.

20.04.2018 3 z 5

Koncová hra Koncová hra Raymond Khoury

Celou knihu jsem četl jedním dechem, napínavé až do konce, ale.......Předposlední kapitola, kde lump vysvětluje a poslední kapitola, kde náš hero Sean Reilly chce zúčtovat, však tuhle jízdu divokou jízdu trochu zbrzdily a zkalily. Ač byl celý příběh našlapaný a přesto uvěřitelný, tak závěr mě trochu zklamal a celé dílo deklasoval do kategorie "halyvůdských" pohádek. 70%

23.03.2018 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Po přečtení prvních pár stránek jsem si říkal, že si budu dělat poznámky, nebo že si budu zapisovat zajímavé myšlenky, abych se k nim později mohl vrátit. Pak jsem si však uvědomil, že bych musel opsat všechno. Autor zde krásně popisuje a shrnuje základní principy demokracie, kterou si dnes mnoho lidí, ale i politiků plete s anarchií. Popisuje, jaké nebezpečí se skrývá v populismu a v dezinformacích spojených s ignorací a ignorancí, popisuje naši společnost v dějinných etapách od TGM až po dnešek... Nejděsivější je závěr knihy, kde autor popisuje Zemanovy a Babišovy pokřivené osobnosti a zasazuje jejich činy a slova do kontextu doby. Občas jsem se musel zamyslet, co je děsivější. Kingovo To nebo stav naší společnosti, ovlivněné těmito dvěma pány v kombinaci s nevědomostí a strachem občanů, kteří jak houba nasávají populistické kecy a dezinformace dalších politiků? Kingovo To je fikce, byť popisuje skutečné lidské pocity, ale stav naší společnosti je v rukou každého z nás. Když si připomenu výsledky voleb, tak mám trochu strach, ale zůstávám optimistou.

Tuto knihu doporučuji všem!

15.03.2018 5 z 5

100 x TGM 100 x TGM Pavel Kosatík

Tak tuhle knihu by si měl přečíst každý dnešní politik. A nejenom český či slovenský. A nejenom přečíst, ale i přemýšlet o ní.

08.03.2018 5 z 5