rajcatko rajcatko komentáře u knih

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Proč je tahle kniha tak špatná? Protože to nemělo příběh, hloubku ani dobré postavy. A dokonce ani dobrý sex, což je sakra základ téhle tématiky. Když už to teda chceme číst. Já fakt nechápu, co je tak hrozně super na chlapovi s dolíčky, ale číst o tom celou knihu je tak deprimující, že prvního chlapa s prohlubní ve tváři přetáhnu židlí, jak jsem na to alergická. Dále bych zakázala citoslovce, úplně. Snažila jsem se, ale některé věci jsem přeskákala, nešlo to jinak. Takhle rychle jsem ještě žádnou jinou knihu nechtěla mít za sebou. A aby byla moje kritika kompletní, tohle všechno už jsem jednou četla v knize Rocková hvězda od K. Scott.

17.05.2020 odpad!

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Kolem téhle knihy bylo mnoho kladných ohlasů a já se přiznám, že jsem mírně zklamaná. Čekala jsem něco trochu jiného, něco trochu víc. Moc emocí ve mě příběh nezanechal, nevím proč, ale např. Eliza a její nestvůry byly pro mě zásadnější. Ale na druhou stranu, kolem fanfikcí se vůbec nepohybuji, takže možná pro mě toto dílo není až tak zásadní. A co se týče postav? Na mě tam měl skoro každý nějakou psychickou poruchu. A vadila mi nedořešená zápletka s ,,matkou".

16.05.2020 2 z 5

Padnout a vstát Padnout a vstát Estelle Maskame

Četlo se to samo a překvapivě to nebylo vůbec špatné. Jsem ráda, že se mi kniha dostala náhodou do ruky a rozhodně doporučuji.

24.04.2020 4 z 5

Dcera nebes Dcera nebes Kristýna Pacovská

Bavilo mě to. Autorka to umí se slovy. Má to vtip a i když je téma tak trochu obehrané, pořád to má něco do sebe. Teď si jen počkat na pokračování, do kterého se určitě pustím.

19.04.2020 4 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Shrnutí celé série. Rozhodně je to originální námět, nebo jsem aspoň něco takového do dnešního dne nečetla. Je pravda, že některé pasáže byly zdlouhavé. Nicméně ve finále jsem nadšená a ráda, že jsem se odhodlala knihy přečíst. Určitě doporučuji!

27.03.2020 4 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Přečteno během klidné noční směně. Není to nijak náročné, ale ani nudné. Samozřejmě, občas mě chování Otky trochu naštvalo, ale na druhou stranu, aspoň to mělo děj.

16.03.2020 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Příběh je podle mě zdlouhavý a pořádné akce se člověk dočká až na konci. Přesto s hrdinkou sympatizuji a v závěru jí zcela rozumím a schvaluji její chování. Ano, tak nějak to být mohlo!

02.03.2020 3 z 5

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

Tohle mi dalo zabrat. Nešlo ani tak o obsah, jako o formu, kterou je to napsané. Nesrozumitelné, kostrbaté, nelogické. Kdybych nevěděla, že se mě na tu knihu zeptá osoba, která mi jí doporučila, už bych jí snad odložila a to většinou nedělám. Teď se jen modlím, aby mi nepřihrála další dva díly.

15.02.2020 1 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Hrozně utahaný, nic moc se tam neděje a těch málo ,, strašidelných" chvilek nevykompenzují zbytek příběhu. Nebála jsem se ani chviličku, spíš už jsem to chtěla rychle dočíst.

26.01.2020 1 z 5

Znamení démona Znamení démona Sarah Rees Brennan

Upřímně, kniha začala čtivě, žádná omáčka, ale rovnou flákota masa. Až mi tam ta příloha trochu chyběla. Během čtení se nějaká tajemství postupně odkrývala a některá ne, ale od toho máme fantazii že. Kostrbatý styl psaní připisuji prvotině, ale vzhledem k bombastickému závěru zcela promíjím. Moc pěkné.

