Cech objevitelů

Zlatý věk dobrodružných příběhů znovu ožívá s tímto skvěle ztvárněným a akčním příběhem, který kombinuje bravurní vyprávění ve stylu Kiplinga s nezaměnitelným stylem Tintinových dobrodružství. Na pozadí konzervativního klubu gentlemanů ze starého světa funguje tajná organizace dobrodruhů, Spolek objevitelů, kteří neohroženě cestují do těch míst, kde světlo ustupuje do stínu, aby se zmocnili mýtu. Hledají tajemství skryté v pohořích, ztracené v pouštích, pohřbené na mořském dně a zamrzlé hluboko v ledu. Cílem je odhalit tajemství, které leží za hranicemi tohoto světa. V prvním díle se Spolek snaží najít cestu do Shambhaly, ztraceného zlatého buddhistického města na pozadí první světové války. Budeme putovat krajem za severním polárním kruhem, mongolskou pouští, podzemními asijskými tunely až hluboko do Himaláje – teprve pak vydá legendární město své tajemství a cesta napříč zeměkoulí bude mít překvapivý konec....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/284586/cech-objevitelu-1-cesta-do-shambhal-0tD-284586.jpg 3.672

Cech objevitelů (1.)

A Passage to Shambhala (2015)

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno:, Omega

Kniha Cech objevitelů

Jane007
22.10.2018

Knížku jsem si chtěla přečíst už nějakou dobu a až teď byla k zapůjčení. Až na hrozně nudný začátek a divný konec se mi čtení celkem líbilo. Opravdu je to trochu podobné Verneovi, ale komiksová část to trochu kazí. Každopádně ilustrace jsou nádherné a díky nim jsem si mohla představit některé věci. Nejsem si úplně jistá, jak knížka vlastně skončila, v tomhle by bylo lepší, kdyby autoři závěr napsali. V komiksu to prostě zaniklo.

kusma
31.08.2018

Už v průběhu čtení mě mrzelo, že knihu jednou dočtu. Byla jsem pohlcena. Nádherné zpracování, kombinace textu a komiksu, napínavý, dobrodružný děj a nakonec zajímavé vyústění příběhu, které asi na začátku málokdo očekával. Já byla plně spokojena a doufám, že se brzo objeví pokračování. A doufám, že i s dragouny.

Mayaku
16.08.2018

Tahle kniha je velmi dlouhá a mimořádně nudná. Jako většina čtenářů jsem se nechala zlákat úžasným grafickým zpracováním knihy i její zajímavou koncepcí kombinující komiks, psaný text a krásné ilustrace. Musím přiznat, že zpočátku mě příběh zaujal a opravdu jsem byla zvědavá, co se bude dít dál, ale postupem času (myslím, že zlom nastal někde po deníkovém záznamu Arthura Ogdena) začal můj zájem rapidně klesat. A viníkem tohoto poklesu byly především psané pasáže, které byly strašlivě nudné. Zcela vážně jsem při čtení přemýšlela, kdy jsem naposledy četla takhle šíleně nudný popis. A víte co? Nic mě nenapadlo! Tohle je poprvé, co mě pasáže knihy nudily tak, že jsem je byla nejen nucena číst velmi zběžně, ale dokonce jsem se uchýlila i k přeskakování v textu, což je věc, kterou zpravidla nikdy nedělám (tato kniha se tak stala výjimkou potvrzující pravidlo). A je to škoda, protože komiksové části fungovaly poměrně dobře, ale ty psané části to úplně zabily. Abych pravdu řekla, tak jsem knihu neodložila jen proto, že už jsem měla přečtených asi 200 stran, a tak jsem to chtěla dorazit. Docela mě mrzí dávat této knize tak nízké hodnocení, protože je vidět, že autoři jí věnovali opravdu hodně času a úsilí a s grafickou stránkou si vážně vyhráli, ale pro mě bohužel bylo sledování této cesty do Šambaly velmi zdlouhavé a nezáživné.

Michal156
01.07.2018

Námět zajímavý, ale kniha je značně nudná.Na knize je nejlepší vizuální stránka.

