První musí zemřít

První musí zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2605/bmid_zensky-vysetrovaci-klub-prvni-musi--sei-2605.jpg 4 186 42

Inspektorka Lindsay Boxerová nemá šťastný týden: bojuje se šéfem, se samotou, s vážnou nemocí, ale hlavně bojuje s šíleným masovým vrahem, který zabíjí čerstvé novomanžele hned druhý den po svatbě, nechává za sebou stopy, o kterých chce, aby se našly, a hlavně je o krok napřed. Lindsay však má oporu ve svých kamarádkách, se kterými při této příležitosti založí Ženský vyšetřovací klub, aby společnými silami toho hajzla zastavily. Claire, soudní patoložka, Cindy, policejní reportérka, Jill, asistentka okresního prokurátora, a Lindsay dají hlavy dohromady a přijdou na perfektního podezřelého...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Alpress

1st to Die , 2001

Iva B.
04.04.2024 3 z 5

Čtivá, jednoduchá detektivka s fajn hlavními hrdinkami. Četlo se to rychle diky kratším kapitolam, konec mě překvapil a samozřejmě naštval. Určitě se pustím i do dalších dílů, jako oddechovka skvělé.

rafan65
25.02.2024 5 z 5

Parádní kriminálka která má šmrnc a čte se krásně. Příběh nepostrádá napětí, zároveň autor dokázal vybarvit život inspektorky Lindsay Boxerové tak barvitě že to příběhu dodává autentičnost. Zápletka je úžasně zamotaná, vlastně až do konce jsem pořád kulil oči jak se děj zamotává. Jsem hodně spokojený a můžu doporučit.

Máša33
21.01.2023 5 z 5

skvele napsano :-)

JitkaHambi
19.07.2022 4 z 5

Přečteno za 4 dny na dovolené, úplně náhodou jsem knihu objevila ve čtečce a byla jsem příjemně překvapená, kniha se mi moc líbila, i hlavní postavy sympatické, už se těším na další díl.

Bar16
05.07.2022 4 z 5

Četla jsem již dávno a teď jsem si dala rereading, protože si chci celou sérii Ženského vyšetřovacího klubu přečíst postupně. Mám ráda autorovy knihy, styl jeho psaní i krátké kapitoly mi sedí. Těším se, až v knihách postupně uvidím autorův posun v psaní. :-)

LenkaKa
10.03.2021 4 z 5

Napínavé do poslední stránky, čtivé. Správná detektivka.

EvaShamanka
03.03.2021 5 z 5

Četla jsem již dávno a bylo to skvělé!

ArwenAragorn
19.02.2021 2 z 5

40%
..."Své zločiny plánuje chladnokrevně. O svých obětech jako by věděl úplně všechno. Datum svatby, čísla hotelových pokojů, plány na líbánky. A, když vraždí, je zřejmě zuřivostí bez sebe. Nestačí mu je zabít. Musí je zneuctít."

Tak já se budu hodně odlišovat od vesměs nadšených komentářů tady. Oceňuji, že to bylo docela čtivé, ale hodně jednoduché, ani rozuzlení mě neoslnilo. Je jasné, že je to určeno pro ženy jako oddechovka. V tomto případě mně to nestačilo. Připadalo mi to mírně amatérské a do čtení jsem se spíš musela nutit.
Já jsem si s Ženským vyšetřovacím klubem prostě nesedla.

AlenaF
17.01.2021 5 z 5

Napínavá oddechovka.

mysce
03.05.2019 4 z 5

Brutální vraždy novomanželů otřásají společností a šílený vrah stále uniká.
Jelikož žádné z osvědčených policejních postupů nepřinášejí pozitivní výsledky, rozhodne se inspektorka z oddělení vražd, Lindsay Boxerová, vytvořit se svými přítelkyněmi Ženský vyšetřovací klub a na vlastní pěst se začnou věnovat spletitému případu.
Závěr mě dost překvapil a jdu se pustit do dalšího dílu :)

cukrovka
13.01.2019 5 z 5

Autor nezklamal. Velmi čtivé a napínavé až do konce.

trudoš
28.09.2018 3 z 5

Řemeslný thriller, který neurazil, ale ani nenadchl. Na můj vkus až příliš zaměřené na ženské čtenářky, kdy chytré a pohledné dámy dávají zločinu co proto. Bohužel bez kouska nadsázky. Takhle je to až příliš v rovině „holky sobě“, psáno přitom mužem. A možná právě proto selhává román v tom nejpodstatnějším, tedy v hrdinkách. Přišlo mi, jakoby se autor kouknul na Sex ve městě a s pocitem, že teď už ví jak na to, napsal detektivku o zaměstnaných maminkách, které se rozhodnou spojit síly v Ženském vyšetřovacím klubu, aby chlapům dokázaly, jak moc jsou neschopní (ti chlapi samozřejmě).
Ovšem James Patterson není nejprodávanějším americkým spisovatelem jen tak pro nic za nic. Jednoduchou zápletku dokáže rozsekat na stovku kapitol, takže člověk je prakticky nucen číst, dokud příběh neskončí. Pak přidá špetku překombinovanosti, aby zvýšil napětí a kapku romantiky, aby srdce zjihlo. Bestseller je na světě. Obsahově mi však nenabídl nic, co by překonalo běžný žánrový průměr z devadesátých let.

Miruš
13.07.2018 5 z 5

autor opět nezklamal, moc ráda čtu jeho knihy.

Merlinit
08.07.2018 4 z 5

Slušné, dobře se četlo.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

petra4080
09.02.2018 3 z 5

Moje první knížka od autora a musím říct že mě bavila. Líbí se mi styl jakým je napsaná, není to jenom detektivka. Děj rychle ubíhá, dobře se seznámíte s postavami a na konci ještě překvápko - tedy alespoň pro mě. Hned se pustím do dvojky :-)

March
10.09.2017 5 z 5

Od autora již nekolikátá kniha, ale první ze série Ženskeho Vyšetřovacího Klubu a autor opět nezklamal, napínavé do poslední chvíle, krátké kapitoly, i trochu té romantiky neuškodilo, za mě plný počet a doporučení.

Kerberos
22.06.2017 4 z 5

Slibně se to rozjíždí,uvidíme u dalších dílů

moudivlacek
24.05.2017 5 z 5

Tak tato kniha mě dostala. Vzala jsem si ji na čtení na zkoušku a vůbec toho nelituji, stejně jako série o Alexu Crossovi, i tato začala skvěle, neustálé zvraty a rychlý děj, naprosto šokující konec. Určitě sáhnu po dalším díle.
A všem ostatním mohu knihu jen doporučit.

postrach
15.02.2017

Jedná se o první díl,této série,jejíž hlavní hrdinkou je žena.Celá série ,je stejně dobrá,jako ta,s hlavním hrdinou Alexem Crossem,stejně napínavá,jen odlehčenější.