Cech objevitelů

Zlatý věk dobrodružných příběhů znovu ožívá s tímto skvěle ztvárněným a akčním příběhem, který kombinuje bravurní vyprávění ve stylu Kiplinga s nezaměnitelným stylem Tintinových dobrodružství. Na pozadí konzervativního klubu gentlemanů ze starého světa funguje tajná organizace dobrodruhů, Spolek objevitelů, kteří neohroženě cestují do těch míst, kde světlo ustupuje do stínu, aby se zmocnili mýtu. Hledají tajemství skryté v pohořích, ztracené v pouštích, pohřbené na mořském dně a zamrzlé hluboko v ledu. Cílem je odhalit tajemství, které leží za hranicemi tohoto světa. V prvním díle se Spolek snaží najít cestu do Shambhaly, ztraceného zlatého buddhistického města na pozadí první světové války. Budeme putovat krajem za severním polárním kruhem, mongolskou pouští, podzemními asijskými tunely až hluboko do Himaláje – teprve pak vydá legendární město své tajemství a cesta napříč zeměkoulí bude mít překvapivý konec....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284586/cech-objevitelu-1-cesta-do-shambhal-0tD-284586.jpg 3.586

Cech objevitelů 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Omega

A Passage to Shambhala, 2015

Kniha Cech objevitelů

medvídě

Tak tohle se nepovedlo. Do knihy jsem se musela velmi nutit a kdyby tam nebyly komiksové části, které rychle utíkaly, tak knihu snad i odložím, a to se většinou snažím knihu přes všechny problémy dočíst. Ale tohle ne. Některé části postrádaly překlad, jiné zase smysl v tom, co se v dané chvíli vlastně stalo a jak. Ta jediná hvězdička je za to, jak kniha na první pohled vypadá (o její váze raději pomlčím, taška váhou připomínala cihly.
Vůbec se nedivím, že nevyšlo pokračování, protože ani pořádně nevím, co se tam stalo.

-Alja-
22.12.2020

Forma - hezká a zajímavá. Obsah - WTF?! Člověk by řekl, že když už si dají tolik práce s malováním několika set stran komiksu, najdou si aspoň příběh, který má hlavu a patu.
Dala jsem tomu 100 stránek a pořád doufala, že mě to někde vtáhne. Nikoliv. Po úvodu následoval další úvod, pak jakási lapačka čtenářů na světýlka v ledu (když vydrží číst dost dlouho, možná se jednou dozví, co to je)... Takové "přísliby budoucnosti" se zde objevovaly několikrát jen na těch pár stránkách, ale uznávám, že to byl dobrý marketing, jinak by tu knihu člověk snad rovnou odložil. Text zmatený, neustále odbočující a experimentálně měnící časy z minulého (klasika) na průběhový (který by měl být vyhrazen akčním scénám) velmi často do budoucího ("Právě tam už velmi brzy narazíme na toho a toho..."). Celkově text strašlivě nudný, obkecávající a oslovující přímo čtenáře, místo aby si hleděl děje. Komiks je hezky kreslený, ale zachránit to nedokázal. Navíc cenzuroval i slova jako 'čert', 'Bůh' nebo 'sakra'. U filmů se asi dá odpustit víc, když je hezká grafika. Překlad taky žádný zázrak. Celkově vlastně nevím, jestli to má být kniha pro dospělé (tam mi ale nesedí komiksová forma a vyloženě na čtenáře dětských dobrodružných knih cílená obálka), nebo pro děti (tomu by nahrával komiks a cenzura, ale už poněkud méně 800stránkový formát a k smrti nudné pasáže textu).

stanislav0373
10.10.2020

Poměrně zajímavý počin z per a tužek několika autorů...

Máme tady mix komiksu a klasické beletrie, což je samo o sobě něco, co se prostě musí zkusit. A ano, dle mého názoru se tato fúze podařila na výbornou. Některé věci si lépe představíte když je vidíte nakreslené, rvačky jsou také povedené a obraz postav máte tím pádem taky přesně daný. Nicméně...

Narážíme na poměrně zdlouhavý a pro mě občas i trošku nudnější příběh, kdy se lopotíte tam či onam aniž byste tušili, co a jak. Na stranu druhou je pak vše vysvětleno, dořešeno a některé odbočky od hlavního děje a skoky v čase (je jich tam jen pár, co by se da ruce šikovného tesaře dali spočítat) dosti pomohou chápat koncept toho příběhu.

