rafan65 rafan65 komentáře u knih

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Tak tato kniha mě opravdu nijak zvlášť nenadchla. Režisér filmu opravdu vybral všechny dobré části této knihy, zbytek je jenom omáčka která čtenáře nijak nezaujme. Celkem průměrná kniha kterou podruhé číst už určitě nebudu.

24.07.2023 3 z 5

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Tento příběh Míchala Exnera jsem neznal a docela mě překvapilo jak autor děj pěkně zašmodrchal. Hodně postav v tomto případu mě zpočátku dělalo docela potíže se orientovat v ději. Postupně jsme vklouzl do příběhu a krásně si to užil. Pan Erben to prostě uměl.

17.07.2023 5 z 5

Syn lovce medvědů Syn lovce medvědů Karel May

Tak tuto knihu jsem četl někdy v dětském věku a už jsem si děj moc nepamatoval. No nevadí nastal čas na návrat ke knihám tohoto autora a zažít cesty plné dobrodružství. Karel May je zárukou kvality a jeho knihy jsou pěkný relax. Syn lovce medvědů je kniha plná napětí a zvratů, autor pěkně vykreslí krásnou přírodu. Budu pokračovat knihou Duch Llana Estacada.

16.07.2023 5 z 5

Ostrov Ostrov Rudolf Havlík

Krásná pláž, šplouchání moře a nádherný ostrov. Pro tyto horké dny ideální představa tráveného času. Kniha mě opravdu bavila a při určitých pasážích jsem se docela zasmál. Autora neznám ale jeho styl vyprávění mě celkem sedl. Ještě se podívám na filmovou verzi, obsazení hlavních postav slibuje dobrou kvalitu. Jsem spokojený a určitě doporučuji.

15.07.2023 5 z 5

Všichni musí zemřít Všichni musí zemřít Viktorín Šulc

Pěkná detektivka která má nečekané rozuzlení až na samotném konci. Major Bohuslav a kapitánka Mazancova' opět nezklamali jako v předchozích knihách. Tato svérázná dvojice mě hodně bavila a je škoda že autoři nepřidali další díly. Zkusím najít nějaké další knihy a uvidím jestli budou tak dobré.

14.07.2023 4 z 5

Touha Touha Hana Militká

Opět jsem docela spokojený. Tentokrát je příběh docela zamotaný a těch mrtvých těl je až moc. Ale jinak jsem spokojený. Dám si určitě přestávku a potom budu v sérii pokračovat.

10.07.2023 4 z 5

Nezačínej zas! Nezačínej zas! Hana Militká

Taková odpočinková detektivka která má poklidný děj, prostě pohodové letní čtení. Není to samozřejmě akční smršť ve které tečou potoky krve a vrší se hromady mrtvol, mě tento poklidný běh děje absolutně vyhovoval. Dám ještě jeden díl.

09.07.2023 4 z 5

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Pěkné a vtipné čtení které jsem pojal jako jednohubku. Josefína je veselá kopa a řešení vraždy bere jako hru která má jednoduchou zápletku. Škoda že příběh není delší.

08.07.2023 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Tuto knihu jsem četl snad na pětkrát a dočetl z velkým sebezapřením. Děj mě absolutně nebavil a nemohl jsem se začíst. Jsem hodně zklamaný a další knihu této série už číst určitě nebudu. Bylo to velké trauma a rozčarování.

07.07.2023 2 z 5

Osamělý mrtvý muž Osamělý mrtvý muž Václav Erben

Další skvělý příběh kapitána Exnera. Kdysi jsem viděl filmovou verzi v seriálu ale knihu jsem četl až nyní. Exner je opět noblesní a případ který se odehrává v Pražské ZOO je opravdu hodně dobrý. Taky mě baví humor Vlčka a Beránka kteří dávají příběhům šťávu a knihy krásně odlehčí. Některé díly série jsem ještě nečetl,tak se hodně štěstí na další kousky této skvělé trojice.

06.07.2023 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Hodně čtivá kniha která je velmi dobře napsaná. Děj má spád a rozuzlení je smutné a děsivé zároveň. Tento příběh je uvěřitelný a určitě nepatří k věcem na které může být náš národ hrdý. Autor mě mile překvapil a určitě se podívám po jeho další knize.

