Rania Rania komentáře u knih

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Podle mně každá žena musí nutně tuhle knihu přečíst! Humorně jsou vykreslené těžké životné situace ženy, která si vzala za muže o 13 let staršího pána a přestěhovali se na statek, vzdálený od civilizace, zpočátku bez vody a elektřiny. Pak přibyly slepice! Brzké ranní vstávání, vaření, krmení slepic, neustálé praní, pak přišlo miminko a ona se musela postarat o dalšího člena rodiny. Když máme pocit, že jsme doma v těžký situaci, máme moc domácích prací, stačí si přečíst tuhle knížku, aby jsme zjistily, že může být i hůř :-)

23.03.2018

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Dlouho jsem znala jenom televizní seriál, který jsem viděla několikrát. Až nedávno se mi povedlo sehnat z antikvariátu knížku a dostala mně teda ještě víc, než seriál. Proto, že se odehrává v ruzyňské věznici, má knížka depresivní a ponurou atmosféru. Je zajímavé se postupně, kapitolu po kapitole, seznamovat s jednotlivýma vězeňkyněmi podle toho, jak byla hlavní hrdinka stěhována z cely na celu nebo ji byly vyměňovány spoluvězeňkyně. Určitě tato knížka nesmí chybět v žádné knihovně!

23.03.2018 5 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Na první pohled vypadá jako skutečný katalog Ikea, kde najdete i mapku showroomu a ostatních prostor a reklamy na zboží. Líbilo se mi i to, že každá kapitola je pojmenovaná po určitém kusu nábytku. Začátek byl pro mně příjemným čtením, dal by se nazvat i sondou do života lidí pracujících ve velkých obchodních domech. Pak se začaly dít podivné věci, které se postupně stupňovaly až do hororového konce. Pro mně osobně to horor nebyl, forma vyhrála nad obsahem, ale jako oddechové čtení na jeden den doporučuji.

23.03.2018 2 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Nesboa jsem dlouho neznala. Pentagram byla první knížka, kterou jsem od něho četla. Nebyl problém se do ní začíst, kapitoly hezky navazovaly, příběh zajímavý, no děj a vyústění trošku předvidatelný. Shodou okolností jsem jí četla v Antverpách, odkud pocházely diamanty zanechávané na místě činu :-) Knížka se mi hodně líbila a četla jsem ji jedním dechem. Pak jsem si dokoupila i první díly - Netopýr, Švábi a Červenka, ale ty se mi už četly hůř a tolik se mi nelíbily. Pentagram pro mně zůstal nejlepší knížkou od J. N. a dál jsem už nepokračovala.

23.03.2018 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zaujímavým spôsobom napísaná kniha, o to zaujímavejšia bola, že ja pochádzam z okolia Nitry. Kniha sa číta dobre, núti k čítaniu ďalších a ďalších kapitol. Keď som knihu dočítávala, akurát som cestovala cez dediny, o ktorých sa v knihe hovorilo. Bol február a počasie sychravé, takže som zažila tu pravú atmosféru. Z knihy až mrazí, je otázkou, či je to pravda alebo nie, ale každopádne sa v zime sama do Tríbeča nevydám :-D. Čo mi vadilo, bolo niekedy až moc slangové vyjadrovanie. Inak za mňa 3*.

21.03.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka je dobrá, dobře se četla, nutila mně číst pořád další a další kapitoly. Zajímavý motiv dokonalého muže, který když ženu získá, mění se na psychopata. Bohužel i takoví lidi existují. 3* dávám proto, že knížce k dokonalosti ještě něco chybělo a znám i lepší spisovatelé detektivek a psychothrillerů.

21.03.2018 3 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Dobrý příběh, jak člověk dokáže udělat cokoliv pro to, po čem touží. Musím přiznat, že se mi líbila mnohem víc než slavné TO od Kinga. Tam jsem skončila okolo stránky 600 a nemůžu se hnout dál. Snad přijde ten čas, kdy to zase půjde :-)

21.03.2018

Corleone Corleone Mario Puzo

Corleone se mi líbil víc než Sicilián, no o něco míň než Kmotr. Jediné, co mi vadilo, bylo až příliš slangových výrazů. Jinak se knížka četla dobře, bylo fajn vědět, co se stalo před Kmotrem.

