rafan65 rafan65 komentáře u knih

Poklad byzantského kupce / Bláznova smrt Poklad byzantského kupce / Bláznova smrt Václav Erben

Dva příběhy které jsem četl několikrát a pokaždé jsem hodně spokojený. Postavy i prostředí mě osobně sedí, kapitán Exner děj zvýrazní svým šarmem a elegancí. Tyto knihy čtu v různých časových intervalech a pokaždé jsem spokojený. Mám pocit že perfektně sedí do doby kterou popisují.

08.10.2023 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Další skvělý příběh který se četl nádherně. Agatha Christie to prostě uměla, její význam pro krimi žánr je stěžejní. Tak důmyslně vytvořit dějovou zápletku to potřebuje nesporné kvality. Vykreslení života na Anglickém venkově je opravdu hodně vydařené a čtenář si připadá že je součástí příběhu. Tyto knihy vřele doporučuji jsou krásné.

07.10.2023 5 z 5

Muž na vlastní křižovatce Muž na vlastní křižovatce Ivan Kraus

Tato kniha patří mezi autorovi slabší. Jedná se o krátké fejetony které mě osobně moc nesedí. Něco je dobré ale většinou jde o vážnější úvahy které mě osobně nebaví.

05.10.2023 3 z 5

Zakladatelka rodu Zakladatelka rodu Cynthia Harrod-Eagles

První díl této série je celkem zajímavé čtení. V příběhu se střídají pasáže které jsou skutečně hodně zajímavé ty popisují příběh rodiny Morlandů, ovšem pasáže které popisují boj o královský trůn jsou obsáhlé a docela nudné. Je to škoda v obrovském množství postav jsem se celkem ztrácel. Jinak jsem vcelku spokojen a určitě dám další knihu, jsem zvědavý jak bude příběh pokračovat po smrti Eleanor.

03.10.2023 4 z 5

Prosím tě, neblázni! Prosím tě, neblázni! Ivan Kraus

Některé povídky jsem už znal ale knihu jako celek jsem četl poprvé. Kniha je opravdu hodně veselé čtení které jsem očekával. Jsou zde samozřejmě povídky úžasné a některé slabší, jako celek je kniha moc pěkná. Určitě můžu doporučit.

01.10.2023 5 z 5

3x kapitán Exner poprvé 3x kapitán Exner poprvé Václav Erben

Tři pěkné příběhy kapitána Exnera které jsem už několikrát četl. Tyto knihy jsou prostě moje srdcovky. Pan Václav Erben je mezi autory tehdejší doby v krimi žánru absolutní jednička.

28.09.2023 5 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Ještě jednou Slečna Marplová, nemůžu si pomoct ale musel jsem dát další knihu od této autorky. Krásně napsaná kniha která nepostrádá absolutně nic. Nádherné chvíle strávené u těchto úžasných příběhů mě pokaždé hodně baví.

27.09.2023 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Parádní kniha ve které Slečna Marplová opět řeší další vraždu po svém, bravurně jako vždycky. Zbožňuju tyto detektivky jsou prostě úžasné, zdobí je lehkost a noblesně popsaná atmosféra anglického venkova.

25.09.2023 5 z 5

Král Šumavy Král Šumavy Rudolf Kalčík

Tuto knihu musí člověk brát z nadhledu, jde o dílo poplatné tehdejšímu režimu. Děj je celkem ucházející, pro dnešní generaci která už nezažila povinnou vojenskou službu asi těžko k pochopení. Prostě taková byla doba a museli jsme to nějak přežít.

21.09.2023 3 z 5

Pramen života Pramen života Thomas Thiemeyer

Konečně jsem sehnal poslední díl této série. Musím říct že jsem celkem spokojený i když tento díl je asi nejslabší a nějak to nemá ten šmrnc jako první dva díly. Celá série je ale dobré čtení a určitě stojí za přečtení.

17.09.2023 4 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Zatím nejslabší kniha od této autorky co jsem přečetl. První polovina knihy je velká nuda a zbytek to moc nezachrání. Děj je opravdu nezáživný, některé pasáže mě doslova nutili knihu odložit. Příště se takové knize vyhnu velkým obloukem.

16.09.2023 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jsem velmi spokojený, kniha je opravdu hodně napínavá a chvílemi mě běhal mráz po zádech. Příběh má spád a závěr je zběsilá jízda plná neuvěřitelných událostí. Tohoto autora neznám ale po přečtení této knihy musím opravdu přiznat že je fakt dobrý. Knihu doporučuji stojí za přečtení.

14.09.2023 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Moc pěkné čtení které jsem objevil náhodou. Napřed mě kniha připadala že jde vyloženě o čtení pro děti, po přečtení pár stránek mě tak vtáhla do příběhu že jsem hltal každou stránku. Jsem velmi spokojený a moc se těším na další knihu této série.

12.09.2023 5 z 5

Jak se krotí krokodýli Jak se krotí krokodýli Marie Poledňáková

Nějak jsem rozpolcený. Čekal jsem docela něco jiného, u filmového zpracování jsem se hodně bavil. Kniha mě docela zklamala, asi jsem měl velké očekávání. Nemám rád srovnání kvality knižní podoby a filmové verze ale tentokrát je film určitě lepší.

09.09.2023 3 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Druhý případ komisaře Wallandera je opět noblesní čtení plné napětí a zvratů. Znovu se roztáčí kolotoč intrik a boje o holý život. Kniha mě opravdu hodně bavila, poutavé vyprávění příběhu je uvěřitelné a docela mrazivé čtení. V této série budu určitě pokračovat.

07.09.2023 4 z 5

Pohádky Pohádky Karel Jaromír Erben

O prázdninách jsem si četli tyto krásné pohádky z vnoučaty. Hodně jich už znali ale i tak to bylo legrační i poučné. Je celkem zajímavé pozorovat co se jim honí hlavou při čtení těchto úžasných knih.

04.09.2023 5 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Tato kniha pro mě byla zklamáním čtení mi přišlo nekonečné a nezáživné. Doporučuji se podívat raději na stejnojmenný film ten mě připadá mnohem lepší. První jsem viděl film a byl jsem nadšený při čtení knihy mě nadšení hned přešlo.

01.09.2023 2 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Klasické dílo u kterého se pokaždé hodně bavím. Tentokrát přečteno do čtenářské výzvy. Tato kniha nepotřebuje žádné dlouhé recenze, je úžasná a neskutečně realistická. Každopádně kdo ji ještě nečetl tomu ji vřele doporučuji.

30.08.2023 5 z 5

Léto v Altamiře Léto v Altamiře Jiří Fried

Krásné přátelství dvou chlapců a jejich dobrodružství je jedna rovina příběhu, nenávist němců k českému obyvatelstvu je druhá rovina příběhu. Docela smutná doba která vnáší strach do děje příběhu, je cítit hrůzu blížící se války. Autorovi se krásně podařilo všechny tyto atributy zapracovat do příběhu. Moc pěkné.

29.08.2023 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Četl jsem jako dítě a tehdy jsem tuto knihu zbožňoval. Frantík byl pro mne hrdina a podle toho jsem také k němu vzhlížel. Dnes jsem knihu četl z nostalgie ale pořád je moc pěkná. K těmto knihám z dětských let se hodně rád vracím, jsou to krásné vzpomínky.

28.08.2023 4 z 5