Templářské dědictví

Templářské dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348802/mid_templarske-dedictvi-UPR-348802.jpg 4 535 91

Cotton Malone série

Cotton Malone býval špičkovým agentem na americkém ministerstvu spravedlnosti. Pak se však rozhodl udělat za svou dosavadní kariérou tlustou čáru, odstěhoval se do Kodaně, stal se majitelem antikvariátu a začal vést poklidný život milovníka starých tisků. Udělal vše pro to, aby ho nic z minulého života nezastihlo – a stejně to bylo málo. Stačil jediný telefonát od jeho bývalé nadřízené Stephanie Nelleové a Cotton ví, že selanka skončila. Stephanie si s ním smluví schůzku v kodaňské kavárně, ale události naberou nečekaný spád. Jakýsi muž se pokusí ukrást její kabelku, a když se mu to nepodaří, spáchá demonstrativní sebevraždu. Mohl snad vědět, že se v kabelce skrývá deník Stephaniina zemřelého manžela, předního odborníka na historii templářů? Stránky deníku obsahují šifrovaný návod k odhalení dávného tajemství, které po staletí nedává spát badatelům ani hledačům templářského pokladu. Stephanie je odhodlána tuto mozaiku poskládat a naplnit tak odkaz svého muže – ale brzy vyjde najevo, že v tomto odhodlání není sama. Kdo je ten tajemný muž, který je pro vzácné záznamy ochoten vraždit? A za jakým cílem tak odhodlaně kráčí? Cotton Malore dlouho neváhá a nabídne Stephanii pomoc. S každým rozluštěným anagramem či symbolem jsou si stále jistější, že na konci cesty je čeká zjištění, které by mohlo otřást celým civilizovaným světem. Otázkou zůstává, jak by s tímto zjištěním naložil jejich nevyzpytatelný nepřítel...... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Domino

The Templar Legacy , 2006

essene
essene
07.01.2024 5 z 5

Tato kniha je naprostá bomba,skvělé

jaroiva
jaroiva
23.09.2023 3 z 5

Brownovi jsem to věřila, Berrymu ne. To je asi tak můj hlavní pocit z této knihy.
Je to psané čtivě, chvílemi mě to i bavilo, ale je to takové naivní a spíš bych to doporučila mladším čtenářům, kteří ještě budou ochotní nechat se trochu zblbnout.

Didi15
Didi15
06.09.2023 5 z 5

Moje první setkání s autorem a moc mi to sedlo, takže budu určitě číst dál a dál:)

m2056
m2056
02.09.2023 5 z 5

Nebudu zbytečně psát tohle si musíte zkusit přečíst Bomba.

rafan65
rafan65
14.08.2023 5 z 5

Tak tohle je opravdu kniha podle mého gusta. Autor dokázal perfektně spojit napětí, tajemný řád templářů a hledání pokladu. Takové knihy mám moc ráda a děj sí krásně užívám. Knihu určitě doporučuji, kdo má rád dobrodružství a akční čtení bude spokojený.

tlllk
tlllk
21.06.2023 3 z 5

Čistá apofenia, kde aj počet hranolkov v kebabe je súčasťou vyššieho princípu. Chápem že vymyslieť niečo také chce talent (alebo duševnú poruchu), ale oproti Brownovi, mi to prišlo prekombinované a naivné, na podobnej úrovni ako Banášové Kódy.

Gindolfin
Gindolfin
04.06.2023 3 z 5

Na můj vkus zbytečně rozvláčné, být to o půlku kratší, má to dynamiku. Zbytečně natahované.

Etule
Etule
07.04.2023 4 z 5

Tak tohle mi dost sedlo. :) Templáři to je moje. Hlavní postavy sympatické, byť k Stephanie jsem si hledala cestu trochu déle. Moc se mi zamlouval konec, jak to autor zaonačil. Jsem celkem zvědavá v jakém díle se dozvíme, jak vlastně přišel ke svému jménu Cotton. :D

Boby17
Boby17
05.04.2023 3 z 5

Klasická honička za pokladem, kterých už jsem přečetl vícero. Tradičně jsem očekával zničení nálezu, které se však tentokrát nekonalo, což kvituji s povděkem. Bohužel hlavní postavy příběhu byly charakterově dost placaté. Celkově dávám 3,3 hvězdy, tak zaokrouhluji bodování na tři celé. Sláva, 16. úkol ČV 2023 (štítek tajemství) mám splněn :-)

PitoR
PitoR
25.02.2023 5 z 5

Cotton Malone prvýkrát v akcii!
K autorovi a jeho prvému dielu zo série Cotton Malone som sa dostal úplnou náhodou...

