Tracyho tygr / Tracy's Tiger

Tracyho tygr / Tracy's Tiger https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68563/tracy-s-tiger-tracyho-tygr-68563.jpg 4 144 22

Bilingvní vydání americké kultovní novely čtenářům znovu připomene půvabný příběh Thomase Tracyho, newyorského mladíka, ke kterému se jednoho dne připojí jako stálý společník tygr, na něhož mladík už od dětství čeká, aby v něm probudil lásku k dívce Lauře a naučil ho dalším důležitým věcem, jež potřebuje mladík ke své proměně v muže.... celý text

Literatura světová , Novely

Vydáno: , Argo

Tracy's Tiger , 1952

ivetka859
21.01.2024 5 z 5

Na těch 118 stránkách je všechno. Jednoduchý příběh, minimum omáčky, ale je tam o davu, marketingovém šílenství, lásce, blázinci, novinářích, iluzi, vzpomínkách, hravosti...
Celé jsem to zhltla za 2 hodiny.

Ema22
24.11.2023 5 z 5

Dnes jsem četla Tracyho tygra jinak. Opět mě nejvíce oslovily kapitoly s doktorem Pingitzerem, i když pro mě je to od prvního čtení Pitzinger. Zase mi v hlavě budou dlouho znít jeho věty a lakonické odpovědi na dotazy policie a novinářů.
"Tak. Dvě otázky. Jedna. Váš tygr. Je co?"
"Můj," odpověděl Tracy. str. 65
"Byl to černý panter, který napadal na pravou přední packu. Až na tu packu to byl nejkrásnější černý panter, jakého kdy kdo spatřil." str. 114
"Pak myslím půjdu domů. Už se nemůžu dočkat, až zase uvidím ženu a děti." str. 115

april4
15.03.2023 3 z 5

Tak trošku Malý princ, s přiměřenou dávkou symbolična. Nemůžu tvrdit, že je tento typ literatury mým šálkem kávy, ale pokud jde o "Tygra", je to tak milé a nevinné, že jsem ji bez problému dočetla. Bilingvní vydání mě taky bavilo, to je pro angličtináře s odrbanými základy bezva věc :-)

DreamerX9
27.02.2021 3 z 5

Děj knihy mě nějak nenadchnul ale rozhodně je zde spoustu zajimavych myšlenek a význam a symbol tygra je krásně do příběhu zasazený. Pro každého může symbolizovat něco jiného. Stojí za to jednou přečíst ale víckrát ne

Kencr
17.02.2021 3 z 5

Poprvé jsem byl z knihy nadšen a podruhé zklamán. Doporučuji číst pouze jednou. ;)

Randyz1986
25.10.2020 3 z 5

Poslechl jsem si pěkně namluvenou audioknihu, ale bohužel jsem byl z děje celkem zmaten. Asi to tedy bude chtít opětovné přečtení a asi spíše klasické knihy, na kterou bude více klidu a soustředění.

lencin
05.09.2020 5 z 5

Příběh Thomase Tracyho a Kaury Luthyové.
Kniha o lásce a hledání lásky. Tygr je láska.
"Tygře, tygře planoucí,
lesem černým za noci,
čí ruka neochvějná
stvořila jrádu tak děsivou?"
(2009)

Bbarbra
15.06.2020

Kniha, kterou nelze číst jen jednou!

peří
12.06.2020 3 z 5

Název knihy byl zvolen podle básně Will. Blakea. Číst anglicky je možno, jen to chce jako u mnoha bilingvních knih pevné nervy, aby čtenář nepřepnul do svého rodného jazyka.

JancaMia
19.05.2020 5 z 5

Srdcovka

Dixinka
28.09.2018 4 z 5

Příběh k zamyšlení. Bohužel konec knihy se mi zdál useknutý, nedopsaný. Anglická verze byla super a bylo fajn si prověřovat správný překlad.

Lifa
06.11.2016 4 z 5

srozumitelné v Aj, krásný font a vazba, ilustrace...

veršotepec
03.06.2016

Tuto knihu jsem si koupila na četná doporučení, všichni tvrdili, jak je úžasná. Bohužel, mně nezaujala, nebavila, nedočetla ...

Elodie
24.04.2016 2 z 5

Po sbírce "Léto na krásném bílém koni" jsem ihned sáhla po Tracyho tygrovi a je to velké zklamaní, nedá se to srovnávat. Četla jsem ji v originálně a jsem z toho pěkně zmatená. Vím toho asi tolik, jako vedlejší postavy v knížce, kde se věčně opakovala fráze "I don't know."
Nemoc, blud, osobnost, láska?
A co ta motanice situací?
Upřímně, I don't know.

MagdalénaD
28.02.2016 3 z 5

Přečetla jsem pro dnešek jen v češtině a jsem z toho nějaká rozpačitá. Další Malej princ, další kniha, u které si říkám, zda to není jen přeceňovaný. Nevím. Třeba si to ujasním po přečtení anglické verze.

zdenek5887
04.01.2016 5 z 5

Jedna z nejmilejších alegorických knížek. Ta poslední věta mi vyčarovala na tváři chápavý úsměv a asi si to musím zase někdy přečíst znovu.

Jonny
13.10.2013 5 z 5

Není to s těmi tygry jednoduché - to bezesporu. Ale je pravda, že bez nich by to bylo docela o ničem.
Nevěříte? Tahle jednodechovka (cca 1 hodina čtení?) vás dost možná nahlodá.

fifa51
31.05.2013 2 z 5

Z knihy podle mě příliš okatě vyčnívá snaha prodchnout ji za každou cenu symboličnem...ať je či není její "skrytý" význam jakýkoli, příběh ani autorův styl mě nezaujal a nemám potřebu o tomhle dílku nijak dále a hlouběji přemýšlet. Forma a jednoduchý styl, napodobující vyprávěné příběhy či snad pohádku pro neděti mi dost připomínal Coelha v celé své kýčovité parádě. Při veškerém věhlasu, který kniha má, jsem čekal něco jiného. Tak to bývá často. Ale tohle mě prostě nezaujalo...

Evina25
12.12.2012

Krásný pohádkový příběh, dobře se čte, je to strašně milé, odpočinkové a přitom to není o ničem. Určitě doporučuji!

Vini
22.10.2012 4 z 5

Hezká pohádka pro starší děti a dospělé, možná s trošku předvídatelným koncem.