29.01.2018 4 z 5

Prvních 100 stran se mi četlo docela těžko, chtěla jsem knížku odložit. Pořád jenom pití, kocovina, děj žádný, nic, co by jste si zapamatovali. Pak se to ale zlepšilo a já se začetla. Pěšky mezi buddhisty a komunisty se mi ale líbila víc, přišlo mi, že Ladislav se za každou cenu snažil být vtipný, a méně je někdy víc. Každopádně ale klobouk dolů za odvahu cestovat po neznámé krajině sám a pěšky. Knížku doporučuji jako oddechové čtení, sama jsem jí přečetla za pyžamové oddechové soboty.

20.01.2018 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Další ze série Světový bestseller, co mně stejně jako Manželé odvedle hodně zklamalo. Dočetla jsem to s obtížema. Poprvé musím říct, že film byl lepší než knížka. I když, u tyhle knížky to nebylo tak těžké překonat...

20.01.2018 2 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Úžasní knížka, která podrobně popisuje procesy. Člověk se pozastavuje nad tým, jak vrchnost dokáže přimět nevinné lidi, aby se přiznali k tomu, co neudělali.

16.01.2018 5 z 5

Téma zaujímavá, no knižka mohla byť lepšie spracovaná a napísaná. Hlavne prvá časť, ešte před koncentračným táborom, mi prišla příliš zdĺhavá. Takže za mňa iba 3*.

16.01.2018 3 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Od Irvinga knížka nemůže být špatná. To platí i o V jedné osobě. Vyskytují se v ní typické irvingovské motivy - zápasení, psaní, sex. Nechtěla jsem jí přestat číst.
Poznatek - proč by jsme měli odsuzovat lidi? Každý má právo být nějaký.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Irving je pro mně Pan Spisovatel s velkým S. Pravidla moštárny je jeho nejlepší knížka, která ve mně zanechala hluboké dojmy i dlouho po přečtení. Co se týče filmu, po půl hodině jsem ho vypla. Nevěděla jsem se vyrovnat s absencí postavy Melony a s tím, že v prvních 5 minutách se odehrála půlka knížky.
Jednoduše - Pravidla moštárny - nutnost přečíst!

16.01.2018 5 z 5

Kmotr: Příběhy rodiny dona Corleona Kmotr: Příběhy rodiny dona Corleona Mario Puzo

Knížku jsem dostala od manžela na Vánoce. Musím říct, že pro mně knihomola je to úžasně zvolený dárek. První kniha - Kmotr je nejlepší, Sicilián a Corleone se mi líbily o něco míň. Krásné ilustrace, náboj a průstřely knížky dokreslují atmosféru. Jediné, co mi vadilo, bylo, že jsem si knížku pro její velikost a váhu nemohla nosit sebou v kabelce a číst po cestě do práce :-D

16.01.2018 5 z 5

Pro mně jedna ze srdcovek. Úžasně vykreslená atmosféra starověkého Egyptu. Povinně by si ji měl přečíst každý.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Výborné oddechové čtení plné zábavných momentů. Četla jsem na dovolený u moře, přesně na takové období se knížka hodí, když člověk potřebuje vypnout a přečíst si něco lehčího, no dobře napsaného.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Veliké zklamání. Jestli máte rádi detektivky, knížku nekupujte, dejte přednost třeba Agathe Christie nebo severské literatuře. A začínám být alergická na nálepku Světový bestseller, všechno mi totiž přišlo jako brak.

16.01.2018 1 z 5

Cech objevitelů Cech objevitelů Kevin Costner

Na knížku jsem se hodně těšila. Krásné stránky, které budí dojem staré knížky, hezké ilustrace. Byla jsem ale zklamaná. V první půlce knížky se nic moc neděje, skáče se od jednoho příběhu k druhému. Kdyby knížka nebyla tak drahá a hezká uvnitř, ani jí nedočtu. Navíc mně rušili nepřeložené věty v bublinách, pomlčky a gramatické chyby. Za mně teda veliké zklamání, další díl si kupovat nebudu.

16.01.2018 2 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Těžké téma, ale realisticky zobrazuje vliv drog na děti. Doporučuji přečíst každému.