Záhada sarkofágu

Záhada sarkofágu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137963/bmid_zahada-sarkofagu-BDL-137963.jpg 4 60 14

Amelia Peabody série

Manželé Emersonovi provádějí průzkum v Mazgúně. Když Amelie obdrží od známého záhadný papyrus, někdo ho zavraždí. Mezi překupníky a vykradači pyramid se dějí zvláštní věci. Začnou se objevovat a mizet vzácné egyptské sarkofágy, následují i další podivná úmrtí. Amelie má opět šanci vyřešit nebezpečnou záhadu, ale musí si pospíšit, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Alpress

The Mummy Case , 1985

TerezaMondeková
26.04.2021 3 z 5

Děj knihy nebyl špatný, ale v předešlém díle mi přišel lepší. Tam jsem byla napnutá, zvědavá. Ale teď se občas objevilo malé překvapení, občas tipování, kdo je za vším stojí, ale jinak žádné velké napětí. Ale když se plížil konec, tak to začalo být konečně překvapivé, napínavé, nebezpečné, dobrodružné... konec knihy se mi líbil nejvíc. Ten byl opravdu dobře vymyšlený. Ale do poslední chvíle jsem tentokrát opravdu netušila, kdo za vším stojí a byla jsem překvapená. Ale i u tohohle dílu jsem se dost zasmála.
Emerson... v tomhle díle se mi opravdu líbil. Asi to bylo hlavně tím, že mi přišel jako úžasný, starostlivý a láskyplný otec. U Peabodyové mi občas v knize chyběl takový ten hluboký mateřský cit.
Opět... moje nejoblíbenější postava byla Ramses. Do toho jsem se prostě zamilovala. Takový malý človíček a má své vlastní vykopávky, pere se o svůj vlastní poklad, který nalezl, na všechno má argument... je prostě úžasný! A nesmím zapomenout na kočku. Ramses a Bastet spolu tvořili parádní dvojku.

Elea
13.08.2018 3 z 5

Kniha se hodně dobře čte, rozhovory Amelie, jejího manžela a teď i syna jsou vtipné, mnohem horší však byl děj, který je dost zmatený a vyřešení případu dost nedomyšlené. Předcházející dvě knihy se mi líbily víc.

ivoiro
04.08.2018 odpad!

Moje hodnocení bude krátké a stručné - strašná kniha, ktetá se pomalu nedá číst.

Kerberos
10.10.2017 4 z 5

Opět dobrá Peabodyová,detektivka s příběhem a malý Ramses tomu dodává šťávu.

soukroma
11.02.2017 5 z 5

Ramses už je "na scéně", takže není nouze o humorné i dramatické rodinné situace. Tentokrát se motáme kolem pyramid, což je docela příjemná změna, i když se o nich kvůli málo výživnému nalezišti zas tak moc nedozvíme.

Merlinit
25.06.2015 5 z 5

Emersonovic rodinu miluji čím dál víc! Kam až to zajde?

Plútarchos
24.05.2015 3 z 5

Smíchejte 138g detektivní zápletky, 100g cestopisu, 100g archeologie, okořeňte špetkou úsměvného anglického humoru. Vyválejte v historii a zapečte do úspěšné série a získáte 338 stran příjemného a nenáročného čtení. Moje první setkání s autorkou Elizabeth Petersovou a hlavní hrdinkou Amelií Peabodyovou Emersonovou, jejím manželem Radcliffem Emersonem a jejich podařeným synáčkem Ramsesem. Nemůžu říct, že mě kniha nezaujala, spíše naopak, čtivost příběhu a sarkastický humor hlavní hrdinky (připomínající francouzskou komedii Něžné kuře s Annie Girardotovou a Philippem Noiretem) se čte velmi dobře. Jen ta detektivní zápletka a hlavně odhalení je jaksi nedopečené, neslané, nemastné. Každopádně se při návštěvě knihovny poohlédnu po některé z dalších knih této autorky - naštěstí jich není málo! :-)

Modrina
09.06.2014 5 z 5

Prostředí vykopávek v Egyptě se mi líbí vždycky, v kombinaci se skvělým humorem jsou tyhle knížky pro mě jistotou. :)

metrolog
09.04.2014 4 z 5

Taktéž moje první knížka od této autorky a taktéž se mi líbila. Čtivá a oddechová (v tom nejlepším smyslu), kterou bych se nebál zařadit i do kategorii dětských dobrodružných knížek. Snad jenom malá poznámka, proč jsem ohodnotil pouze 4 hvězdičkami. Místy, ale nebylo jich zase až tolik, se mi to to zdá zdlouhavé a děj nepokračuje až tak rychle kupředu. Kdyby tato rozvláčnost byla na úkor popisu památek, či života ve starém Egyptě, vůbec by mi to nevadilo, mám egyptologii rád, ale je to ve formě vycpávkových "vatových" rozhovorů, úvah, a nebo popisu méně zajímavých událostí. V každém případě knihu doporučuji i proto, že to není vůbec špatná detektivka.

LenkaKa
16.12.2013 4 z 5

moje první knížka od téhle autorky, líbila se mi. Především jsem ocenila suchý anglický humor.

Michaela91
19.04.2013 5 z 5

Jako všechny od autorky byla i tahle skvělá :)

kkaca
10.04.2013 3 z 5

kniha se ze začátku jeví jako docela zábavná a po většinu času tomu tak i je, jen ten konec mě dosti zklamal, podle probíhajícího děje bych čekala něco víc.

velšanka
02.02.2013 5 z 5

Tato kniha opět ukázala schopnost autorky zatáhnout čtenáře do děje.

denuska
01.12.2012 5 z 5

Vtipně napsaný román vsazený do mého oblíbeného Egypta. Amelie, její manžel Emerson a neposedný synek Ramses vyřeší záhadu sarkofágu.

detektivní a krimi romány

Elizabeth Peters (p)