Co tě nezabije

Jak ledová voda, extrémní nadmořská výška a okolní podmínky obnoví naši zašlou sílu Každý rok miliony lidí zanechají cvičení ve fitkách a snaží se zocelit Boot Campy v obtížných surových podmínkách. Sdílejí ideologii, že v komfortu moderní doby jsme zeslábli a fyzickou ondici nejlépe nabydeme v původním prostředí našich předků. Věří, že lidské tělo je propojeno s okolním prostředím, takže při změně prostředí se může změnit i tělo. Nikdo o tom neví víc než holandský fitness guru Wim Hof, jehož pozoruhodná schopnost kontrolovat svou tělesnou teplotu v extrémním chladu vyvolala smršť vědeckých studií. Kniha zkoumá chování lidského těla v extrémních podmínkách. Návody na tréninky a cvičební lány....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352042/co-te-nezabije-zM5-352042.jpg 4.362
Literatura světová, Literatura naučná, Zdraví
Vydáno, Omega

What doesn’t kill us

Kniha Co tě nezabije

josef5899
29.12.2020

Po několika stránkách jsem jí položil. Konkrétně po vyprávění, kdy Wim meditoval v sauně, odletěl dozadu a praštil se o stěnu, protože zapomněl, že je v sauně. Nesedí mi americký způsob vyprávění ve stylu já, já, já jenom já a za každou cenu akce a senzace.

Zkusím knihu Wim Hof, ale podle úvodního vyprávění kdy jeho matce doktor v porodnici nevěřil, že má v břiše ještě dvojče prvního narozeného dítěte, to vypadá, že půjde o podobnou formu.

Jsem fanda Wima Hofa a otužování, vadí mi pouze forma, kterou je to psáno.

Randyz1986
27.09.2020

Začátek knížky skepticky přistupující k této metodě mě hodně moc bavila a je skvělé, že tato metoda posouvá lidské hranice do jiné dimenze a dává i naději mnoha nemocným lidem na zlepšení jejich zdravotního stavu při praktikování této metody, ale druhá půlka knížky mi přišla až moc šílená a spíše až fanatické a zbytečné hazardování s lidskými životy. Na druhou stranu pro někoho je to asi o posouvání možných hranic a překonávání sebe sama, což chápu.

Berg1
04.08.2020

Inspirován WHM, Scott Carney jezdí po světě a zkoumá jak si zvyšovat odolnost organismu. Některé kapitoly byly super - Kilimanjaro, historie, biologie..Některé mi ale přišly navíc a zajímavé pro mě nebyly vůbec. Celkově ale dobrá kniha. O konkrétních věcech týkajících se WHM se tam moc nedovíte, ale pokud se chystáte metodu učit a praktikovat, je tato kniha dobrý otvírák.

Waldíček
17.06.2020

Jsem na začátku knihy, téma je zajímavé, ale od prvních chvil mého čtení mě rušil nekvalitní překlad, což je u knihy věc podstatná, protože překlad je způsob interpretace na které se zakládá naše porozumění textu v daném jazyce. Je vidět, že pan překladatel není seznámen s českým názvoslovím v oblasti medicíny a biologie, proto na mě řada termínů působí vyloženě rušivě. Dal jsem si tu práci a sehnal si knihu také v anglickém originále. Uvedu pouze jeden příklad, který hovoří za vše. Na straně 27. nacházíme v češtině tuto větu: Většina strategií, které tvrdí, že se naše těla vždy adaptovala na stres, jsou totálně mimo naši vědomou kontrolu. V angličtině pak nacházíme: In most cases, the strategies that our bodies to adapt to stress completely outside of our conscious control. Zde je podle mne psáno: Ve většině případů jsou strategie, které naše těla využívají k adaptaci na stres, mimo naši vědomou kontrolu.

pablito
26.04.2020

Mě ta knížka docela zklamala. Čekal jsem Wim Hofa (resp. o jeho metodě) a zatím to je o tom co kde vyzkoušel jeden investigativní novinář vyplněno fakty z Wikipedie. Ale že by uškodila, to se říct nedá, spíš nic nového.

Mifo752
12.01.2020

Kniha sa dobre číta, trošku mi vadí nelineárna časová postupnosť. Je tam to najdôležitejšie z techniky otužovania, veľa príkladov a študíí ktoré presvedčili mierneho skeptika Scotta Carneyho že otužovanie v spojení s riadením dýchaním a meditáciou má obrovské blahodárne účinky na náš organizmus.

ZuKo
21.12.2019

Knihu jsem četla přes rok, informace v knize jsou velice zajímavé ale nedokázala jsem udržet svojí pozornost abych je četla plynule. Asi nejsem ten pravý čtenář.

Mijagi
21.03.2019

Kniha má dvě roviny – dechová cvičení a otužování. Ty se pak obě spojují v učení Wima Hofa, holandského The Icemana, jako složky potřebné např. k efektivnímu zdolávání vysokých nadmořských výšek, plavání v zamrzlých jezerech, ale také (a hlavně) ke zkvalitnění běžného života (odbourání depresí, zmírnění stavů u autoimunitních nemocí, snížení nadváhy atd.). Ač autor přistupuje k tématu opatrně, více cestami a opírá se o několik studií, u částí s dechovými cvičeními se nemohu zbavit dojmu jistého šarlatánství. Zato kapitoly o otužování se trefily do toho, co si myslím už dávno – občasné vystoupení z komfortní zóny je klíčem k lidskému štěstí. K překonávání dálek po vlastních nohách jsem tak nově přidal i ranní ledové sprchy :-)

„V průběhu posledních šesti milionů let lidské evoluce naši prapředci procestovali celou planetu. Přešli přes rozpálené pouště, zdolali hory pokryté ledem a použili k tomu pouhý zlomek dnešních technologií… překročili Alpy, Himaláje, přepluli oceány a osídlili Nový svět. Jakou sílu, kterou jsme my ztratili, oni ovládali? A co je důležitější, můžeme ji získat zpět?