05.07.2023 5 z 5

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Druhý díl je o něco slabší ale pořád se četl pěkně. První polovina je taková uspávací ale útěkem z hladu se děj opět rozjede a dostane to znovu náboj. Marek je pěkná krysa a jsem docela zvědavý jestli mu někdo zatne tipec. Určitě přečtu poslední díl, rozuzlení bude zřejmě zajímavé.

01.07.2023 4 z 5

Ztracené město Ztracené město Linda S. Howington

Začátek knihy mě hodně bavil a příběh jsem si opravdu užíval. Jillian a Ben se neustále navzájem pošťuchovali a dávali příběhu náboj humoru a lehké erotiky. Ovšem poslední třetina příběhu se změnila v nudné popisování Benova obřího penisu a Jillianiny pochvy, příběh se proměnil do sexuální smrště. Je to docela škoda autorka se utrhla z řetězu a popustila své sexuální fantazie do sféry skoro porna, nebo ji došli nápady na dobrodružnou literaturu. Každopádně tímto koncem knihu doslova zabila.

25.06.2023 3 z 5

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

Moc pěkné čtení při kterém člověku chvílemi běhá mráz po zádech. Takové knihy mám moc rád a pokaždé si to hodně užívám. Autor dokázal do příběhu vnést hodně napětí a přitom čtenář pořád neví kdo je ten ďábel který všechno zosnoval. Takže jsem velmi spokojen.

25.06.2023 5 z 5

Dívka v zrcadle Dívka v zrcadle Eva Kačírková

Průměrná česká detektivka děj je slabší a málo napínavý. Opět samá korupce, politika a provázanost nekalého podnikání a politických špiček. Vše podtrhuje bezmocná policie, prostě pořád stejná písnička. Tyto knihy mě už opravdu nudí a nejhorší je že se vlastně od doby napsání této knihy nic nezměnilo.

24.06.2023 3 z 5

Šinjú Šinjú Laura Joh Rowland

Moc pěkné čtení které mě opravdu hodně bavilo. Měl jsem docela obavy že se nebudu v té spoustě jmen orientovat ale opak je pravdou. Po přečtení pár stránek jsem vklouzl do příběhu bez sebemenších problémů. Chvílemi je příběh docela krutý a drsný život té doby je až děsivý. Děj knihy je hodně napínavý a čtivý. Určitě budu v této série pokračovat.

18.06.2023 5 z 5

Muž, který vycházel z hrobu Muž, který vycházel z hrobu Viktorín Šulc

Další případ majora Bohuslava je opět poklidná a pěkná detektivka. Kdysi jsem viděl filmovou verzi ale nemohl jsem si uvědomit jaké je rozuzlení případu. Takže jsem si knihu užíval až do samotného konce. Tyto knihy mám moc rád, čtou se krásně, prostě stará dobrá česká detektivka.

14.06.2023 4 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Sandra Brown

Takže zase jednou pěkně zamotaný příběh který jsem nemohl rozlousknout. Tato kniha mě opravdu hodně barvila a měla všechny atributy které obnáší dobré čtení. Autorka se snaží o spojení krimi zápletky a trochy romantiky což se ji skvěle podařilo. Takže jsem spokojený a určitě dám další knihu této autorky.

12.06.2023 4 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Napínavé a chvílemi docela děsivé čtení. Musím říct že autor měl docela bujné nápady při psaní této knihy. Každopádně se kniha četla dobře a vtáhla mě do příběhu. Je mi jasné že tato kniha se vymyká jak reálně možným dějem tak i nepochopitelným nápadem autora na tento příběh. No ale četlo se to docela dobře tak to nebudu řešit.

10.06.2023 4 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Kniha je určitě lepší než jsem čekal. Zaznamenal jsem v televizi pár dílů seriálu komisaře Wallandera a moc mě to nezaujalo. Kniha mě připadá mnohem lepší, děj mě docela vtáhl do příběhu. Není to samozřejmě klasická severská detektivka, děj je poklidnější a není tu tolik násilí a potoky krve. Mě to ovšem vůbec nevadí, knihu jsem si opravdu užíval.

09.06.2023 4 z 5