Randyz1986 Randyz1986 komentáře u knih

Přísahám a slibuji Přísahám a slibuji Ota Dub

Knížku jsem rozečetl již před pár lety. Tenkrát se mi však zdála být asi složitá anebo dobou vzdálená a bál jsem se komunistické propagandy. Ale vzhledem k tomu, že má zde poměrně pěkné hodnocení, tak mi to nedalo a dnes jsem ji během jednoho odpoledne dočetl a musím uznat, že mě nakonec opravdu bavila. Překvapilo mě, že to bylo spíše o složité situaci zdravotnictví v poválečném období v pohraničních oblastech z pohledu sympatického primáře. Nezbytná propagandistická tvrzení jsem zaznamenal spíše až v samotném doslovu.

18.03.2018 4 z 5

Běhej, dokud můžeš Běhej, dokud můžeš René Kujan

Tohle je dobrej blázen! Člověk by nevěřil kolik toho může on a jeho tělo, s pevnou vůlí, zvládnout a překonat... Super počtení a motivace. Jednu chvíli je to nějak a ve vteřině to může být uplně jinak...

21.05.2017 5 z 5

Můj dlouhý běh Můj dlouhý běh Luboš Brabec

Audioknížku jsem koupil spíše kvůli tomu, že byla v akci, ale nakonec mě dost upoutala a chytla. Je pěkné jak je o prostém (ne)obyčejném Čechovi pocházejícím ze Židlochovic. Moc pěkně se to vyprávění poslouchá a neznalý člověk (jako já) se, mimo jiné, dozví, že ultramaraton je vlastně dost odlišná disciplína než maraton a to s čím vším se musí tito běžci potýkat... Jsou to dobří blázni a borci. Všem tuto knížku doporučuji. Zejména těm, co se občas rádi proběhnou...

07.09.2016 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Krátké, jednoduché, nenáročné, ale je to krásný romantický příběh. Pro vánoční období jako stvořený. Vím, že jsem kdysi viděl film a že se mi líbil. Teď jsem poslechl v audiopodobě a opět se mi to velmi líbilo. Je to krásně namluvené.

30.12.2015 5 z 5

Knižka se mi líbila hodně moc, i když je místy hodně přitažená za vlasy a častěji spíše úsměvná než vyloženě vtipná, ale na relax je to skvělá četba. Film mi přišel, jak už to bývá, docela hodně osekaný. Např. Gunilla mě ve filmu hodně zklamala. V audio-knížce mě její skvěle načasovaná sprostá mluva vždycky odvařila :) Děj při poslouchání audio-knížky mi připomínal např. výborného Foresta Gumpa. Filmové zpracování spíše crazy road movie, které moc nemusím.

22.02.2015 5 z 5

Colette, dívka z Antverp Colette, dívka z Antverp Arnošt Lustig

Arnošta Lustiga jsem si velice vážil a už dlouho jsem si chtěl od něj něco přečíst. Nakonec mě popohnalo až filmové zpracování Colette. Film jsem ještě neviděl, ale myslím si, že bude dost jiný než kniha, která se mi četla poměrně těžko. Dějová linka je spíše jako jakýsi doplněk a jde spíše o myšlenkové pochody, všudypřítomnou hrůzu a smrt... Dost jsem se v tom ztrácel, ale člověka to přinutí přemýšlet viz úryvek: "Po devět měsíců viděla pomíjivost a bezcennost života z první ruky. Během její existence v Auschwitz-Birkenau zaplynovali, ubili a vyhladověli Němci přes půldruhého milionu lidí."

04.11.2014 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Žena v kleci mě bavila o trošku víc. Přišla mi napínavější a tajemnější, ale i Zabijáci jsou bezva počtení, které má spád a občas i pobaví.

20.10.2014 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Úžasná kniha. Můžu doporučit i její skvělé namluvenou audio verzi. I když člověk není zrovna nadšencem Apple produktů, tak jejím přečtením získá mnohem větší přehled o světě a historii IT a začne více chápat Jobsovo smýšlení... Je to taková bible lidí z oboru, ale myslím, že by se mohla líbit i lidem mimo obor.

03.08.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Podobný styl jako Jo Nesbo. Čtivé, napínavé, místy vtipné. Určitě zkusím i další díly.

05.10.2013 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Skvělá, napínavá detektivka plná zvratů.

28.02.2013 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

První díl se mi líbil asi trošku více, ale možná to bylo tím, že už jsem věděl, co od Larssona čekat. Druhý díl mi přijde hodně dlouho popisný a až v druhé polovině dostává větší grády, ale ani ty popisné části mě nijak nenudily a knížka se mi opět hodně líbila.

