rafan65 rafan65 komentáře u knih

Léčka Léčka John Kirby

Tento příběh mě osobně moc nebavíl, děj mě připadá nezáživný a nemohl jsem se začíst. Tento druh westernů nemám rád, série obsahuje mnohem lépe napsané příběhy.

02.03.2024 3 z 5

Dáma se zeleným slonem Dáma se zeleným slonem Jaroslav Velinský

Další skvělý příběh Oty který opět pátrá po vraždě mladé ženy. Luxusně popsané jednotlivé postavy příběhu které dávají tvář celé knize. Vtipné a zároveň poučné čtení které mě dokázalo bavit, tuto knihu hodnotím kladně a určitě doporučuji.

02.03.2024 5 z 5

Druhá šance Druhá šance James Patterson

Další příběh této série je opět hodně dobré čtení. Děj znovu čtenáře vtáhne do příběhu a nepustí. Musím přiznat že jsem narazil na perfektní čtení které mě osobně hodně baví. No uvidím co bude následovat, docela se těším.

28.02.2024 5 z 5

První musí zemřít První musí zemřít James Patterson

Parádní kriminálka která má šmrnc a čte se krásně. Příběh nepostrádá napětí, zároveň autor dokázal vybarvit život inspektorky Lindsay Boxerové tak barvitě že to příběhu dodává autentičnost. Zápletka je úžasně zamotaná, vlastně až do konce jsem pořád kulil oči jak se děj zamotává. Jsem hodně spokojený a můžu doporučit.

25.02.2024 5 z 5

Bestie Bestie Peter Benchley

Vcelku dobře vymyšlený příběh který čtenáře musí bavit. Jde o klasiku tohoto autora, mořská příšera terorizuje všechny živočichy a lidi kteří se přiblíží do její blízkosti. Prostě napětí od začátku až do konce.

23.02.2024 4 z 5

Mrtvá ve vodě Mrtvá ve vodě Ann Granger

Pomalejší začátek knihy čtenáře trochu nudí, postupně se však příběh rozběhne a závěrečná část je zběsilá honba překvapivého vraha. Já osobně čekal úplně jiné rozuzlení příběhu ale uznávám že autorka zvládla svou práci hodně dobře.

21.02.2024 4 z 5

Pacifický vír Pacifický vír Clive Cussler

Taková akční pohádka ale mě osobně hodně bavila. Nad příběhem který autor dokázal napsat, nesmí člověk moc přemýšlet a nechat se unášet dějem. Tady je možné úplně všechno a to mě prostě baví. Těším se na čtení dalších příběhů Dirka Pitta.

20.02.2024 5 z 5

Denár v dívčí dlani Denár v dívčí dlani Václav Erben

Další skvělý příběh kapitána Michala Exnera a jeho pomocníků, Beránka a Vlčka. Opět skvěle napsaný příběh který čtenáře musí bavit, jde o klasiku české detektivky. Takové množství osob které autor dokázal do příběhu zapracovat, a přitom vede čtenáře neomylně k zdárnému rozluštění zápletky, tomu říkám kumšt. Jsem hodně spokojený můžu jenom doporučit.

18.02.2024 5 z 5

Krysy Krysy James Herbert

Dobré čtení které mě dokázalo bavit ale zrovna mě chvílemi mrazilo v zádech. Útoky obřích krys, fuj hnusná představa. Autor dokázal napsat moc dobrý příběh který čtenáře drží v napětí, zároveň si nechal otevřená vrátka pro pokračování příběhu. No uvidím jak to bude pokračovat.

17.02.2024 5 z 5

Láskyplná smrt Láskyplná smrt Stanislav Češka

Panečku tak toto byla opravdu hodně vydařená detektivka. Neměl jsem přečtenou ani půlku knihy a už jsem znal vraha. Po přečtení další čtvrtiny jsem si říkal, houby to je blbost to udělal............ No a nakonec je vrahem.................?

