Ve znamení Kon-Tiki

Norský badatel Thor Heyerdahl byl zoolog, který krátce pobýval na ostrově Fatuhiva, kde ho zaujalo studium kultury polynéských praobyvatelů. Shodné etnografické prvky u ostrovanů a obyvatelů tichomořského pobřeží Jižní Ameriky ho přivedly k názoru, že praobyvatelé Tichomoří připluli do Polynésie z Jižní Ameriky. Na základě této myšlenky vypracoval migrační teorii o původu praobyvatelů Polynésie. Ve vědeckém světe však s touto teorií neuspěl. Prakticky se jí snažil dokázat tím, že v roce 1947 podnikl zdařilou plavbu z Jižní Ameriky do Polynésie. A právě o tom vypraví tato kniha. O životu pěti lidí na palubě balzového voru, jejich poznatcích a splynutí s přírodou, mořem a mořskými živočichy. A nakonec i o setkání s Polynésany....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/75_/75684/ve-znameni-kon-tiki-75684.jpg 4.6184
Literatura světová, Literatura faktu, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Mladá fronta

Kon-Tiki Ekspedisjonen (1948)

Kniha Ve znamení Kon-Tiki

Palorizek85

Vynikající cestopis psaný lehce čitelným způsobem. I když nejsem příliš velkým fandou cestopisů, tento si právem zaslouží 5 hvězdiček.

Mabie

Vrátila jsem se k ní po mnoha letech a pořád je to klasika.

Tedíkpikolík

Příjemné kniha, která vás vtáhne na jakýsi vor a vyšle na moře někam do neznáma. Jen je trochu škoda, že od začátku víte, jak to vlastně všechno dopadne.

Messilina

Co ještě napsat k tomu, co už tady bylo řečeno. Nic nového nemám, jen budu opakovat předchozí. Skvělá kniha, výborný cestopis. Snad bych za sebe jen doplnila postřeh, v knize bylo řečeno, že naše (bílá) rasa přišla s biblí v jedné a střelným prachem a kořalkou v druhé ruce. To je 100% pravda. Je škoda, že jsme si to uvědomili tak pozdě.

Stauff

Tuto knihu jsem měl, jako asi desetiletý kluk, půjčenou z knihovny snad 200 dní v roce. Tehdy to pro mě bylo to největší dobrodružství, nedosažitelné a přesto skutečné. Kon-Tiky, kouzlo, které na mě učinkuje i po letech.

aalma

Krásná čtivá kniha. Skoro jsem cítila houpání vln.

makacek

Velmi ctive a zajimave. O to lepsi, ze se pribeh zaklada na pravde.

BludickaJulie

Výborne napísaná. Zaujme aj po rokoch, ktoré uplynuli od jej napísania.

mořeplavba cestopisy moře a oceány

Thor Heyerdahl
norská, 1914 - 2002