11.03.2012 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Na Irvinga me zlakala kamoska, ktera cetla "Dokud te nenajdu" a neustale se u toho smala a predcitala mi urcite pasaze. Dale se mi libily zfilmovane Pravidla mostarny, tak jsem se pustil do asi nejznamejsiho Garpa. Ze zacatku me knizka nadchla, potom me nejakou dobu docela hodne nudila, ale potom me zase zacala celkem bavit a takhle se to u me behem cteni knihy parkrat prostridalo. Nakonec jsem ale knihu docetl a jsem za to rad. Irvinguv styl je opravdu zvlastni, libi se mi v jeho velke otevrenosti ke vsemu, ale obcas mi u nej prijdou nektere veci az moc prehnane a postavene na hlavu... Uvidim, jak me nadchnou jine jeho knizky... Ted mam v planu precist "Pitnou kuru", kterou jsem dostal od kamaradky k narozeninam.

19.05.2011 4 z 5

Jeď dál! Jeď dál! Austin Kleon

Velmi uklidňující a povzbuzující kniha.

07.11.2020 5 z 5

Tracyho tygr / Tracy's Tiger Tracyho tygr / Tracy's Tiger William Saroyan

Poslechl jsem si pěkně namluvenou audioknihu, ale bohužel jsem byl z děje celkem zmaten. Asi to tedy bude chtít opětovné přečtení a asi spíše klasické knihy, na kterou bude více klidu a soustředění.

25.10.2020 3 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Scott Carney

Začátek knížky skepticky přistupující k této metodě mě hodně moc bavila a je skvělé, že tato metoda posouvá lidské hranice do jiné dimenze a dává i naději mnoha nemocným lidem na zlepšení jejich zdravotního stavu při praktikování této metody, ale druhá půlka knížky mi přišla až moc šílená a spíše až fanatické a zbytečné hazardování s lidskými životy. Na druhou stranu pro někoho je to asi o posouvání možných hranic a překonávání sebe sama, což chápu.

27.09.2020 3 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Ač sociální sítě v práci řešit nemusím a nejsem tak úplně pro danou knihu cílovka, tak mě její poslech bavil a rozšířil mi v této oblasti obzory.

29.03.2020 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha mi hodně sedla a hodně jsem se u ní od srdce zasmál, možná proto, že je mi stejně jako Elišce, a při návratech z Prahy do mého rodného maloměsta na severní Moravě, občas zažívám dost podobné pocity a situace :-) Zároveň je kniha tak nějak o běžném životě a zvlášť ke konci je i celkem smutná a depresivní. Ale četla se mi lehce a na léto k vodě ideální.

10.06.2019 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Trošku mě mrzelo, že se nejedná o skutečný příběh a občas mi přišlo, že děj je dost nerealistický a přehnaný či trošku umělý. Ale na druhou stranu mi knížka přišla velmi velmi přínosná a opravdu jsem mnichova moudra hltal a nemohl jsem se od poslechu odtrhnout. Knížka je těmito moudry velmi napěchovaná. Podobně se mi líbila např. Dalajlamova kočka nebo Muž, který chtěl být šťastný. Tyto dvě knížky však volí raději více příběhovou a volnější formu, kde dané moudro postupně vyplyne z příběhu a do knihy se těchto mouder tedy nevejde tolik, ale zase možná čtenáři více utkví v paměti. Každá forma má asi nějaké jiné přednosti, ale všechny knížky se mi líbily a doporučuji je. Líbila se mi i knížka, Bůh chodí po světě vždycky inkognito, ale ta je už více o současnějších metodách osobního rozvoje a zvyšování sebevědomí.

02.03.2019 5 z 5

Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře Ernst Hans Gombrich

Kniha pro audio-formu jako stvořená. Nespadám sice úplně do cílové dětské skupiny, je mi přes 30, ale jelikož jsem studoval IT a dějepis jsem měl naposledy někde v prváku nebo druháku na střední, tak si toho bohužel už z dějin do začátku 20. století moc nepamatuji a od této knihy jsem si sliboval, že mi je, pěkným jednoduchým vyprávěním, zasazeným v historických souvislostech, připomene. Což se mi naprosto splnilo. Čtena je pěkným poutavým hlasem. Jen si musíte zvyknout, že k vám mluví jako k dítěti ???? Ale určitě doporučuji, jak dětem, tak i odrostlejším čtenářům. Lidi, kteří se o dějiny zajímají hlouběji to asi moc bavit nebude, ale to není ani cílem.

19.01.2019 5 z 5

Jóga - Fit na těle i na duši. Úvod do základů jógy Jóga - Fit na těle i na duši. Úvod do základů jógy kolektiv autorů

Knížka je velmi tenká a neobsahuje zrovna kvanta informací, ale naopak ukáže pomocí spousty obrázků a fotek základní pozice a cviky. A hlavně jógou nepolíbenému člověkovi nenásilnou a pěknou formou ukáže o čem jóga vlastně je a jaké druhy existují. Bylo to přesně, co jsem potřeboval a byl jsem mile překvapen, protože jóga mě nikdy nelákala a spíše odrazovala, ale po prolistování a počtení knihy jsem svůj přístup silně přehodnotil a zvažuji, že bych ji rád zkusil. Překvapilo mě, že z ní očividně vychází i spousta fyzioterapeutických cviků.

05.12.2018 4 z 5