Klikaté stezky vášní

Klikaté stezky vášní

Dobrodružný román, v němž pokračují osudy protagonistů v Latinské Americe.

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/977/klikate-stezky-vasni-977.jpg 4.412

Tajemství starého rodu (4.)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Návrat

minirock

Dá se souhlasit s předchozím komentářem Kakho-Ota že tento díl je zatím nejlepší z celé série. Děj se dále komplikuje, hlavní hrdinové se nejdříve osvobodí z obklíčení Komančů u indiánské pyramidy aby byli vzápětí zajati pirátem Landolou a zanecháni svému osudu na neobydleném ostrově kdesi v Tichomoří. Některé epizody z knihy byly použity ve filmech Poklad Aztéků a Pyramida boha Slunce i když ne úplně zcela přesně. Co se mi ale moc nelíbilo že Sternau zde bez milosti střílí po desítkách své nepřátele, to mi ke K. Mayovi příliš nesedí.

Kakho-Oto

Výrazně lepší než předchozí tři díly. Dr. Sternau je nadpozemský hrdina se stejnou výzbrojí jako Old Shatterhand. Kapitán Verdoja, tolik známý z filmů, je výrazným padouchem tohoto dílu (dosud v ději nevystupoval) - stejně jako ve filmu obývá starou indiánskou pyramidu, kde trýzní své nepřátele. Největšími padouchy knižní série jsou ale bezpochyby Cortejové a námořník (pirát) Landola. V jedné scéně se naráz vyskytuje na tisíc Komančů - takovou hordu indiánů pohromadě May snad nikde jinde nezmínil (Naštěstí nejsou pobiti - za což Mayovi děkuji, tento díl je i tak velmi krvavý). Drobnost: Sternau zde nevyoperuje Verdojovi třísku z oka, nýbrž to jen předstírá, aby mohl utéct.

Aida
08.02.2016

4.díl se mi líbil,byl napínavý,dobře se mi četl.Začala sem od tohoto dílu,tak sem zvědavá na ostatní.

Karl May

Karl May