rafan65 rafan65 komentáře u knih

Stařec, který četl milostné romány Stařec, který četl milostné romány Luis Sepúlveda

Nádherná kniha která popisuje život v amazonském pralese. Příběh je hodně zajímavý a na samotném konci graduje bojem hlavního hrdiny a divoké šelmy. Autor vložit do příběhu tolik lidskosti a moudrosti že jsem se chvílemi tetelil blahem. Moc pěkné čtení doporučuji tuhle jednohubku stojí za přečtení.

08.05.2023 5 z 5

Čas pro vraždu Čas pro vraždu Ann Granger

Opět poklidná anglická detektivka která měla sice pomalejší rozjezd ale četla se pěkně. Knihy této autorky se odehrávají na anglickém venkově a často se autorka snaží do děje vložit chov koní a koňské stáje. Celkem průměrné čtení které není žádný velký trhák ale kdo má rád poklidné detektivky tak si přijde na své.

07.05.2023 4 z 5

1913: Případ podivné sebevraždy 1913: Případ podivné sebevraždy Andreas Pittler

Spojení krimi a humoru není špatný nápad a pokud to zásadité do mocnářství roku 1913 tak máme o zábavu postaráno. Autor popisuje stav tehdejší armády a policie tak živě že čtenář si připadá ják v Haškově osudech dobrého vojáka Švejka. No nebudu to více rozvádět, každopádně mě kniha bavila a kdo se rád směje tomu knihu doporučuji.

06.05.2023 4 z 5

Slunce, seno a pár facek Slunce, seno a pár facek Petr Markov

Znovu jsem nenašel žádný velký rozdíl mezi filmovým a knižním zpracováním. Četlo se to pěkně a znovu jsem se zasmál a dobře bavil. Jako oddechové čtení dobré.

05.05.2023 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Hooodně dobře napsaná kniha, před autorem smekám. Této sérii jsem se dlouho vyhýbal protože mě odpuzovala drsná obálka knihy. Čekal jsem hodně děsivé čtení ale opak je pravdou. Perfektní příběh, luxusní zpracování děje a úžasné rozuzlení mě absolutně dostalo. Opět jedno poučení,nedej na první dojem a jdi do toho. Doporučuji opravdu moc pěkné.

04.05.2023 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Perfektní pokračování této série. Příběh je napínavý a děj plný zvratů, předpoklad dobrého čtení. Některé pasáže jsou tak dobře napsané že člověk ztrácí pojem o čase a čte a čte. No prostě fakt super kniha kterou určitě doporučuji.

03.05.2023 5 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Další úžasná knížka kterou si vnoučata přinesla na čtení před spaním. Brouk Pytlík sklízel nemalé ovace a kolikrát jsem měl pocit že snad ani nebudou spát. Pozoroval jsem jejich reakce a jsem rád že pan Ondřej Sekora tuto krásnou knihu dětem vykouzlil.

01.05.2023 5 z 5

Muž, který se vypařil Muž, který se vypařil Per Wahlöö

Martin Beck a jeho další případ který jsem četl asi před čtyřiceti lety. Tehdy jsem měl docela pěkný zážitek, dnes už nejsem tak přesvědčený o kvalitě tohoto příběhu. Nyní knihu vnímám jako docela slabší díl této série. Ovšem jde pouze o můj názor a spousta čtenářů nebude asi se mnou souhlasit.

01.05.2023 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Žena v kleci je první případ komisaře Carla Mørcka z nově vzniklého oddělení Q. Od začátku jsem se vůbec nenudil a nakonec to je pořádná jízda. Dobrý námět a rozmanitý děj tento příběh jenom podtrhují. Taky se mě hodně zamlouval Asad, dává tomu perfektní náboj a pohled v jiném rozměru. Takže velká spokojenost.

29.04.2023 5 z 5

Slunce, seno, jahody Slunce, seno, jahody Petr Markov

Kniha mě bavila a celkem jsem se zasmál. Pokud si člověk ještě dosadí obličeje herců z filmového zpracování tak příběh ožívá před očima. Docela mě kolikrát nahání hrůzu knihy které mají perfektní filmovou verzi ale u této knihy jsem naprosto v pohodě. Chcete se smát? Tak u této knihy máte šanci, doporučuji.