12.01.2020 3 z 5

Spolek nemrtvých holek Spolek nemrtvých holek Lily Anderson

Originální, zábavné, oddechové čtení. Neurazí, ale ani nenadchne. Přesto jsem ráda, že jsem knihu přečetla.

19.09.2019 3 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Neurazilo, ale totální nadšení se také nekonalo. Takhle, myšlenka super, příběh si určitě budu pamatovat i po nějaké době, ale stejně tak si budu pamatovat, že byl poněkud ,,plochý". Dávám plusové body za to, že po přečtení ještě stále přemýšlím nad tím, s jakými schopnostmi bych se asi já vrátila do života? :)

14.09.2019 3 z 5

Nezapomeň Nezapomeň Val Emmich

Neuměla jsem si představit, co od této knihy čekat. Jaký bude příběh, jaký žánr. Teď po dočtení, to nevím stále. Vím jen, že je to ten nejmilejší příběh, který jsem za dlouhou dobu četla a jsem ráda, že je nyní mojí součástí. Vřele doporučuji!

14.08.2019 5 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Příběh dlouhý tak akorát. Zápletka přijatelná, zpracování dobré, závěr trochu drsnější. Přesto nesdílím nadšení ostatních uživatelů, za mě slabší thriller, ale neurazil.

07.08.2019 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Bylo to zdlouhavé. Některé pocity se daly vyjádřit skromněji, ale příběh jako takový byl hezký, závěr knihy dobře rozpracovaný a i když si knihu znova určitě nepřečtu, nebudu se bát jí doporučit dál.

07.07.2019 3 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

I přes kladné hodnocení knihy jsem měla problém s čtivostí. Obsah děje hodně připomíná TO od Kinga a já viděla i jisté prvky ze Zelené míle a seriálu Stranger Things. Napsané to bylo dobře, nechyběl nádech hororu a i jeden překvapivý, zdrcující moment. Přesto mi dělalo potíže přelouskat detailní popisy krajinek. Ne že bych nechápala, co mi autor nastiňuje, ale hrozně jsem se u toho nudila. Vím, že odkazem této knihy je srovnání dětství dříve a nyní, ale osobně bych některé prvky vynechala. Ano, kniha je dobrá, ale znova ji číst určitě nebudu.

13.06.2019 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Za mě mnohem lepší závěr, než u Šelmy. Přesto děj postrádal napětí předchozího díla. Ale určitě doporučuji, čte se to samo.

26.04.2019 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Nějak nevím, klasická kriminálka, průhledná, bez originální zápletky. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická. Nezachránily to ani střípky z minulosti hlavní hrdinky. Trapné okamžiky, např. detektiv nezvedne telefon, protože se modlí, přitom vyšetřuje vraždu! Oddechovka na jeden večer, ale život vám moc neobohatí.

06.01.2019 1 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Volání kukačky jsem přečetla jedním dechem. Pro Hedvábníka mi zbyly jen oči pro pláč. Celou tu dobu mě víc a víc nezajímalo, kdo je vlastně vrahem tak nesympatické oběti, o podezřelých ani nemluvě, utahané popisky okolí mě doslova vyčerpávaly. Knihu jsem dočetla, nemám ve zvyku knihy odkládat, ale v tomto případě jsem možná měla.

03.09.2018 odpad!

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Pozor, obsahuje spoilery!!!
Ze začátku mi příběh utíkal svižně, ale ke konci už to bylo celkem utahané a předvídatelné. Navíc je ponechaná klasická osa příběhu. Všechny klíčové postavy zázračně přežijí a všichni ostatní mají smůlu. Jediným překvapením byl deník Theodora, proto tři hvězdy. Bez toho je to jen klasická detektivka s vyšinutým vrahem, netýmovým detektivem a klasickým závěrem ,,za pět minut dvanáct".

24.08.2018 3 z 5