rafan65 rafan65 komentáře u knih

První krev První krev Angela Marsons

Touto knihou jsem se vrátil na začátek této série. Dozvěděl jsem se jak se Kim setkala ze svým týmem vyšetřovatelů při jejich prvním případu. Opět luxusní čtení které musí čtenáře barvit. Teď můžu pokračovat ve čtení dalších příběhů tato série je už pěkně ucelená. Jsem hodně spokojený a můžu doporučit.

02.12.2023 5 z 5

Poslední cesty obou Quitzowů I. Poslední cesty obou Quitzowů I. Karel May

Knihu jsem přečetl ještě jednou a musím uznat že není tak špatná jak jsem uvedl ve svém prvním komentáři. Karel May napsal jenom knihu která je dějem zasazená do jiné doby jak jsme zvyklí.

29.11.2023 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Druhá kniha série ostrov Lewis je opravdu skvělé čtení. Příběh je nádherně napsaný, čtenář dějem proplouvá a má pocit že je součástí všeho co se zrovna v knize odehrává. Autor dokázal balancovat mezi časovými linkami několika generací tak bravurně že jsem neměl ani na chvíli problém s orientací v příběhu. Moc se těším na poslední knihu této série.

27.11.2023 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Hodně napínavé čtení podmalované tajemnem a nadpřirozenými silami. Kniha je opravdu hodně vydařená a jako první díl této série slibuje čtivé pokračování. Od tohoto autora jsem zatím nic nečetl takže nemám možnost porovnat mezi jeho literárními počiny. Každopádně jsem spokojen a knihu doporučuji.

25.11.2023 5 z 5

Vlaková souprava pro třetí tisíciletí Vlaková souprava pro třetí tisíciletí Miloslav Šimek

Humor dvojice Šimek & Krampol je celkem vkusné čtení. Určitě nebudu srovnávat knihy které obsahují povídky napsané společně Šimek & Grossmann a knihy napsané spolu ze Sobotou, Krampolem a Bubílkovou. Každé období jeho tvorby má své kouzlo a pokaždé se parádně bavím. Několikrát jsem pana Šimka zažil při jeho vystoupeních naživo a pokaždé jsem plakal smíchem. Teď už bohužel máme jenom jeho knihy, ale pořád díky nim rozdává smích a dobrou náladu. Děkujeme pane Šimku.

21.11.2023 4 z 5

Alfred Hitchcock 4 – ... ještě jednou strašidla Alfred Hitchcock 4 – ... ještě jednou strašidla John Wyndham (p)

Absolutně nejslabší kniha této série. Celkem mě překvapilo že nakladatelství knihu vůbec vidalo, aspoň mě už neměla co říct.

16.11.2023 3 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Klapzubovu jedenáctu jsem četl jako malý kluk. Je to odpočinková kniha, která se mi už tehdy moc líbila. Humorná a krásně napsaná kniha s úsměvem na rtech.

12.11.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Další kniha této série je opět noblesní čtení. Autorka mě opět přesvědčila že je jedna z nejlepších českých spisovatelů daného žánru. Příběh nepostrádá napínavou zápletku, zároveň čtenáři předkládá několik lidských osudů které sahají desítky let zpět v čase. Opět jsem hodně spokojený a můžu knihu jenom doporučit.

09.11.2023 5 z 5

Michail Strogov Michail Strogov Jules Verne

Úplně jinak napsaná kniha jak jsem u tohoto autora předpokládal. Jsem celkem překvapený ale není to vůbec špatné. Příběh se sice odehrává za fiktivních událostí ale má pěkný děj a nepostrádá spád. Jsem celkem spokojený a hlavně mile překvapený.

04.11.2023 4 z 5

Hrozba Hrozba Dick Francis (p)

Hodně pohodové čtení které jsem objevil náhodou a neudělal jsem chybu. Příběh je pěkně napsaný a rozhodně stojí za přečtení. Některé pasáže jsou trošku nadnesené alespoň dle mého názoru. Jsem velmi spokojený a doporučuji.