Kniha je to originální, některé nápady a situace jsou opravdu unikátní, ale není to to, co jsem čekal po přečtení předmluvy. Ale dokážu si představit, že si čtu se svým desetiletým synem...A teď mě prosím omluvte jdu si nějakého "vyrobit" :-)

Tomas@S
24.08.2020

První hvězdička je za nápad propojit komiks a klasický text do jedné knihy a pomocí těchto odlišných prostředků vyprávět dobrodružný příběh z období WWI. Druhá hvězdička je za to, že výtvarná stránka komiksu je velmi povedená, postavy lze snadno identifikovat během celého vyprávění. No a to je všechno. Příběh je neskutečná matlanice motivů ve které se čtenář snadno ztratí. Chvílemi to připomíná spíše scénář k nějakému budoucímu divnému filmu. Už samotné tajemné město Shambala a představa starověkých měst propojených sítích podzemních řek je úchylná. Shodou okolností jsem nedávno četl knihu Nacisté v Tibetu a tam se právě o Shambale a jiných okultistických ezoterických nesmyslech a jejich počátcích zmiňují. Helena Blavatská by jistě měla radost, že se její bláboly tak dobře uchytily nejenom u nacistů, ale i u Kevina Kostnera :-)

Ještě další kritika směřuje k tomu, že vydavatel si ani nepohlídal, že jsou všechny okýnka komiksu přeložena. V knize jich je několik v originále, neuvěřitelné :-)

A další kritika směřuje k tomu, že z textu je zřejmé, že některé psané části knihy měly být zřejmě původně ve formě komiksu a zřejmě z nedostatku času a energie zůstaly jen v psané podobě. Text je tehdy velmi heslovitý a podrobně popisuje spíše vizuální stránku, zřejmě to měl být návod pro kreslíře, který se ale nerealizoval.

Závěrem: nečtěte to, je to blbost!

HerrPilot
10.05.2020

Tahle kniha to je teda formát... Dalo by se s ní skvěle posilovat. Po pravdě, po jejím přečtení už u sebe vidím nárysy sexy bicepsů.
A teď k samotné knize. Po stránce technické je to jedna z nejpůsobivějších knih, které seženete bez toho, abyste museli prodat ledvinu a polovinu svých tepen. Mix starého textu, komixu, povedené atmosférické obálky, zažloutlých stránek a ilustrací, doplňujících úvody kapitol. Je vidět, že Rick Ross je dosti talentovaný ilustrátor, a že za touto knihou stojí dobří technici.
Nepatrně horší to je s příběhem. Větší množství postav mi překvapivě nevadilo, problém jsem ale měl:
-s tím, že se to jmenuje „Cech objevitelů“, ale samotná role této instituce je v knize celkem malá (dokonce bych řekl místy až fušérská)
-s tím, že světem profrčíme jen tak, prostě prstem po mapě (snad s výjimkou New Yorku a ještě jednoho místa)
-s tím, že motivace a způsoby padouchů byly celkem nejasné (upřímně, u četby tohohle druhu by padouši měli být jednoznační a VIDITELNÍ)
-s tím, že se autoři snažili do textu dát nějaké hlubší myšlenky, ale často mi to připadalo, jako kdyby po koleji jel utržený vagón bez lokomotivy (nevím, jestli to bylo vinou textu, překladu, nebo jsem zkrátka jen blbý)
-s tím, že každý vulgarismus (či něco náboženského) je vypomlčkováno
-s tím, že text někdy špatně přecházel v komix (a naopak)
-se špatnou úrovní české verze (chyby v interpunkci, grafické chyby, někdy anglický text), to ale samozřejmě není problém autorů

Ačkoliv jsem vyjmenoval spoustu negativů, kniha i tak JE dobrodružná, je v ní akce, humor, napětí, ale i náznakový sex. Je tlustá a pomalá, a je třeba si na ní udělat čas.

Za nedostatky dávám 3,5*, ale díky nesporným kvalitám (min. grafickým) zaokrouhluji na 4 zcestovalé *.

Kožuch85
14.04.2020

Parádní kniha!

Hanyk
25.06.2019

Vynikající

Ticiana
19.06.2019

Bohužel za mne 3*. Líbilo se mi propojení s komiksem. Ale furt mi tam něco chybí a nemuzu přijít na to, co presne. Ztrácela jsem se v postavách a knihu jsem spíše přečetla, protoze uz jsem byla za půlkou a nemam rada nedotčené knihy. Ale ze by mne to nejak chytlo, ze potrebuju vědět jak to skončí.... to ne...