rafan65 rafan65 komentáře u knih

Mědirytina Mědirytina František Ditrich

Tento příběh je jedním z mých oblíbených které tento kultovní seriál obsahuje. Není totiž tak moc prošpikovaný politickou demagogii jako většina dílů. Kniha se čte moc pěkně a určité pasáže jsou docela vtipné. Knižní předloha je v podstatě shodná až na pár drobností ze seriálem. Čtení těchto starých knih mám moc rád a pokaždé se k nim vracím ze zvláštním pocitem a touhou po těchto příbězích. Je to prostě zvláštní ale po přečtení několika nových detektivek dostanu vždy chuť na starou klasiku a nejsem nikdy zklamán.

07.02.2024 4 z 5

Teror pochází z hlubin Teror pochází z hlubin Steve Alten

Tak toto byla teda jízda. Knihu mám už několik let ve své knihovně a začal jsem ji číst až teď díky čtenářské výzvě. Musím uznat že jsem určitě neudělal chybu, příběh je napínavý od začátku až do konce. Děj má spád, kniha mě bavila a nemohl jsem ji odložit. Samozřejmě příběh obsahuje několik pasáží které jsou hodně přehnané. Mě osobně ale připadá že to k těmto knihám tak nějak patří. Moc se těším na další díly.

05.02.2024 5 z 5

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Od pana Josefa Škvoreckého jsem už dlouho nic nečetl, tak jsem se rozhodl pro starého dobrého poručíka Borůvku. První kniha příběhů obsahuje několik povídek, některé jsou parádní a pár trošku slabších. Jako celek tuto knihu hodnotím kladně, mám ji rád.

03.02.2024 4 z 5

Sandokan. Příběh první: Tygři z Mompracemu Sandokan. Příběh první: Tygři z Mompracemu Emilio Salgari

Emilio Salgari je můj oblíbený autor a občas si jeho knihy rád přečtu. Jde o klasickou dobrodružnou literaturu která má svoje kouzlo. Série Sandokan je asi jedno z nejznámějších děl které má i svoji pěknou filmovou verzi.

01.02.2024 4 z 5

Pouta víry a beznaděje Pouta víry a beznaděje Karel May

Na této sérii oceňuji že autor dokázal udržet vysokou kvalitu u všech dílů které jsem zatím přečetl. Tento díl se opět rozvinul o osudy dalších osob které příběh činí ještě zajímavější. No jdu shánět další díly. Každopádně musím přiznat že mě příběh Dr.Sternaua a jeho přátel doslova pohltil a hořím zvědavostí jak to všechno dopadne.

27.01.2024 5 z 5

Klikaté stezky vášní Klikaté stezky vášní Karel May

Tak jsem konečně sehnal další dva díly této série. Musím uznat že tato kniha je zatím nejlepší díl. Dr. Sternau a jeho přátelé pokračují v rozpletení nástrah a znovu bojují o holý život. Tento díl má úžasný spád a děj se žene jak splašený kůň. Série mě zatím hodně baví a naplňuje moje očekávání. Kdo čte rád dobrodružnou literatura tomu tuto sérii určitě doporučuji.

26.01.2024 5 z 5

Tajná ložnice Tajná ložnice Robert Lawrence Stine

Rozhodně to není žádný velký kumšt který člověka posadí na zadek. Na druhou stranu obsahuje kniha pasáže ve kterých se děj docela rozjede a má spád. Takže tři hvězdy jsou dle mého názoru maximum které podtrhuje můj názor na tuto knihu.

22.01.2024 3 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Agatha Christie je opravdu královna detektivky. Smrt na Nilu je skvěle napsaný příběh který čtenáře doslova pohltí. Zápletka je úžasně vymyšlená a konec příběhu čtenář doslova hltá. Kniha je opravdu skvělé čtení které mě osobně vyhovuje. Jsem hodně spokojený a knihu doporučuji.

21.01.2024 5 z 5

Pohřben zaživa Pohřben zaživa Ann Granger

Další příběh z této série je opět pěkné čtení. Děj mě docela zmátl, některé postavy nakonec v příběhu sehrávají úplně jiné dějové zařazení jak jsem čekal. Na druhou stranu to příběhu dodává náboj a napětí. Podle mě asi zatím nejlepší díl série.