01.11.2023 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Druhý příběh série Strašidelné domy mě hodně bavil. Sice opět nejde o klasický horor, což mě osobně vůbec nevadí, taková pěkná duchařina není vůbec špatné čtení. Děj má spád a napětí je v příběhu taky spousta. Celkem vkusně napsaná kniha u které se čtenář nenudí.

28.10.2023 5 z 5

Volání rodu Volání rodu Eduard Štorch

Tentokrát marně přemýšlím kdy jsem tuto knihu četl naposledy, asi hodně dávno. Příběh je opět moc pěkný jako všechny od pana Eduarda Štorcha. Čas od času se k těmto knihám vracím a prožívám znovu skvělá dobrodružství která autor ve svých knihách popisuje. Pěkné čtení které milovníka dobrodružství musí bavit.

27.10.2023 5 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Četl jsem už několikrát a pokaždé jsem hodně spokojený. Tato kniha je plná dobrodružství a zároveň čtenáři osvětlí těžký život našich předků z doby vzniku lidstva. Moc pěkné čtení.

27.10.2023 5 z 5

Muž pod vlastním dohledem Muž pod vlastním dohledem Ivan Kraus

Krátké povídky které mají spíše vážnější podtext a moc jsem se při jejich čtení nebavil. Od pana Krause mám radši jeho humorná dílka která jsou podle mého mnohem lepší. Pokud se rozhodnete pro tuto knihu určitě nečekejte smršť při které se budete smíchem propadat za břicho.

23.10.2023 3 z 5

Alfred Hitchcock 3 – Strašidla nejstrašnější Alfred Hitchcock 3 – Strašidla nejstrašnější * antologie

Další pěkný výběr strašidelných povídek které jsou celkem vkusně sestavené do této knihy. Některé povídky jsou opravdu zvláštní, jiné zase hodně dobré. U těchto antologii se prostě pokaždé objevují dílka různé kvality a záleží na čtenářích jak je zaujmou. Já tento výběr hodnotím celkem kladně a jsem spokojen.

20.10.2023 4 z 5

Maigret a Dlouhé Bidlo Maigret a Dlouhé Bidlo Georges Simenon

Krásně napsaná kniha která je opravdu zvláštní směsicí lidských osudů. Autor dokázal znovu napsat napínavou detektivku a zároveň popsat hrůzný osud jedné rodiny. Mám pocit že příběhy Komisaře Maigreta jsou originální a potěší každého milovníka krimi.

20.10.2023 5 z 5

Hlava profesora Dowella Hlava profesora Dowella Alexandr Romanovič Běljajev

Tak tohle je opravdu hodně děsivé čtení. Asi je lepší si ani nepředstavovat co může takový objev způsobit. Autor měl tedy hodně zvrácený nápad při psaní této knihy, na druhou stranu perfektně vystihuje povahu lidí kteří jsou ochotni za slávou a úspěch odhodit veškeré morální zábrany. Jsem docela zvědavý co autor ještě napsal, nic jiného jsem od něj nečetl.

15.10.2023 4 z 5

Dva případy kapitána Exnera - Znamení lyry / Poklad byzantského kupce Dva případy kapitána Exnera - Znamení lyry / Poklad byzantského kupce Václav Erben

Znamení lyry je trošku slabší příběh,Poklad byzantského kupce je super. Škoda že pan Erben nenapsal těchto detektivek mnohem víc. Jde o krásné příběhy plné osobní elegance Michala Exnera.

15.10.2023 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Tato kniha a horor? Určitě ne. Slabé náznaky duchařiny tam jsou, není to taky žádná velká sláva. Příběh je ale pěkný a četl se dobře. Takže dávám tři hvězdy plus jednu za pěknou obálku.

14.10.2023 4 z 5

Skála Skála Peter May

Pěkné čtení které popisuje příběh kamarádů Artaira Marsaili a Fina který se vrací na ostrov Lewis vyšetřovat vraždu. Děj odkrývá čtenáři stará tajemství a propletenec vztahů který na konci knihy graduje. Jako kriminálku bych tuto knihu asi neoznačil, příběh mě osobně ovšem hodně bavil a knihu jsem si užil. Doporučuji.

10.10.2023 5 z 5