rafan65 rafan65 komentáře u knih

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Druhý případ komisaře Wallandera je opět noblesní čtení plné napětí a zvratů. Znovu se roztáčí kolotoč intrik a boje o holý život. Kniha mě opravdu hodně bavila, poutavé vyprávění příběhu je uvěřitelné a docela mrazivé čtení. V této série budu určitě pokračovat.

07.09.2023 4 z 5

Pohádky Pohádky Karel Jaromír Erben

O prázdninách jsem si četli tyto krásné pohádky z vnoučaty. Hodně jich už znali ale i tak to bylo legrační i poučné. Je celkem zajímavé pozorovat co se jim honí hlavou při čtení těchto úžasných knih.

04.09.2023 5 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Tato kniha pro mě byla zklamáním čtení mi přišlo nekonečné a nezáživné. Doporučuji se podívat raději na stejnojmenný film ten mě připadá mnohem lepší. První jsem viděl film a byl jsem nadšený při čtení knihy mě nadšení hned přešlo.

01.09.2023 2 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Klasické dílo u kterého se pokaždé hodně bavím. Tentokrát přečteno do čtenářské výzvy. Tato kniha nepotřebuje žádné dlouhé recenze, je úžasná a neskutečně realistická. Každopádně kdo ji ještě nečetl tomu ji vřele doporučuji.

30.08.2023 5 z 5

Léto v Altamiře Léto v Altamiře Jiří Fried

Krásné přátelství dvou chlapců a jejich dobrodružství je jedna rovina příběhu, nenávist němců k českému obyvatelstvu je druhá rovina příběhu. Docela smutná doba která vnáší strach do děje příběhu, je cítit hrůzu blížící se války. Autorovi se krásně podařilo všechny tyto atributy zapracovat do příběhu. Moc pěkné.

29.08.2023 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Četl jsem jako dítě a tehdy jsem tuto knihu zbožňoval. Frantík byl pro mne hrdina a podle toho jsem také k němu vzhlížel. Dnes jsem knihu četl z nostalgie ale pořád je moc pěkná. K těmto knihám z dětských let se hodně rád vracím, jsou to krásné vzpomínky.

28.08.2023 4 z 5

Případ Zlatého Buddhy Případ Zlatého Buddhy Josef Nesvadba

Přečíst se to dalo ale mám pocit že podruhé tuto knihu číst už nikdy nebudu. Napřed jsem se nemohl do knihy pořádně začíst, až mě čtení začalo docela bavit tak se děj začal točit kolem boje dělníků a majitele továrny a byl jsem znovu v pytli. Takové knihy moc nemusím, mám rád pokud je děj pěkně napínavý a nemusím řešit stávkovou pohotovost.

27.08.2023 3 z 5

5 mrtvých starých dam 5 mrtvých starých dam Hans Gruhl

Poklidná detektivka která má lehce předvídatelné rozuzlení případu. Nádech starých časů dělá tuto knihu krásně nostalgickou, má to takovou komorní atmosféru a čtenáře to pohladí po srdci. Někdy jsem za tyto knihy moc rád, dnešní autoři se předhradí kumu se podaří do knihy zakomponovat více krutosti. Proto takové knihy občas rád čtu.

25.08.2023 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Neviditelný je opravdu zvláštní kniha. Čtenář si uvědomí jak bláhové je stát se neviditelný, zároveň zjistí jak negativně dokáže tato dovednost člověka změnit. Každopádně poselství které kniha přináší nám může napovědět kde jsou hranice za které člověk nemá chodit.

25.08.2023 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Tato kniha nepostrádá ani napětí a už vůbec ne akční scény. To vše je podmalováno dobrodružnou scenérii potápění a bojuje o holý život. Autor dokázal znovu napsat napínavou knihu která startuje novou sérii Sloan McPhersonová. Mě osobně kniha hodně bavila a jsem spokojen.

24.08.2023 5 z 5

Bezhlavý jezdec Bezhlavý jezdec Thomas Mayne-Reid

Četl jsem už několikrát a pokaždé si příběh užívám. Děj knihy je jednodušší, kniha je určena spíše pro mládež ale i tak určitě baví čtenáře v pokročilém věku kteří mají rádi dobrodružství. Nechybí kladní hrdinové ani padouch který je schopen všeho aby dosáhl svého. Pěkná odpočinková četba.

22.08.2023 4 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Opět jsem hodně spokojený a parádně jsem se bavil. Příběh je napsaný vtipně a Josefína Divíšková znovu perlí. Autorka má zjevně smysl pro humor a už se těším na další knihu. Odpočinková četba kterou určitě doporučuji.

21.08.2023 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Moc pěkné čtení které jsem objevil díky přátelům z Databázeknih. Autorka příběh parádně zamotala, čtenář si myslím že záhadu rozluštil a ono je záhy všechno jinak. Při této knize je čtenář neustále v napětí a situace se mění každou chvíli. Dál už nebudu nic prozrazovat ať potenciální čtenář má šanci sí knihu pořádně užít. Určitě doporučuji.

19.08.2023 5 z 5

Alfred Hitchcock 2 – Strašidla na dobrou noc Alfred Hitchcock 2 – Strašidla na dobrou noc Alfred Hitchcock

Velká spokojenost, moc pěkné čtení u každého příběhu krásně mrazí na zádech. Některé povídky jsou opravdu luxusní a celkově je tato kniha mnohem lepší než první sbírka. Hodně mě to navnadilo tak se jdu poohlédnout po dalším díle.

18.08.2023 5 z 5

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

Moc pěkné pokračování knihy Syn lovce medvědů. Spousta známých hrdinů z dalších románů Karla Maye bojuje v napínavém příběhu z bandou Supů. Podle mého názoru jedna z nejlepších knih tohoto autora.

17.08.2023 5 z 5

Druhý dech Druhý dech Václav Dušek

Tuto knihu jsem našel v naší knihovně a zkusil jsem se začíst. Po několika stránkách mě připadalo že příběh znám ale nemohl jsem si uvědomit odkud. Postupně jsme zjistil že kniha je zfilmována pod názvem křehké vztahy. Není to žádný velký zázrak ale přečíst se to dalo. Tento žánr není zrovna můj oblíbený, tak možná proto.

16.08.2023 3 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Tak tohle je opravdu kniha podle mého gusta. Autor dokázal perfektně spojit napětí, tajemný řád templářů a hledání pokladu. Takové knihy mám moc ráda a děj sí krásně užívám. Knihu určitě doporučuji, kdo má rád dobrodružství a akční čtení bude spokojený.

14.08.2023 5 z 5

Besídka zvláštní školy Besídka zvláštní školy Miloslav Šimek

Krásná kniha ala Grossmann-Šimek. Moje oblíbené čtení které člověka dokáže pokaždé rozesmát. Není co dodat, prostě nádhera.

14.08.2023 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Dlouho jsem se této série vyhýbal protože severské detektivky nějak moc nečtu. No když jsem se konečně rozhoupal tak opravdu musím říct že tato kniha mě nijak nenadchla. Příběh je nějak moc vláčný a nezáživný. Nebyl jsem schopen do toho příběhu vklouznout a pořádně si to užít.

13.08.2023 3 z 5

Alfred Hitchcock 1 – Má oblíbená strašidla (20 povídek) Alfred Hitchcock 1 – Má oblíbená strašidla (20 povídek) * antologie

Krátké povídky od spousty autorů. Některé jsem už znal a jiné jsem četl poprvé. Celkem průměrná kniha která je jako na houpačce, něco je opravdu dobře napsané něco je slabší. Takže jsem spokojený a určitě dám další knihu.

06.08.2023 4 z 5