Faraonova pomsta

Faraonova pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179383/faraonova-pomsta-179383.jpg 4 61 16

Amelia Peabody série

Na žádost vdovy po záhadně zemřelém lordu Baskervillovi se Emersonovi vydávají do Údolí králů pátrat po zapomenuté hrobce faraona. Dělníci vnímají lordovu smrt jako faraonovu kletbu. Zanedlouho je nalezeno tělo pohřešovaného lordova společníka, a to ve stavu, jako by prošlo procesem mumifikování. Amelie začne pátrat, kdo může mít motiv k vraždám. Vydání první.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Alpress

The Curse of the Pharaons , 1981

rafan65
18.12.2023 4 z 5

I tento díl série je pohodové čtení které mě zavedlo znovu do žhavého Egypta. Děj je celkem napínavé čtení a troška humoru taky nechybělo. Knihu hodnotím celkem kladně a určitě nějaký díl ještě přečtu.

Luigi1
26.05.2023 4 z 5

Velice pěkně napsané s trochou humoru

TerezaMondeková
22.04.2021 3 z 5

Tentokrát mi kniha nepřišla jako nějaká kopie. Během celé knihy se pořád něco dělo. Nechybělo dobrodružství, nebezpečí, napětí, překvapení... nějaké ty vraždy. Taky jste opravdu zvědavý, kdo je vrah, protože ve hře bylo spoustu podezřelých a spoustu motivů. Ale upřímně... kdo to nakonec byl pro mě nebylo takové překvapení. Jen tak mě napadla otázka, jestli to není vrah a celou knihu jsem měla podezření a jak se ukázalo, tak jsem zase měla pravdu. Takže mě pak spíše zajímal motiv té osoby. Ale překvapil mě způsob zabíjení. Ale musím říct, že jsem čekala lepší konec. Děj knihy dobrý, ale konec nic moc. Ale když se v knize vyprávěl příběh o Aziz, tak i ta slza ukápla. To bylo hodně smutné. Ale abych byla upřímná, tak v téhle knize mi Peabodyová přišla spíš jako nějaký detektiv, než archeolog. Navíc dost jsem se bavila, když madam Berengeria balila Emersona... chudák.

knihyKeMne
30.05.2020 4 z 5

Oddechové dílko psané podobným duchem jako předchozí díl, plné spousty podezřelých, nočních nebezpečných dobrodružství, pověrčivých domorodců, a hlavně neustálých třenic dvou silných povah, nyní již jako manželů. Příjemně překvapilo, že v příběhu figuruje i živá kočka. Naopak to děcko mi vadilo, ale v tom už jsou asi osobní preference :-)

Elea
11.08.2018 4 z 5

Velmi příjemné, oddechové čtení, krásné dialogy Amélie a jejího manžela.

babicka_amalka
21.02.2018 4 z 5

příběhy Amelie čtu vždycky s velkým potěšením, i když na přeskáčku - jak se mi zrovna dostanou do ruky; svěží, lehce ironický styl, baví mě ;-)

Kerberos
06.08.2017 4 z 5

Kdysi jsem četla jeden díl a líbila se mi rodina Amelie ta atmosféra Egypt,vykopávky a ještě detektivka.Teď jsem sehnala osmnást dílů takže mám čtení na delší dobu.

namornice
29.09.2016 5 z 5

Co je větší zábava než stará panna Amelie Peabody? Vdaná Amelie Peabody!

Vojslava
01.09.2015 4 z 5

Příjemné počtení na dovolenou, jen některé důkazy jsem si musela promyslet, abych to tak nějak pochopila... :-) A hurá pro další díl...

Keddie
29.05.2015 4 z 5

Celkem poutavá, spíše dobrodružná kniha. Ale musím se přiznat, že mne až tolik nevtáhla do děje.

ewi
11.03.2015 3 z 5

vtipne, zaujimave prostredie, ale ako detektivka priemerne .....

Ben Nevis
02.03.2015 4 z 5

Detektivek zasazených do egyptského prostředí je hodně. Tato mě upoutala historickou věrností - Amelie není moderní postavou zasazenou do viktoriánské éry, ale máte pocit, že čtete román od Jane Austen.

Autorka, ač renomovaná egyptoložka, si dává pozor, ať nezahltí čtenáře odbornými fakty. Na můj vkus až moc důkladně. Víc se tu řeší milostné pletky, kletby a vraždy jako na běžícím pásu než samotná hrobka.

Nejvíce prostoru má však chemie mezi manžely. Ústřední dvojice hrdinů mě bavila natolik, že odpouštím nenápaditou detektivku i minimum egyptologie. Škoda, že tam nebylo víc Ramsese. :-)

metrolog
19.07.2014 4 z 5

Velmi hezké lehké dovolenkové čtení, zasazené do exotického prostředí Údolí králů. Proto dávám 4 hvězdičky.

Evik30
26.06.2014 3 z 5

Kniha je napsaná dobře. Rychle se čte, ale na mě je poněkud jednodušší. Děj je takový nemastný neslaný, ale na čtení ve volné chvíli je kniha ideální.

Ehnes
05.01.2014 5 z 5

Elisabeth Peters jako obvykle nezklama, skoda jen, ze u nas nevychazeji jeji knihy poporade, ale za to autorka nemuze :-)))

dovolim si citovat:
"Vetsina muzu je v kritickych situacich uzitecna a dokaze je vyresit. Je vsak nesmirne obtizne je presvedcit, ze konkretni situace skutecne dospela ke kritickemu bodu."

Michaela91
29.11.2013 5 z 5

jako obvykle mě četla velice bavila. Přéběh je napínavý a upoutal mě tak jako všechny díly. Já jsem velice spokojená

Elizabeth Peters (p)
americká, 1927 - 2013