Zaujal ma obal a ponúkaný obsah o templárskej problematike. Jednak - som prekvapený, že o tomto autorovi sa na Slovensku takmer nehovorí, o čom som sa mal možnosť presvedčiť na iných stránkach. Na druhej strane - som veľmi milo prekvapený samotnou knihou.

...a určite budem pokračovať ďalšími časťami.

lukaso89
lukaso89
02.01.2023 2 z 5

Dan Brown na LSD navíc s vydavatelem tlačícím na vydání knihy v nejbližším možném termínu. Pozitivně hodnotím spád děje a konzistentní hon za pokladem, nicméně obsahově mi to přišlo extrémně divoké. Mezi současnými postavami jsem se vyznat dokázal, ale na rovinu se přiznám, že mezi těmi historickými jsme často jen zmateně bloudil. V jednu chvíli jsem navíc nabyl dojmu, že nějaký šifrovaný kód musí být jistojistě schován i v tajemném nápisu WC v šipce na stěně v našem městském kostele, protože proč by tam přeci jinak byl. Byl jsem upřímně rád, že jsem se všemi zakoutími, náznaky a tajemnými nápovědami prokousal až do konce. O pochopitelnosti a uvěřitelnosti znovuzrození ztraceného syna, matčině reakci na něj a spoustě dalších "detailů" se raději zmiňovat nebudu.

jarin58
jarin58
07.02.2022 4 z 5

Velmi dobře sestavený příběh,byť místy překombinovaný.Co bych vytknul je někdy zbytečné natahování děje.

Ulala
Ulala
26.09.2021 5 z 5

Citlivé spojení skutečných historických faktů a autorovy fikce mně docela dostalo. Akční, dobře zvolené postavy a přitom docela sympatické, napínavé až do konce a něco pro mně nového z historie templářů. U tohoto typu knih mně vždy zaujme to historické pozadí, které obohatí mé "chabé" zkušeností z historie.

caldap
caldap
31.08.2021 4 z 5

Akce, historie, napětí, trochu templářské historie - pěkný příběh, trochu mi připomínal styl J. Rollinse.

petulik330
petulik330
08.06.2021 3 z 5

Od totoho autora opět dobrá kniha. Noc jiného jsem ani nečekala. Byla plná akce, napětí a také hledání pokladů. To vše v jednom balení.
Někdy byl Coton Malone za super hrdinů, který se dostane že všeho a je pomalu nesmrtelný. No jo... Pravý super hrdina do zachraňuje svět.

Kalina
Kalina
01.05.2021 4 z 5

Kniha je velice čtivá, ovšem přišla v druhé polovině část, kde se hodně diskutovalo a děj vázl. Jinak další pohled do historie a dost zajímavý.

ivanaci
ivanaci
09.04.2021 4 z 5

Pěkné čtení na velikonoční čas :-))
Mám ráda knihy, které Vás lákají ke zjištění dodatečných informaci...

sirojezkin
sirojezkin
13.02.2021 2 z 5

Příliš informací, nemohla jsem se tím prokousat.

lazarus
lazarus
11.02.2021 3 z 5

Zběsilá směska Tomb Raidera a Lovců pokladů okořeněná zlidštěním nejznámější pohádkové postavy dějin. Povětšinou jsem se bavil, ale hlavou dost nakroutil taktéž. Ještě drobátko víc přitaženější za vlasy než Brownovic Šifra Mr.Leoše

jana8087
jana8087
24.11.2020 5 z 5

Tímto jsem začala, první od Berryho a papírová, všechny ostatní již jen jako e-knihy, z pohodlnosti a nedostatku místa či neochoty čekat na knihu z knihovny...