Luciefever
30.05.2018

Nejlepší je, když dočtete zajímavou knihu a víte, že je to první díl série...Tohle jsem si říkala několik desítek stránek. Nakonec si ale nejsem úplně jistá, jestli bych šla do dalšího pokračování. Dobrodružné vyprávění ve stylu Rudyarda Kiplinga a Julese Vernea (fajn!), záhada a tajemno na cestách do Terra Incognita (taky fajn), od severního pólu přes písky Arábie. Hledání mýtického města Shambhala (fajn vol.III), dva bratři, steampunkově bizardní stroj na čtení myšlenek, nechybí podivný mnišský řád a zvláštní malý chlapec, který nemrká a má stále obvázanou hlavu...to všechno jsou skvělá témata, ALE... nějak moc mystiky v závěru, až neuvěřitelně:(

Strachkvas
24.02.2018

Tolik zajímavých nápadů a takový potenciál, a přece se jim to povedlo zkazit. Jak tu již mnozí psali, vizuální stránka knihy je výborná, ovšem příběh od poloviny knihy sklouzne od sice těžko uvěřitelnému, ale nápaditému a svižnému k naprosté fantasmagorii a ještě k tomu nudné. A co se postav týče, tak jediné dvě, které si dokázaly udržet laťku, je pan Renton a Bertrám. Ostatní sklouzli do naprostého nezájmu o ně. A také když vám překrývají obrázky někdy i celý odstavec textu, tak to taky není úplně top. (Reklamoval bych, ale neřekly bych, že zbytek nákladu byl lepší).

tsal
26.01.2018

Cech objevitelů je rozhodně jednou z knih, kterým se dostalo řádné pozornosti - jak od autorů, tak od nakladatele (tady rozuměj marketing) i čtenářů. A vyplatilo se to? To je trochu složitější.

Vizuální část knihy bezpochyby získává pět hvězd. Propracovaná, krásná, na první pohled zaujme jak obálkou, tak vnitřními stránkami zpodobňujícími starý papír. Celostránkové barevné ilustrace berou dech.

Kombinace prostého textu a komiksu je pak rovněž nápad za plný počet bodů. První dojem působil jako zajímavé oživení četby. Druhý prozradil, že si autoři dobře rozdělili práci a že komiks často maskuje nedostatky prostého textu. Komiksová část je bez výtky. Kresba oko potěší, ale nezdrží. Je svižná, přesto propracovaná, dialogy v ní zapracované působí dynamicky a kouzlo okamžiku na vás pravidelně dopadá s veškerou úderností. Zkrátka funguje na výbornou a z příběhu i postav vytáhne to nejlepší. Prostý text tenduje k dlouhému popisování a rozebírání. Skutečný přímý dialog v něm najdete jen jednou a je tak nepříčetně těžkopádný, že děkujete Bohu za to, že všechny ostatní najdete jen v komiksové podobě. Představa, že by autor textu pak zvládl v klíčové momenty okamžitě zapůsobit stejně silně jako autor komiksu, je nemyslitelná. Psal příliš obyčejně a příliš zdlouhavě. Text tak dobře fungoval jako rámec, který popsal cizokrajná místa, nastínil cíle, úmysly a myšlenky. Komiks pak odvedl tu skutečně těžkou práci – vtiskl knize život.

A příběh sám? Hrdinové jsou typičtí hrdinové dobrodružných románů. Příliš zvláštní, aby se s nimi běžný čtenář sblížil, ale dostatečně zajímaví, abychom jim všechna ta dobrodružství věřili. Také ale naprosto nepropracovaní a takřka odfláknutí. Asi jen čtyři postavy vás donutí vzít je v potaz, zbytek se rychle stává bezejmennou a nedůležitou kulisou. Jejich počínání pak působí velmi obdobně. Tady a teď je to poutavé. Ale zajímá nás, co bylo předtím, co bude po tom? Jaké jsou plány, co je skutečně pravda? Ani moc ne.

Souhlasím s názory, že forma zvítězila nad obsahem. Také souhlasím, že v rukou jiného nakladatele bychom se dočkali podstatně kvalitnějšího výstupu. Přesto bylo povznášející mít ten vizuální poklad v ruce. Jednou. A pokračování netřeba.

Rania
16.01.2018

Na knížku jsem se hodně těšila. Krásné stránky, které budí dojem staré knížky, hezké ilustrace. Byla jsem ale zklamaná. V první půlce knížky se nic moc neděje, skáče se od jednoho příběhu k druhému. Kdyby knížka nebyla tak drahá a hezká uvnitř, ani jí nedočtu. Navíc mně rušili nepřeložené věty v bublinách, pomlčky a gramatické chyby. Za mně teda veliké zklamání, další díl si kupovat nebudu.