19.01.2024 5 z 5

Sebranka Sebranka Petr Eidler

Docela pěkně napsaná kniha pokud tedy pominu léty otřepané téma korupce. Při čtení příběhů které se věnují tématu korupce propadám depresi a čtení mě deprimuje. U čtení knih si má čtenář odpočinout a načerpat novou energii což v tomto případě nejde. Ale ať jenom nelamentuji zápletku autor dokázal napsat moc pěkně a rozpletení případu přišlo na samém konci což je super. Takže jsem spokojen.

16.01.2024 4 z 5

Vražedné chardonnay Vražedné chardonnay Věra Fojtová

Pěkný příběh který pomalu plyne a čtenáře kolébá a hýčká krásou jižní Moravy. Je pravda že zápletka je hodně jednoduchá, vraha jsem odhalil hned jak jsem znal všechny postavy příběhu. Přesto jsem spokojen a kniha se mě líbila.

13.01.2024 4 z 5

Agent 009 ve službách slečny Koulové Agent 009 ve službách slečny Koulové Petr Jirounek

U této knihy jsem se dobře bavil a některé pasáže mě opravdu připadají hodně vtipné. Příběh je samozřejmě jedna velká nadsázka ale i autor sám čtenáře upozorňuje že vše je jenom fikce. Pokud je pokračování příběhů Dáši Koulové tak pohodové a čtivé tak se moc těším.

07.01.2024 4 z 5

Xaver má strach Xaver má strach Miloš Jura

Příběh který je podstatou této knihy není až tak špatný ale zpracování je opravdu hodně ubohé. Takové množství soudruhů co každá stránka obsahuje je opravdu hodně. Nakládat je do vagónů tak mě asi jeden vlak nestačí. No prostě komunistická agitka jak prase.

04.01.2024 2 z 5

Na dně Na dně Jørn Lier Horst

Pěkně napsaný příběh který nepostrádá napínavou zápletku kterou jsem nemohl rozluštit. Jediné mínus je ta spousta těžko identifikovatelných jmen která se mě docela pletla. Nakonec jsem to dal ale musel jsem se na čtení hodně soustředit. Jinak jsem spokojen, pěkné čtení.

01.01.2024 4 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Napínavý příběh který má úplně všechno co jsem od pěkné knihy čekal. Tyto detektivky které se odehrávají v dostihovém prostředí mají své kouzlo a jako laik jsem se dozvěděl spoustu věcí o kterých jsme neměl ani tušení. Takže jsem spokojen a knihu doporučuji.

29.12.2023 5 z 5

Faraonova pomsta Faraonova pomsta Elizabeth Peters (p)

I tento díl série je pohodové čtení které mě zavedlo znovu do žhavého Egypta. Děj je celkem napínavé čtení a troška humoru taky nechybělo. Knihu hodnotím celkem kladně a určitě nějaký díl ještě přečtu.

18.12.2023 4 z 5

Síť démonů Síť démonů Jason Dark (p)

Pohádka pro dospělé ale četlo se to celkem dobře. Pokaždé se divím kde autor chodí na nápady k těmto příběhům. Asi má hodně nápadů když dokázal napsat tak obsáhlou sérii.

11.12.2023 4 z 5

Nevěrné ženy pijí sauvignon Nevěrné ženy pijí sauvignon Věra Fojtová

Další pohodová krimi která čtenáře opět zavede do vinného sklepa na krásné Pálavě a vtáhne ho do vyšetřování záhadné vraždy. Vraha jsem rozluštil už asi v polovině knihy ale vůbec mě to nevadilo, kniha mě bavila až do samotného konce. Jde o četbu kde nemůže čtenář očekávat nějaké velké dějové zvraty a příval akčních situací. Je to prostě pohoda a klídek.

10.12.2023 5 z 5

Hora světla Hora světla Emilio Salgari

Po hodně letech jsem se vrátil k starým dobrým Karavanám. Jako kluk jsem je miloval, pokaždé jsem toužebně vyhlížel nové číslo. Teď jsem o hodně starší ale i tak mě tyto příběhy pořád baví. Tento díl je velmi dobře napsaný, příběh má spád, děj je napínavý a čte se krásně. Pro milovníky dobrodružství dobrá volba.

07.12.2023 5 z 5

Kapitán Exner uvádí: 7 příběhů s tajemstvím Kapitán Exner uvádí: 7 příběhů s tajemstvím * antologie

Vcelku dobře napsané povídky které mají jeden společný aspekt, zločin. Různí autoři a každý má svůj styl psaní. Několikrát jsem přemýšlel která povídka mě asi nejvíce oslovila, vyhrála povídka Modrý kvíteček. Tyto antologie moc v lásce nemám ale občas nějakou přečtu.

04.12.2023 4 z 5