15.02.2024 5 z 5

Stříbrný důl. Stříbrný důl. John Kirby

Hromada stříbra a k tomu jedna absolutně šílená ženská, neřešitelný problém. Pokud je ženská intrikánská mrcha a ovládá všechny kolem sebe průšvih je na světě. Každopádně jde o celkem napínavé čtení.

14.02.2024 4 z 5

Santana Santana John Kirby

Tento příběh mě nějak moc nenadchl. Příběhy o agentech zamotané do westernů mě osobně neberou. Neříkám že celý příběh je špatný to určitě není, pasáže kdy Santana bojuje proti banditům jsou napínavé ale jako celek tuto knihu hodnotím jako slabší díl.

14.02.2024 3 z 5

Rozbroje v Coloradu Rozbroje v Coloradu John Kirby

Klasické téma pro westernové příběhy. Jeden nenasytný rančer který se snaží za každou cenu sebrat pozemky svých sousedů. No a jeden džentlmen který se bude snažit aby jeho plány překazil. Samozřejmě tam nesmí chybět jedna mladá a krásná žena. Jak to dopadlo?

14.02.2024 4 z 5

Nikdo mi neunikne Nikdo mi neunikne John Kirby

Paní tak toto je opravdu hodně vydařený western. Partička pěkně hnusných zabijáků, jeden mladý šerif, dvě unesený krásný ženský, jeden starý traper a tlupa Apačů na válečné stezce. Tak tohle je osazenstvo tohoto příběhu který všem milovníkům westernů doporučuji.

14.02.2024 5 z 5

Cesta pomsty Cesta pomsty John Kirby

Celkem napínavé čtení které mě osobně vyhovuje. Westerny čtu rád a pokud příběh nepostrádá hlavu a patu tak se moc těším na další dobrodružství. Tak uvidíme jaký bude další díl.

13.02.2024 3 z 5

Poslední autobus do Woodstocku Poslední autobus do Woodstocku Colin Dexter

Vcelku pohodová detektivka která má dobře vymyšlený příběh. Jediné co mě vadilo je opravdu hodně překombinované rozuzlení příběh. Tolik různých variant jsem opravdu ještě v žádné knize nezažil. Myslím že je to velká škoda protože z rozuzlení příběhu se stává blamáž ve které se čtenář začíná ztrácet.

13.02.2024 4 z 5

John Sinclair - Na stopě hrůzy: Nevěsta vampýrů John Sinclair - Na stopě hrůzy: Nevěsta vampýrů Jason Dark (p)

Jednou za čas dostanu chuť si přečíst nějaký díl Johna Sinclaira. Není to žádný velký kumšt, číst pořád se to asi nedá ale jako změna žánru dobrý. Člověk žasne co všechno autora ještě napadne, kolikrát je to docela síla.

12.02.2024 4 z 5

Čtyři muži na vodě Čtyři muži na vodě Petr Šabach

Volné pokračování knihy Opilé banány není špatné ale už to není ono. Některé pasáže mě opět hodně bavili, našla se ovšem i hluchá místa. Znovu jsem se přesvědčil že není nikdy jisté pokud se autor rozhodne navázat na úspěšnou knihu že to bude opět trhák.

12.02.2024 4 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Krásně napsané, při čtení této knihy člověk prožívá znovu útržky filmů které jsou natočeny podle knih pana Šabacha. Suroví styl psaní tohoto autora mě neskutečně sedí, jeho knihy může člověk číst pořád dokola a stále se parádně baví. Je velká škoda že autor zemřel celkem brzy, mohl ještě napsat pár takto pěkných knih. Každopádně knihu doporučuji, kdo tohoto autora ještě nečetl má šanci najít něco nového.

11.02.2024 5 z 5

Případ pro Maigreta Případ pro Maigreta Jan Cimický

Slušná detektivka která je dějem zasazená do Paříže. Jedna z těch knih která se čte slušně a příběh čtenáři pěkně popisuje život ve Francii minulého století. Takže pěkná odpočinková četba, jsem spokojený.

10.02.2024 3 z 5