27.04.2023 4 z 5

Klasická kniha pana Vlastimila Vondrušky. Jeho historické krimi jsou zajímavé čtení které čtenáře prostě baví. Kniha se skládá ze tří příběhů a všechny jsou moc pěkné čtení. Od tohoto autora jsem už přečetl pár knih a nikdy se mě nestalo že bych měl nějaké výhrady. Pokud máte rádi historické krimi určitě doporučuji.

24.04.2023 5 z 5

Vesničko má středisková Vesničko má středisková Zdeněk Svěrák

Knihu jsem četl abych porovnal rozdíl mezi filmovou verzi a knižním vydáním. Docela jsem zklamán nic jiného jsem našel. Děj kopíruje doslovně film, který je samozřejmě úžasný. Takže jsem se znovu přesvědčil že perfektní film může být lepší než kniha.

22.04.2023 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Nádherná kniha která sice není doslovně detektivka ale to vůbec nevadí. Krásně popisuje kraj který důvěrně znám. Příběh je hodně orientovaný na vykreslení přírody a zvěře čím autorka dává jasně najevo jak je důležité aby člověk žil v souladu z přírodou. Kniha mě opět hodně potěšila jako zatím všechny od této autorky.

18.04.2023 5 z 5

Zasloužíš si smrt! Zasloužíš si smrt! Zdenka Hamerová

Tak tato kniha mě docela dostala. Četla se pěkně a některé pasáže mě motaly hlavu, za žádnou cenu jsem nemohl zjistit kdo je ta zrůda. Konec mě úplně sestřelil, to jsem teda nečekal. Je pravda že Věra mě napřed připadala jako ( totálně neschopný a ukňouraný spratek) nakonec se projevila jako statečná žena. Takže jsem spokojený a budu hledat další knihy této autorky.

13.04.2023 5 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

Kniha nic moc, čekal jsem naprosto něco jiného. Filmová verze je opravdu mnohem lepší, má velmi dobré herecké obsazení a příběh je mnohem napínavější a rozmanitější. Nemůžu si pomoct ale tato kniha mě hodně zklamal.

12.04.2023 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Je pravda že jsem do poloviny knihy měl docela problém z orientací v ději. Některé pasáže mě docela zamotaly hlavu. Potom se děj úžasně rozjede a závěrečné rozuzlení je neskutečné. Tato kniha je určitě dobré čtení pro milovníky napětí a zamotaných zápletek. Je pravda že hlavní hrdina je chvílemi až nesmrtelný, měl jsem dojem že pokud spadne do černé díry tak stejně nebezpečí unikne ale to do knihy tohoto žánru asi patří.

09.04.2023 5 z 5

Hannibal - Zrození Hannibal - Zrození Thomas Harris

Tato kniha je moc pěkná ale zároveň hodně děsivá. Příběh mladého Hannibala je smutnou epizodou jak se člověk po traumatickém zážitku mění ve zvíře které vraždí vrahy své malé sestry. Opravdu hodně děsivá kniha ale stojí za přečtení.

08.04.2023 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Moc pěkné čtení od kterého se člověk nemůže odtrhnout. Zajímavý námět a hodně dobře napsaný příběh. Docela jsem napjatý jaká bude další kniha této série a jestli autora udrží nastavenou laťku. Takže jsem spokojen a knihu určitě doporučuji.

07.04.2023 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Znovu jsem si dopřál dobrodružnou cestu z románem Julese Verna. Tuto knihu jsem četl již jako dítě a pokaždé když ji čtu znovu mám pocit že se vracím domů do svého pokojíčku a jsem zase ten malý kluk. Jsou to krásné vzpomínky a nevidím důvod proč si neužívat toto dobrodružství.

01.04.2023 5 z 5

Slovácko sa súdí aj nesúdí Slovácko sa súdí aj nesúdí Zdeněk Galuška

Tuto knihu mám ve své knihovně mezi oblíbenými skvosty a budu ji určitě číst ještě několikrát. Hodně málo knih mě dokáže tak rozesmát jak tato. Nářečí kterým je kniha napsaná mě vůbec nevadí protože na Slovácko to mám jenom pár kroků. Dobré vínko a plkání při jeho popíjení mám moc rád.

27.03.2023 5 z 5